rozmnazanie bojownika

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
kreig
Posty: 26
Rejestracja: 03 kwie 2006 19:02

rozmnazanie bojownika

Post autor: kreig »

mam kilka pytan co do rozmnazania bojownika;
1)Moge rozmnozyc ten gatunek w 60 litrowym akwarium?a jesli nie to dlaczego???
2)Czy koniecznie musze miec tylko 15 cm powierzchni wody?Moj filtr niestety jest za wysoki na tak niski poziom wody i podobnie jest z grzalka ktora musi byc tylko pionowo ustawiona w akwarium
3)Bede mogl karmic narybek mlekiem w proszku?
4)Czy bede mogl podawac mlodym rozdrobniony pokarm typu vitabin
5)dlugo trwa tarlo?
fr33k
Posty: 122
Rejestracja: 17 sie 2007 11:39

Post autor: fr33k »

1. możesz ale wykarmienie młodych w takim dużym zbiorniku moze byc trudne.
2. koniecznie 15 a nawet mniej około 12 cm. ( przez okres keidy samiec opiekuje sie ikrą filtr nie ejst wskazany bo mzoe zniszczyć dniazdo.)
3. mozesz karmić mlekiem w prożku jednak ja w pierwszych dniach polecam zieloną wode oraz fluit firmy JBL.
4. ale to juz w znacznie pozniejszym okresie ;) przeczytytaj punkt wyżej małe bojowniki są naprawde mikro rozmiarów;) polecam ten fluid o ktorym pisałem wyżej zieloną wode, ew. artemie , oraz jajko zmikswoane;) tzn. zółtko.
5. wpuszczasz do akwarium tarliskowego samca, ten buduje gniazdo wpuszczasz samice gdy jest ona gotowa do tarła na jej ciele pojawiają sie pionowe paski... wtedy ryby wycierają się. Tarło moze byc bardzo brutalne gdy samiec bedzie ganiał samice. tarło nie trwa zbyt długo . najlepiej poczytaj tutaj.
http://www.zetbe.pl/rozmnazanie.htm
mover
Początkujący pomocnik
Posty: 166
Rejestracja: 22 sty 2006 16:11
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Post autor: mover »

kreig
Posty: 26
Rejestracja: 03 kwie 2006 19:02

ok. dzieki za informacje

Post autor: kreig »

odchowam jeszcze dwa mioty zbrojnika niebieskiego i zabiore sie za bojowniki.Niestety nie mam mniejszego akwa od 60 litrow i w nim bede musial rozmnozyc ten gatunek.Kupie 7 moczarek kanadyjskich i to powinno pomoc
Awatar użytkownika
wiewiór
Pomocnik
Posty: 827
Rejestracja: 15 lut 2007 20:33
Lokalizacja: lbn

Post autor: wiewiór »

bez zbiornika tarliskowego w którym następnie będziesz mógł trzymać sam narybek nie licz na jakieś ogromne ilości narybku 2-4 szt to wg. mnie max

więc bez dodatkowego zbiornika nie zabieraj się za to...
pozdrawiam
kreig
Posty: 26
Rejestracja: 03 kwie 2006 19:02

Post autor: kreig »

spokojnie,ten 60 litrowy zbiornik to wlasnie jest kotnik.Ogolne mam 112 litrow
Awatar użytkownika
wiewiór
Pomocnik
Posty: 827
Rejestracja: 15 lut 2007 20:33
Lokalizacja: lbn

Post autor: wiewiór »

to znów nasuwa sie problem wykarmienia młodych w tak dużym zbiorniku poczatki mogą być trudne bo larwy/narybek bojownika jest dosć mało ruchliwy i karmienie wymaga podsuwania im pokarmu pod "nos" aastepnie odmulanie nie zjedzonych resztek...(i tak 5 razy dziennie w początkowych tygodniach życia narybku) co w tak duzym baniaku może być zdecydowanie utrudnione dla podrostków będzie to bardzo dobry zbiornik lecz do czasu zanim młode nie zaczną odżywiać się większym pokarmem niż "pył" zastanowił bym się nad 30L zbiornikiem...

proszę, używaj opcji sprawdzania pisowni.
pozdrawiam
kreig
Posty: 26
Rejestracja: 03 kwie 2006 19:02

Post autor: kreig »

no wlasnie w tym jest problem.Jednak nie zamierzam rozmnozyc tych bojownikow na skale hurtowa, dlatego mam nadzieje ze chociaz kilka sztuk mi sie uchowa, bo nie mam mozliwosci na zakup kolejnego akwa
Awatar użytkownika
wiewiór
Pomocnik
Posty: 827
Rejestracja: 15 lut 2007 20:33
Lokalizacja: lbn

Post autor: wiewiór »

kilka na pewno przeżyje :wink: ale nie będą to ilości przekraczające kilkunastu sztuk
pozdrawiam
kreig
Posty: 26
Rejestracja: 03 kwie 2006 19:02

Post autor: kreig »

nie zakladajac juz nowego tematu chcialbym dowiedziec czym sie rozni rozmnazanie pretnikow od bojownika?Czy pretniki takze musza miec tak niski poziom wody???
Awatar użytkownika
wiewiór
Pomocnik
Posty: 827
Rejestracja: 15 lut 2007 20:33
Lokalizacja: lbn

Post autor: wiewiór »

ja nie widzę róznicy obydwa gat rozmnażałem z wysokim jak i niskim poziomem wody....proponowany jest niższy....
pozdrawiam
ODPOWIEDZ