Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

ŚLIMAKARIUM - ślimaki w naszych akwariach
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Krewetki i inne stworzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BARA
Moderator
Moderator

PostWysłany: 13 Mar 2015 10:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie też krewetki "wybiły" wszystkie ślimaki, wyjadając ich jajeczka.

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.
Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższym czasie będę bardzo mało dostępna na Akwaforum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen WP Kontakt
Rumci

PostWysłany: 13 Mar 2015 11:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmm no to zostawić te 4 ślimaczki? Smile I najwyżej martwić się później? Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzych_100
Moderator
Moderator

PostWysłany: 13 Mar 2015 11:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zostaw, bo i tak nie wiesz, ile (i gdzie) jaj złożyły. Zawsze helenki możesz wrzucić...
Powrót do góry
Rumci

PostWysłany: 17 Mar 2015 1:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oto ślimaczki. Zatoczek Różowy rośnie jak na drożdżach. Shocked
Powrót do góry
Rika
Początkujący pomocnik

PostWysłany: 17 Mar 2015 10:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeszcze nie założyłam tematu dla odnowionego Brokilonu, ale muszę się pochwalić Razz

Pierwszy raz w życiu się cieszę, że w sklepach zoologicznych się ludzie nie znają i sami nie wiedzą co sprzedają xD
Kupiłam śliczną Tylomelanię Golden Rabbit jako czarnego świderka za zawrotną sumę 6 zł, gdzie kilka miesięcy wcześniej jak mieli więcej tych ślimaków sprzedawali je za 16 zł/szt pod właściwą nazwą xD
Żeby nie było, że wykorzystuję niewiedzę sprzedawcy grzecznie się zapytałam co to za ślimak Razz Że to Tylka okazało się w domu jak wyszła z muszelki Razz

Niestety jest bardzo nieśmiała, więc dzisiaj tylko takie zdjęcie poglądowe z przyczajki Laughing Przy okazji dowiedziałam się, że rozmnożyły mi się świderki Razz

Powrót do góry
BARA
Moderator
Moderator

PostWysłany: 17 Mar 2015 11:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przepiękna Tylka, gratuluję zakupu.
Wink

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.
Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

Powrót do góry
krzych_100
Moderator
Moderator

PostWysłany: 17 Mar 2015 11:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To nic, tylko szukać po sklepach takich niedo..., okazji.
Powrót do góry
Certyfikat

PostWysłany: 30 Maj 2016 10:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Żeby nie zakładać nowego wątku zapytam tutaj, bo sprawa dotyczy ślimaków. Czy zdarzało się w Waszych akwariach, żeby bojownik zjadał ślimaki? Mam aktualnie w akwarium kwarantannowym (20 l.) bojownika, którego kuruję i cztery ślimaki brotia pagodula, które dopiero co kupiłem. Duże brotie co oczywiste nie są zagrożone, ale w piątek zauważyłem na szybach dwa maluchy. Ostatni raz widziałem je w sobotę rano. Akwarium jest niewielkie, więc mogły się gdzieś schować. Ale zastanawiam się na ile prawdopodobny może być wariant, że ryba je zeżarła?
Z góry dzięki Smile
Powrót do góry
Dhuz
Ekspert akwarysta

PostWysłany: 30 Maj 2016 10:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo prawdopodobny. U mnie ryby labiryntowe notorycznie, aktywnie polowały/polują na ślimaki. Drobniczki z resztą też nie przepuściły np. rozdętkom.
Powrót do góry
Certyfikat

PostWysłany: 30 Maj 2016 11:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kurcze, w takim razie trzymam kciuki za zdolności kamuflażowe maluchów. Postaram się je jakoś odłowić i - jeśli się uda - przemeldować do krewetkarium. Z krewetkami będą miały większe szanse Smile
Dzięki za pomoc.
Powrót do góry
Dhuz
Ekspert akwarysta

PostWysłany: 30 Maj 2016 11:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli krewetki to Neocaridiny, nie spodziewaj się sukcesów u ślimaków, bo te paskudy też lubią wydłubywać miękkie mięso z muszli. Niezbyt je też obchodzi czy to mięso żyje, czy nie... Smile
Powrót do góry
Certyfikat

PostWysłany: 30 Maj 2016 13:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak najbardziej Neo, konkretnie sakury red. Czytałem (chyba nawet w tym wątku), że krewetki redukują nadmiar ślimaków w akwarium, ale u mnie to się raczej nie sprawdza. W krewetkarium mam rozdętki, które przywlokłem do zbiornika razem z jakąś rośliną i ich populacja jest na krzywej wznoszącej. Zatem albo krewetki ich nie jedzą, albo przyrost jest na tyle duży, że i tak ich przybywa mimo krewetkowej predacji. Tak czy siak myślę, że małe jeżyki będą miały większą szansę w tłumie rozdętek w krewetkarium, niż bezpośrednio pod pyskiem bojownika w niezbyt zarośniętym akwarium. Jeden problem jaki muszę jeszcze rozwiązać to w jaki sposób szybko odłowić maluchy nie robiąc im przy okazji krzywdy Smile

Edit: Maly update - wrocilem do domu i znalazlem oba maluchy na filtrze 😊 Niestety w pulapke ich chyba nie odlowie, bo szpary miedzy patyczkami sa za duze
Powrót do góry
Certyfikat

PostWysłany: 25 Lis 2016 16:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po pół roku mały update w temacie młodych brotii - bojownik odszedł do Wielkiego Akwarium, w osieroconym zbiorniku pozostawiając nieutulone w żalu rozdętki i brotie. Jedne i drugie mnożą się na potęgę, przy czym brotie niestety nie dorastają. Tzn. widzę sporo młodych, ale niestety nie ma podrostków, większych niż nowo narodzone osobniki a dorosłe ślimaki. Czyli czegoś im brakuje, żeby dorastać. Obstawiam, że może brakować im budulca na muszle, ale to tylko domysły. Czy możecie coś poradzić, żebym miał szansę dochować się dorosłych z własnego chowu? Nie mam doświadczeń ze ślimakami, w necie też niewiele jest o brotiach i ich rozmnażaniu. Może per analogia - podajecie coś ślimakom, które budują większe skorupy żeby je odpowiednio suplementować?
Z góry dziękuję, za pomysły i sugestie Smile
Powrót do góry
BARA
Moderator
Moderator

PostWysłany: 25 Lis 2016 16:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak pewnie doczytałeś w tym wątku, dochowałam się całkiem sporych rozdętek.
Moim zdaniem wszystko jest kwestią parametrów wody, a dokładnie jej twardości. Ślimaki muszą mieć dostępny budulec wapienny do tworzenia muszli. Jakie warunki panują w Twoim akwarium?

Powrót do góry
Certyfikat

PostWysłany: 26 Lis 2016 12:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie do konca sie zrosumielismy Smile rozdetki rosna az za dobrze, to z dorastaniem brotii jest problem. Woda w akwarium jest raczej twarda. Szczegolowych parametrow na te chwile nie mige podac, bo testy jeszcze zakopane w kartonach (przeprowadzka).
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Krewetki i inne stworzenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

Skocz do: