[60] Jakie ryby dobrać do skalarów??

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

norbert82
Posty: 4
Rejestracja: 30 lip 2007 9:00

[60] Jakie ryby dobrać do skalarów??

Post autor: norbert82 »

Mam pytanko: jakie ryby dokupić do akwarium w którym są już 2 duże skalary oraz 2 glonojady? Jakie ryby dobrać by skalary je zaakceptowały?Akwarium ma 60l. thx za pomoc, pozdrawiam
Awatar użytkownika
Manthei
Pomocnik
Posty: 337
Rejestracja: 29 paź 2006 0:31
Lokalizacja: Borken

Post autor: Manthei »

Witam
60x30x30 to za mało na glonojada, a skalary dostana garba, wiec zamiast się zastanawiać nad nowymi lokatorami, pomyśl nad nowym domem dla tych które już masz.
Pozdrawiam!!!
Szczepan
-------------------
Obrazek
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Skalary wymagają zbiornika ponad 150l o wysokości przynajmniej 45-50 cm. Glonojady (zbrojniki niebieskie) wymagają zbiornika ponad 100l ponieważ rosną ponad 15 cm.

Zmień zbiornik lub obsadę.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
august
Pomocnik
Posty: 529
Rejestracja: 30 paź 2005 10:35
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: august »

niestety na to pytanie nie dostaniesz odpowiedzi bo masz za małe akwarium :) niestety
Obrazek

Paletki od 28.01.2007r początki
Obrazek
norbert82
Posty: 4
Rejestracja: 30 lip 2007 9:00

Post autor: norbert82 »

Dzieki wszystkim za cenne rady. Wyglada na to ze rzeczywiscie bede musial zmienic obsade akwarium. Mam jeszcze pytanie-czy w jednym zbiorniku moga byc ze soba skalary i guarami, a jesli tak to jaki gatunek dokladnie? Jakie jeszcze inne ryby dobrac do skalarow? Jestem poczatkujacy w tym temacie wiec prosze o wyrozumialosc w odpowiedziach :wink: Dzieki i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kunni
Akwarysta
Posty: 526
Rejestracja: 03 sty 2007 9:53
Lokalizacja: BB

Post autor: Kunni »

Skalary (i inne ryby też) najlepiej czują się w towarzystwie gatunków występujących w ich naturalnym środowisku, czyli np kirysów, kąsaczowatych, sumików ale czy zaakceptują je w akwarium zależy od jego wielkości. W 60 litrach mogą prześladować i zamęczyć każdą rybę i będzie to zachowanie jak najbardziej normalne, po prostu będą starały się wygospodarować trochę przestrzeni życiowej. W naturze skalary żyją w luźnych grupach. Optymalne minimum dla takiej kilkuosobowej grupy skalarów to zbiornik 100x40x50. Ja mam wprawdzie trochę mniejsze, ale skalary mają tylko jarzeńce do towarzystwa, bo reszta żyje przy dnie. Agresja wobec innych większych ryb zależy też od indywidualnego charakteru skalara i podziału akwarium na strefy.
Ostatnio zmieniony 31 lip 2007 9:43 przez Kunni, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Kinga
ODPOWIEDZ