[375]

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Garbus
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 3172
Rejestracja: 18 cze 2007 18:59
Lokalizacja: Wrocław

[375]

Post autor: Garbus »

Witam!!
W najbliższym czasie mam zamiar kupić akwarium 150x50x50 co daje 375l. Będę tam hodował pielęgnice severum. I teraz pytanie. Czy mógłbym z tymi pielęgnicami hodować neony czerwone (około 40 sztuk) :?:
Z góry dziękuje!
Pozdrawiam Garbus!!

regulamin działu !!!
Krzysiek
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Pielęgnice severum są drapieżne i bardzo inwazyjne, chociaż zdarzają się spokojniejsze osobniki. Poprzestawiają Ci akwarium, moga obgryzać rośliny. Neonów nie polecam. Dorosłe severum mogą je potraktować jako pokarm.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Garbus
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 3172
Rejestracja: 18 cze 2007 18:59
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Garbus »

Z tego co ja słyszałem to akurat te pielęgnice są spokojne. Mogą być agresywne w trakcie tarła, ale żeby cały czas były agresywne :roll: Ale może nie mam racji i się mylę.
Krzysiek
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

One są spokojne i nie muszą terroryzować akwa ale neon czerwony jest zwyczajnie zbyt mały przy tej rybie :D I moim skromnym zdaniem wcześniej czy później zostanie skonsumowany . Severum dorasta do 20 cm .Biorąc pod uwagę jeszcze jej płaski kształt to naprawdę kawał ryby . Akwarium wystarczy w sumie tak na styk ale severum może być trzymane z innym spokojnymi rybami porównywalnej wielkości .Na pewno nie z neonem czerwonym :D Aczkolwiek musimy też pamiętać o tym , że akwarystyka to takie hobby w którym nie ma reguł od których nie ma wyjątków :)
Awatar użytkownika
Garbus
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 3172
Rejestracja: 18 cze 2007 18:59
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Garbus »

Dobra. Postaram się znaleźć coś bardziej odpowiadającego tym rybom :) Co byście mi polecali do tych severum :?:
Krzysiek
ODPOWIEDZ