Mętna woda

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
markus383
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1458
Rejestracja: 18 maja 2007 22:28
Lokalizacja: Otwock Mały

Mętna woda

Post autor: markus383 »

Dziś musiałem wyjąć wszystko z akwarium i włożyć z powrotem. Teraz woda(cała jest z poprzedniego wystroju akwa) jest taka żółta i mętna. Nie wiem, czy mogę włożyć do niej rybki?? Proszę o odpowiedź!
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Poco wyjmowałeś wszystko? Wodę masz żółta i mętną, ponieważ dodałeś do filtra niewypłukanego torfu. Pisałeś o tym w innym dziale. Moim zdaniem możesz rybki do tej wody włożyć. Chyba że robiłes w akwarium coś, o czym nie napisałeś.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
markus383
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1458
Rejestracja: 18 maja 2007 22:28
Lokalizacja: Otwock Mały

Post autor: markus383 »

Wyjąłem wszystko, ponieważ sznurki od woreczka z torfem i woreczka z kationitem znajdowały się poza akwarium i sączyła się z nich woda. Cała gąbka pod dnem nasiąkła i musiałem wytrzeć wodę z szafki, a to wiązało się niestety z wypróżnieniem akwarium. :(
Po tym wszystkim wypłukałem kamienie, posadziłem roślinki i nalałem wody. Zrobiła się żółta i mętna. Dalej myślisz, że mogę włożyć rybcie??
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Rozumiem, że wlałeś z powrotem wodę z akwarium? Podmieniłabym 40% wody, jeżeli nie masz odstanej użyj uzdatniacza, jeżeli nie masz uzdatniacza, potrzymaj w kranówce końcówkę napowietrzacza od brzęczyka (około godziny, żeby chlor się ulotnił) W ostateczności wlewaj kranówkę (byle w podobnej temperaturze jak woda w zbiorniku).

Do jutra wszystko powinno się wyklarować.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
markus383
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1458
Rejestracja: 18 maja 2007 22:28
Lokalizacja: Otwock Mały

Post autor: markus383 »

W akwarium jest ta sama woda, co była. Wodę będę miał za dwa dni, bo teraz w rodzienie mieliśmy meeting( 2 dni wczoraj i dziś) imieninowy i wiesz jak to jest. Powiem, że sucho nie jest :D . To mogę je wrzucić do akwa?? U mnie w kranie leci woda z hydroforu, czyli nie wiadomo co w niej jest :? , więc muszę poczekać, aż do dziadka nie pojadę, bo on ma wodociągową.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Ja bym wpuściła. Ale niewielka podmiana wody się przyda.

Wyslałam Ci info na pw.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
markus383
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1458
Rejestracja: 18 maja 2007 22:28
Lokalizacja: Otwock Mały

Post autor: markus383 »

Dziś je wpuszcze, ale poczekam ze dwie godzinki. Mam napowietrzacz więc nie jest im chyba źle. Dzięki za pomoc!! Masz u mnie WIELKIEGO PLUSA.
ODPOWIEDZ