[10 L] Opti White - :)

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

[10 L] Opti White - :)

Post autor: rohan »

Nawiedziło mnie i postanowiłem sobie zrobić ozdobę na biurko :D Kupiłem sobie mały baniaczek Opti White i mam zamiar coś w nim stworzyć . Póki co mam w nim filtr wewnętrzny Elite ale chce go zmienić na jakąś małą kaskadę . Mam tez zamiar zrobić jakiś fajniutki aranż ale dopiero sie nad nim zastanawiam a póki co posadziłem tam to co miałem na zbyciu czyli odrobinkę Eleocharisa , Valisnerie Torta i wgłębkę :D I chociaż baniaczek póki co jest bardzo łysy to mam nadzieję zamienić go w piękny mini ogród :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
maciejka
Posty: 145
Rejestracja: 18 maja 2006 17:25
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: maciejka »

Może zapożyczyłbyś aranż z pulpitu monitora krewecie i mini holender, można sie rozmażyc.
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

Ja bym tam zrobił krewetkarium!
Jak można wiedzieć, ile kosztował ten zbiornik?
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

No zbiornik tani nie był :D Normalnie kosztuje coś koło 90 PLN ale ja miałem dużo taniej bo mam znajomości :D A kupiłem go też z ciekawości ponieważ mama zamiar w zimie zmienić moje 162 L na 180 L ze szkła Opti White . teraz widzę jaka jest ogromna różnica między standardowym szkłem a tym białym !
Na krewetkarium trochę to małe no chyba , że wrzucę tam krewetki amano ale te mini .One są wielkości około centymetra więc powinno starczyć .
markus383
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1458
Rejestracja: 18 maja 2007 22:28
Lokalizacja: Otwock Mały

Post autor: markus383 »

Czasami zazdroszczę Ci pomysłowości :wink: . Wszystkie twoje pomysły są pojechane w kosmos. Mają to coś co przykówa uwagę. To akwarium konkursowe to jest mistrzostwo.
PS.
Ja tak naprawdę myślę, żeby nie było, że sie podlizuję :D :wink:
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

Heheheheh....no dzięki wielkie ! Ja akurat mam odmienne wrażenia bo zawsze mi sie wydaje , że to co sobie wymyślę to zrobię nie tak jak chciałem i nigdy mi sie do końca nie podoba :D
markus383
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1458
Rejestracja: 18 maja 2007 22:28
Lokalizacja: Otwock Mały

Post autor: markus383 »

No patrz! A ja mam odwrotnie :D :lol:
gilliam
Akwarysta
Posty: 794
Rejestracja: 07 lis 2006 14:39
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: gilliam »

Pięknie będzie.

A gdyby tak zrobić żabkarium? Kilka karlików szponiastych. One raczej nie wyskoczą (chyba, że będzie im źle), poza tym nie potrzebują żadnych wysepek, bo nie przebywają na lądzie. Takie małe zbiorniki są dla nich lepsze, bo nie muszą pokonywać zbyt dużych odległości do lustra wody.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

To fakt te akwaria opti-white są jedwabiste :).

Też bym takie chciał. Ale jak na razie to nawet na krewetkę filtrującą mnie nie stać. Muszę się zadowolić zwykłym akwarium.
Pozdrawiam!!!
Kuba.
raduciou
Posty: 12
Rejestracja: 18 lip 2007 18:00

Post autor: raduciou »

jakiej granulacji masz podłoże? bo wygląda na grube... za grube na taką kostkę... no i dał bym coś w ciemnej tonacji by podkreślić kolor szkła i zieleni...a za tło biały brystol...
czy ta lampka to jakaś zwykła lampka czy taka akwariowa? ile to ma mocy?
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

raduciou pisze:jakiej granulacji masz podłoże? bo wygląda na grube... za grube na taką kostkę... no i dał bym coś w ciemnej tonacji by podkreślić kolor szkła i zieleni...a za tło biały brystol...
czy ta lampka to jakaś zwykła lampka czy taka akwariowa? ile to ma mocy?
Na dnie mam biogrunt o granulacji do 2 mm a na wierzchu floran filtusa o granulacji mniej więcej 2-3 mm . Dokładnie taki sam jak mam w dużym baniaku :D Jeśli w tej ciemnej tonacji to maja być rośliny to wiem o tym :D Mam zamiar inaczej to obsadzić ale akurat tylko to miałem teraz pod ręką .
Tło bardziej podoba mi sie czarne .
A lampka jest normalna z kompaktowa świetlówką o mocy 7 W .
markus383
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1458
Rejestracja: 18 maja 2007 22:28
Lokalizacja: Otwock Mały

Post autor: markus383 »

Może jakieś nowe zdjęcie?? :wink: Chyba przez ten czs coś drgneło :D
raduciou
Posty: 12
Rejestracja: 18 lip 2007 18:00

Post autor: raduciou »

hm... kurcze...a powiedz mi czy ten floran filtusa ci nie wypływa na powierzchnię? bo ja codziennie znajduję pływające przy lustrze wody "kamyczki" wkurza mnie to strasznie. mam akwa 20L z workiem florana i jest tak lekki że narybek pielęgniczki potrafi go przesunąć :| rośliny wypadają strasznie...
vera19132
Posty: 72
Rejestracja: 29 cze 2007 14:21
Lokalizacja: a co przyjedziesz

Post autor: vera19132 »

dawaj nowe foty
Jak mozna nie kochac akwarystyki??? Ja nie wiem! Ty mi powiedz!!!
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

No to wklejam kilka fotek :D W tej chwili pływają cztery mini kardynałki i cztery mini krewetki :D Zmieniłem też filtr z wewnętrznego na kaskadę .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ