Wszystko o krewetkach.

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
wiewiór
Pomocnik
Posty: 827
Rejestracja: 15 lut 2007 20:33
Lokalizacja: lbn

Post autor: wiewiór »

nie przerabiałem takiego połączenia ale w zasadzie raki żywią sie padliną... w małym akwarium bym mnie próbował takiego zestawu
pozdrawiam
_Master_
Posty: 44
Rejestracja: 25 sie 2007 9:14

Post autor: _Master_ »

wczoraj kupiłem 2 krewetki amono oraz 2 parki gupików włożyłem je na czas chwilowy do małego akwa o poj 18l wstaje dziś rano i niewidze krewetek. Co się z nimi stało :( czy one żyją?
_Master_
Posty: 44
Rejestracja: 25 sie 2007 9:14

Post autor: _Master_ »

Już wiem co im się stało. Moje krewetki powędrowały Dno Dno nie spodobało im sie w moim akwarium znalazłem jedną przeszł 8m i .....
Nie chce mieć takich incydentów więcej więc proszę o rady doświadczonego ''Krewetkarza'' Jak założyć krewetkarium od podstaw. Co to jest pH, GH itp. Jak sie to mierzy to wszystko. poprostu chce wiedzieć wszystko na ten temat.
Prosze niepodawać żadnych stron o krewetkach bo juz wszystkie czyrtałem. Chce żeby mi ktoś to wytłumaczył. Prosze również podać koszty założenia takiego krewetkarium.
fr33k
Posty: 122
Rejestracja: 17 sie 2007 11:39

Post autor: fr33k »

Skala pH to ilościowa skala kwasowości i zasadowości roztworów wodnych związków chemicznych. Skala ta jest oparta na aktywności jonów hydroniowych [H3O+] w roztworach wodnych.

mierząc pH mierzysz odczyn wody czy jest kwaśny, zasadowy czy obojętny.
do mierzenia pH kupuje się testy w sklepie zoologicznym ;)
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Co do pH GH(Two) KH(Tww) itp było to już przerabiane. Nie łaska wpisać w opcji "szukaj" na forum i poczytać. Nikt drugi raz nie odkryje Ameryki piszą to samo jeszcze raz.
Chce to..., chce tamto... Nie tylko Ty czegoś chcesz.
lowca
Posty: 25
Rejestracja: 19 wrz 2007 18:25
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: lowca »

jakie krewetki zjadaja glony pedzelkowate?
ODPOWIEDZ