Chore "titejki"

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
D@rol
Posty: 3
Rejestracja: 28 cze 2005 11:54

Chore "titejki"

Post autor: D@rol »

Nie wiem co to za choroba. Rybki w sklepie kupiłem pod nazwą "titejka" (facet nie potrafił mi podać nazwy łacińskiej) od kilku dni nie pływają tylko ukrywaja się w grotach i przy kamieniach, straciły apetyt. Płetwy ogonowe mają skrócone i postrzępione. Akwarium 120 l, temp. 28 stopni , pH 8,0 oświetlenie 2x 18W świetlówki Leuci aquarium Light i Colour, filtr wewnętrzny tetratec in800. Inne rybki w akwarium to 3x zbrojnik niebieski, 2 x kosiarka, neon inesa x 8 , bystrzyk ozdobny x 6, 3x kirysek złoty. Jeżeli bedzie taka potrzeba moge zdjęcie w lepszej rozdzielczości wysłać na maila.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

czy wokół postrzepionych płetw wystepuja jakies białe klaczki,przebarwienia,ranki :?: Może koncówki tych płetw sa białe :?: Na zdjeciu tego nie widze ale ono przedstawia jednego osobnika.Wyglada mi to na martwice płetw ale wolałbym sie upewnic.
Pozdrawiam
Przemek
D@rol
Posty: 3
Rejestracja: 28 cze 2005 11:54

Post autor: D@rol »

Nie ran niema, ani białych kłaczków, ani przebarwień. A jaką nazwe łacińską te rybki mają ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
andrzej konarzewski
Posty: 64
Rejestracja: 08 cze 2005 20:53
Lokalizacja: tychy

Post autor: andrzej konarzewski »

witam!
rybka ta z nazwy lacinskiej sie nazywa''PUNTIUS TITTEYA''czyli brzanka wysmukla.
masz troche za wysoka temperature w akwa.powinnes miec 25 stopni.
nalezy pamietac ze podniesienie temperatury zwalcza tez rozne
choroby z rodzaju grzybic i plesniawek.hodujac ryby w zbyt wysokiej temperaturze pozbawiamy ich mozliwosci naturalnej obronyprzed chorobami.ja swoje brzanki trzymalem w tem.23stopni jedynie podnosilem temperature do tarla lub przy wystepowaniu objawow plesni lub grzybic .
nalepiej zastosowac pioktanine robiona na wodzie nie na alkoholu;mozna zakupic w aptece bez recepty;i na 120l zbiornik dac 30kropli do wybarwienia powtorzyc za 3 dni. dawka ta nie zaszkodzi tez innym rybom bedacym w akwarium .
pozdrawiam
www.andcom.texasnet.pl
D@rol
Posty: 3
Rejestracja: 28 cze 2005 11:54

Post autor: D@rol »

Jedna z brzanek dostała puchliny wodnej :-(. Reszta ma sie lepiej pobiera pokarm i pływa po całym akwarium. Oby to był koniec kłopotów a zaczeło sie od ospy na bystrzykach i neonach. Z ospą szybko sobie poradziłem stosując ichtiosan Tropicala. Chorobe przyniosłem ze sklepu. Kiedy kupowałem rybki nie było śladu choroby. Kiedy zauważyłem na bystrzykach ospe poszedłem do sklepu i tam równiż bystrzyki miały objawy ospy. Tak wieć jestem po zakupach w tym sklepiku do tyłu 4 neony i jedna brzanka wysmukła :-(.
marcin
Akwarysta
Posty: 566
Rejestracja: 05 mar 2005 16:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: marcin »

wniskuje że nie przeprowadziłeś 3 tygodniowej kwarantanny...i widzisz do czego to prowadzi?a ten sklep to był przy supermarkecie?tam najczęściej maja tragiczne warunki do chowu ryb... :evil:
ODPOWIEDZ