Szyna

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kunni
Akwarysta
Posty: 526
Rejestracja: 03 sty 2007 9:53
Lokalizacja: BB

Szyna

Post autor: Kunni »

Żeby uchronić oprzyrządowanie akwarium przed przepięciami i skokami napięcia kupiłam szynę zamiast dotychczasowego kilkupunktowego przedłużacza. A tu w instrukcji pisze : nie używać do wyposażenia akwarium ( safety : do not use with aquarium equipment) :shock: Dlaczego? Polska instrukcja była skrótowa, bez tej uwagi, poprzednio kupowana szyna w ogóle nie miała instrukcji. Szyna jest na sąsiedniej szafce i nawet gdyby akwarium pękło (odpukać) nie zostanie zalana. Do czego macie podłączony sprzęt? Czy nie można używać szyny?
Pozdrawiam
Kinga
Awatar użytkownika
trok
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1818
Rejestracja: 13 kwie 2007 16:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: trok »

Myślę, że chodzi o wodoszczlność/bryzgoszczelność. Jakby niesforny użytkownik położył szynę pod zbiornikiem... Jeżeli zabezpieczysz ją przed zalaniem to możesz spokojnie jej używać.
A czas leci...
Awatar użytkownika
Manthei
Pomocnik
Posty: 337
Rejestracja: 29 paź 2006 0:31
Lokalizacja: Borken

Post autor: Manthei »

Witam
Ja może i z głupim pytaniem, ale o jaka szynę chodzi???
Używam przedłużacza, a raczej dwóch :lol: (światło i CO2 + reszta)
Pozdrawiam!!!
Szczepan
-------------------
Obrazek
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

To też jest taki przedłużacz tylko ma bezpiecznik chroniący podłączone urządzenie przed skokami napięcia i wyłącznik umożliwiający odcięcie napięcia bez wyciągania wtyczki . To przydatne urządzenie zalecane szczególnie do ochrony drogiego sprzętu RTF .
Awatar użytkownika
Kunni
Akwarysta
Posty: 526
Rejestracja: 03 sty 2007 9:53
Lokalizacja: BB

Post autor: Kunni »

Najczęściej używa się szyn przy zestawach komputerowych, a już w firmach obowiązkowo. Mają miejsce zwykle na 5 wtyczek i dodatkowy wyłącznik całości. Chroni m.in podczas burzy i przy przepięciach. Tylko nie spotkałam się do tej pory z przeciwwskazaniami do akwariów :? Myślę, że trok ma rację, zaryzykuję
Pozdrawiam
Kinga
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

No jasne ze go podłącz nic się nie stanie
ODPOWIEDZ