zestaw CO2 - co jeszcze kupić ?

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Maciek[S]
Pomocnik
Posty: 448
Rejestracja: 24 kwie 2007 18:37
Lokalizacja: Kraków\Cieszyn w przyszłości Karaiby :P

Post autor: Maciek[S] »

to taki bombelek leci jeden za drugim wylatuje z tego kieliszka i co sie z nim dzieje ?? nie leci do góry akwarium i nie pęka na powierzchni :D ??
Awatar użytkownika
jabol
Pomocnik
Posty: 478
Rejestracja: 10 lis 2005 12:07
Lokalizacja: Łódź

Post autor: jabol »

MaciekMalawi pisze:to taki bombelek leci jeden za drugim wylatuje z tego kieliszka i co sie z nim dzieje ?? nie leci do góry akwarium i nie pęka na powierzchni :D ??
nie no nie rozwalaj mnie. .................

babel przechodzi przez kieliszek z woda potem jest rozdrabnainy przez spiek ceramiczny na mikrobable ktore plyna do gory akwa w miedzyczasie dyfuzujac w wodzie (dyfuzja = rozpuszczanie)
radek jablonski - jabol
GSM: 693 74 85 47
skype: radekjablonski
Awatar użytkownika
Maciek[S]
Pomocnik
Posty: 448
Rejestracja: 24 kwie 2007 18:37
Lokalizacja: Kraków\Cieszyn w przyszłości Karaiby :P

Post autor: Maciek[S] »

acha ;] skąd miałem to wiedzieć :P bo mnie tak zastanawia czy jak dyfuzor jest na jednym końcu akwa to czy ten CO2 dotrze do roślin na drugim końcu 120cm akwa ;]
Awatar użytkownika
jabol
Pomocnik
Posty: 478
Rejestracja: 10 lis 2005 12:07
Lokalizacja: Łódź

Post autor: jabol »

MaciekMalawi pisze:to czy ten CO2 dotrze do roślin na drugim końcu 120cm akwa ;]
nie nie dotrze-w polowie akwa robi sie bariera..taka niewidzialna zaslona i dlatego musisz zakupic 2 takie same zestawy a najlepiej trzy-zeby jeszcze umiescic kieliszek posrodku akwa
radek jablonski - jabol
GSM: 693 74 85 47
skype: radekjablonski
Awatar użytkownika
Maciek[S]
Pomocnik
Posty: 448
Rejestracja: 24 kwie 2007 18:37
Lokalizacja: Kraków\Cieszyn w przyszłości Karaiby :P

Post autor: Maciek[S] »

heh :) dzięki jabol za pomoc wszystko mi już wytłumaczyłeś, wiem co i jak. Zakończmy temat bez zbędnej ironii :)
Ostatnio zmieniony 22 sie 2007 8:27 przez Maciek[S], łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
jabol
Pomocnik
Posty: 478
Rejestracja: 10 lis 2005 12:07
Lokalizacja: Łódź

Post autor: jabol »

MaciekMalawi pisze:heh :) dzięki jabol za pomoc wszystko mi już wytłumaczyłeś, wiem co i jak. Zakończmy temat bez zbędnej ironii :)
ok :)
radek jablonski - jabol
GSM: 693 74 85 47
skype: radekjablonski
Awatar użytkownika
Maciek[S]
Pomocnik
Posty: 448
Rejestracja: 24 kwie 2007 18:37
Lokalizacja: Kraków\Cieszyn w przyszłości Karaiby :P

Post autor: Maciek[S] »

a ty jabol tak sie znasz na CO2 to na pewno masz akwa roślinne więc może poradzisz jakieś dobre nawozy w płynie i do podłoża ?? bez otwierania nowego tematu ??
Awatar użytkownika
jabol
Pomocnik
Posty: 478
Rejestracja: 10 lis 2005 12:07
Lokalizacja: Łódź

Post autor: jabol »

MaciekMalawi pisze:a ty jabol tak sie znasz na CO2 to na pewno masz akwa roślinne więc może poradzisz jakieś dobre nawozy w płynie i do podłoża ?? bez otwierania nowego tematu ??
mialem roslinne takie dosc ..high tech jesli mozna pwoiedziec:
112litrow : 4 x 18W + 1 x 24W
CO2 24 h/dobe 1-2 bable

ale ..ekhm..jakby tu powiedziec. moj zmysl arystyczno kompozyjny jest na poziomie 3 letniego dziecka..... i nie umialem sobie poradzic z ulozeniem roslin itp. poza tym znudzilo mi sie codzinne dogladanie zbiornika, mierzenie paramterow itp - leniem pospolitym jestem :).dlatego tez zalozylem sobie tanganike z kilkoma roslinami i mchem.

oprocz tego mam 16 litrowe krewetkarium z anubiasem i mchami ktore nie wymaga nic orpocz podmiany wody.

w planie mam zrobienie aquacubea : 20/20/15 z mchem

jesli chodzi o podloze to zastanwo sie nad : sera floradepot albo biogrunetm - na to oczywsicie gruba warstwa zwiru.jesli chodzi o nawozy w plynie to ..no coz wiele jest tego na rynku - kazdy ma jakies swoje upodobania.jedna rada: nie kupuj samorobek !!!
radek jablonski - jabol
GSM: 693 74 85 47
skype: radekjablonski
Awatar użytkownika
Maciek[S]
Pomocnik
Posty: 448
Rejestracja: 24 kwie 2007 18:37
Lokalizacja: Kraków\Cieszyn w przyszłości Karaiby :P

Post autor: Maciek[S] »

heh też sie obawiam że mój zmysł dekoracyjny jest troche niedorozwinięty :D ale trzeba spróbować :) muszę się przyznać że będę się wzorował na zdjęciach akwa z tego forum ;] nie powiem czyich bo jeszcze mnie ktoś pozwie :P
Awatar użytkownika
jabol
Pomocnik
Posty: 478
Rejestracja: 10 lis 2005 12:07
Lokalizacja: Łódź

Post autor: jabol »

to moze zerknij na to:

http://www.dennerle.com/UWL_Uebersicht.htm

klikajac w jakis obrazek otrzymujesz full service:z nazwami roslin,planem oraz wielkoscia zbiornika, oswietleniem itp
radek jablonski - jabol
GSM: 693 74 85 47
skype: radekjablonski
Awatar użytkownika
Palmer_fm
Początkujący pomocnik
Posty: 139
Rejestracja: 29 cze 2007 20:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Palmer_fm »

:oops: sorrka nie w tym miejscu miał być ten post :!:
Jak ktoś może to niech usunie albo nie patrzcie na niego :D

Tak jak ci Jabol radził ten zestaw będzie ok, dodam tylko od siebie że ten dyfuzor posiada sam w sobie licznik bąbelków i zaworek zwrotny w komplecie więc już nie musisz kupować. Mam ten dyfuzor i pozwolę sobie go pochwalić.
Normalnie aż ci zazdroszczę :D tego rozwiązania
Bańka: 216 litrów
Światło: 108W.
Butla: CO2

Obrazek
ODPOWIEDZ