Aquael - Unimax 500 ?

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
rch
Posty: 5
Rejestracja: 05 cze 2007 12:35

Aquael - Unimax 500 ?

Post autor: rch »

Witam wszystkich serdecznie :D
Czy ktoś z Was ma doświadczenia z tym filtrem.
Zastanawiam się nad zmianą filtra w związku ze zmianą baniaka na większy (240l). Do tej pory miałem Unimaxa 250 i już nie daje rady. W sumie waham się między JBL CP 500, Tetra EX 1200, Unimax 500. Od razu zaznaczę, że zdaje sobie sprawę z jakości Unimaxa :? w porównaniu do pozostałych jednak pojemność (16l) jest nie do przecenienia.
Pozdrawiam i z niecierpliwością oczekuję na opinie.
rch
Posty: 5
Rejestracja: 05 cze 2007 12:35

Post autor: rch »

Czy naprawdę nikt nie ma ochoty odpowiedzieć na moje pytanie :cry:
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

no ochotę to mam tylko nie wiem co odpowiedzieć
Awatar użytkownika
Manthei
Pomocnik
Posty: 337
Rejestracja: 29 paź 2006 0:31
Lokalizacja: Borken

Re: Aquael - Unimax 500 ?

Post autor: Manthei »

Witam
Od razu mowie ze doświadczeń z tym filtrem nie mam. Zastanawia mnie dlaczego chcesz wymienić filtr na dużo droższy i nie konieczny do twojego zbiornika. Ja na twoim miejscu dokupił bym jakiś mały np: fluval104-5 lub porostu jakiś wewnętrzny np: e-2210 lub 2212, do czyszczenia bardziej mechanicznego.
Po pierwsze zużywają razem mniej prądu niż unimax 500(36w, dwa silniczki), po drugie są dużo tańsze a po trzecie możesz czyścić filtry na zmianę, co nie zaburzy równowagi w akwa, no i na koniec, jak jeden się zepsuje to zawsze masz drugi :wink: .
Pozdrawiam!!!
Pozdrawiam!!!
Szczepan
-------------------
Obrazek
rch
Posty: 5
Rejestracja: 05 cze 2007 12:35

Re: Aquael - Unimax 500 ?

Post autor: rch »

Manthei pisze:Witam
Od razu mowie ze doświadczeń z tym filtrem nie mam. Zastanawia mnie dlaczego chcesz wymienić filtr na dużo droższy i nie konieczny do twojego zbiornika. Ja na twoim miejscu dokupił bym jakiś mały np: fluval104-5 lub porostu jakiś wewnętrzny np: e-2210 lub 2212, do czyszczenia bardziej mechanicznego.
Po pierwsze zużywają razem mniej prądu niż unimax 500(36w, dwa silniczki), po drugie są dużo tańsze a po trzecie możesz czyścić filtry na zmianę, co nie zaburzy równowagi w akwa, no i na koniec, jak jeden się zepsuje to zawsze masz drugi :wink: .
Pozdrawiam!!!
Witam.
Jak pisałem wcześniej zastanawiam się nad trzema filtrami (Unimax 500, JBL CP 500, Tetra 1200). Unimax jest największy i najdroższy :evil: Pozostałe są mniejsze ale i tańsze (no i chyba doskonalsze). Na dodatkowy filtr zewnętrzny nie mam miejsca w szafce. Wewnętrzny i kaskada raczej odpadają (kaskada psuje wystruj zewnętrzny a drugi wewnętrzny :roll: ). No i stąd mój dylemat.
Awatar użytkownika
Manthei
Pomocnik
Posty: 337
Rejestracja: 29 paź 2006 0:31
Lokalizacja: Borken

Re: Aquael - Unimax 500 ?

Post autor: Manthei »

rch pisze: kaskada psuje wystrój zewnętrzny a drugi wewnętrzny . No i stąd mój dylemat.
Witam
Zastanowiłeś się może nad filtracja pod żwirową? Jest to również ciekawa opcja. Możesz tak umieścić turbinę ze nie będzie jej widać (np:za korzeniem lub za większym kamieniem). Sam stosuje takie rozwiązanie i nie mogę nic złego na to powiedzieć, no może tylko to, ze umieściłem kratki przy samej szybie i psuło to widok, a po czasie zarosły glonami i musiałem wszystko wyciągać i poprawiać. Jednak nie była to drogą inwestycja (ok 110zl na akwa 100*50) a działa na 5 :wink:
Pozdrawiam!!!
Pozdrawiam!!!
Szczepan
-------------------
Obrazek
vladi77
Posty: 3
Rejestracja: 01 lut 2006 12:29

Post autor: vladi77 »

witam ja bym z tych 3 unimaxa sosuie go jakiś czas i chyba z dotychczasowych jakich uzywałem jest najlepszy a jego pojemność jest nie do przecenienia no i dwa niezależne silniki to dodatkowa zaleta ale kosztuje
ODPOWIEDZ