cichy brzęczyk (pompka)

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

cichy brzęczyk (pompka)

Post autor: BARA »

Posłusznie informuję, że miałam ostatnio okazję przetestować kilka brzęczyków (pompek), ponieważ mój wysłużony Atman przestał chodzić.

Pompki używam do filtrow gąbkowych w mniejszych zbiornikach oraz jako dodatkowego delikatnego napowietrzania z gąbką w akwarium głównym.

Moje opinie:

HAILEA - hałas niesamowity, nie dało się wytrzymać w pokoju, nie pomagało ustawianie pompki na gąbce i zastawianie książkami (cena 25 zł)

AquaEl - nieco lepiej, ale też słyszalny (cena 33 zł)

Atman At1500 - cichy, prawie bezgłośny (cena 26 zł)

Powróciłam więc do Atmana, kupiłam nowy i jest tak, jak było za jego poprzednika. Cisza, delikatny szum bąbelków. Pompka stoi na regale pod sufitem, na podkładzie z flaneli i szkła.

Proszę o opinie na temat innych pompek od uzytkowników.
Ostatnio zmieniony 24 sie 2007 7:07 przez BARA, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Wszystko ekstra ....tylko po co te bąbelki ? :D
Awatar użytkownika
michal_1m
Ekspert akwarysta
Posty: 2151
Rejestracja: 07 maja 2007 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: michal_1m »

Ja używam takiej pompki jaka była w pierwszym zoologicznym firm AirTech. Raczej nie znana ale za to bardzo cicha. Prawie wogóle jej nie słychać, ale to pewnie dlatego że jest niewielka. Jednak ja jestem z nie bardzo zadowolony. Nie mam z nią żadnych problemów. Cena to 15zł. Polecam ją każdemu kto ma niewielki budżet i potrzebuje dobrej pomppki.

Nie wiem jak chodzą większe ale cena większej to ok 25zł.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Rohan, o co pytasz?

Po pierwsze używam pompki do filtrów gąbkowych w mniejszych zbiornikach.
Po drugie jako dodatkowe poruszenie wody w największym gąszczu roślin w zbiorniku ogólnym, a że kamień siedzi w gąbce to mam dodatkowe podłoże filtracyjne.
Po trzecie bo ładnie wygląda, jak co pewiem czas leci sobie bąbelek.

Wyjaśniłam?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Jasne :D
Awatar użytkownika
dismayer
Posty: 78
Rejestracja: 08 mar 2007 14:29
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: dismayer »

Mnie zawsze interesowala pewna pompka firmy JBL, a mianowicie JBL ProSilent S-200. Podaje taki model w porownaniu do tych, które wymieniłaś, bo ten akurat ma wydajność 100l/h... ale kosztuje ok 120zl :/
Sądząc po nazwie powinien być kompletnie bezgłośny.
jest jeszcze model ponad 80zl - 60l/h

co o tym myslec?
Awatar użytkownika
wiewiór
Pomocnik
Posty: 827
Rejestracja: 15 lut 2007 20:33
Lokalizacja: lbn

Post autor: wiewiór »

jak nie przetestujesz to się nie dowiesz czy jest faktycznie "bezgłośna"....
nazwą bym się nie sugerował
pozdrawiam
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Ja tam jednak nazwa bym sie sugerował :D JBL robi znakomite rzeczy do akwa .Nie mniej jednak nie jestem w stanie zrozumieć jak można wydać 120 pln na coś zupełnie nie potrzebnego w baniaku :D
Awatar użytkownika
dismayer
Posty: 78
Rejestracja: 08 mar 2007 14:29
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: dismayer »

Rohan zgadzam sie z Tobą.. ale patrząc nie tylko po nazwie... jaka cena! za taką kasę można kupić 4-5 normalnych brzęczyków. Ja szukalem tego JBl'a, ale w Olsztynie nigdzie nie ma.
tatabeba
Posty: 3
Rejestracja: 05 sie 2007 22:04

Post autor: tatabeba »

jestem w posiadaniu pompki firmy RESUN . sprzedawca zapewniał mnie że pompka cichutka, ale po zamontowaniu okazało się , że jest to maly traktorek. byłem ostatnio w dobrym sklepie i testowałem ok. 15 pompek. w sklepie gdzie jest duża przestrzeń, lekki szum każda pompka wydawała nam się cichutka. dopiero w domu tak naprawdę można stwierdzić jaki jest odgłos danej pompki.
na razie pompkę mam odłączoną. może przyda mi się w przyszłości do mniejszych akwarium.
Darek
waller
Posty: 20
Rejestracja: 08 maja 2007 23:40

Post autor: waller »

Jako alternatywe chciałbym podać pompki firmy Elite,która produkuje dobre,ciche, wytrwałe,i tanie pompki (ok10€ )
Lola
Początkujący pomocnik
Posty: 426
Rejestracja: 04 gru 2006 15:05
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Lola »

HALILEA - niestety potwierdzam :( mimo, że mam tą najmniejszą odgłosy wydaje okrutne :/ innych już nie próbowałam :)
57l BW
144l Afryka
Awatar użytkownika
emiloos
Akwarysta
Posty: 483
Rejestracja: 07 mar 2007 11:30
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: emiloos »

Mam pompkę Tetratec APS 150 oraz Elite 801. Tetra jest bardzo cichutka. Cena w sklepie to ok 50 zł. Elite natomiast to traktor i nie polecam tego modelu nikomu przy zdrowych zmysłach. Cena to ok 28 zł.
Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl
ODPOWIEDZ