CO2 problem

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
szwejknet
Posty: 50
Rejestracja: 13 sty 2007 17:47
Lokalizacja: Lublin

CO2 problem

Post autor: szwejknet »

Witam

Zakupiłem taki zestaw do podawania CO2 włącznie z butlą:
http://allegro.pl/item231353355_zestaw_ ... az_pu.html

Podłączyłem wszystko do akwarium ale nie bardzo wiem czy sprzęt działa w 100%. Mianowicie przy otworzeniu butli niezależnie czy troszkę czy do końca reduktor pokazuje ciśnienie 50. Kuleczka w rotametrze (chyba tak to się nazywa w ogóle nie idzie do góry). Nie mogę ustawić aby np. były 3 bąbelki na minute ponieważ albo lecą serią albo w ogóle. Mi to wygląda na za małe ciśnienie ale się nie znam za bardzo na tym. Proszę o poradę.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Palmer_fm
Początkujący pomocnik
Posty: 139
Rejestracja: 29 cze 2007 20:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Palmer_fm »

O ile masz ten sam zestaw łącznie z zaworkiem precyzyjnym , elektrozaworem itp.
To odkręcasz butle - nie koniecznie na ful, odkręcasz trochę zaworek przy rotometrze (nie patrz na kulkę ona nie będzie się unosić przy tak niewielkim ciśnieniu- to jest urządzenie spawalnicze) Następnie ilość podawanego CO2 regulujesz przy pomocy precyzyjnego zaworka. Tylko, że ilość bąbelków możesz sobie sprawdzać na dyfuzorze, który posiada licznik bąbelków a nie na kostce lipowej :D tam będzie ci zawsze szedł strumień bądź nic :D W przypadku gdybyś chciał wiedzieć ile podajesz tzw. bąbelków musisz dokupić licznik bąbelków lub kostkę lipoową zamienić na dyfuzor z licznikiem.

Pozdrawiam
Bańka: 216 litrów
Światło: 108W.
Butla: CO2

Obrazek
szwejknet
Posty: 50
Rejestracja: 13 sty 2007 17:47
Lokalizacja: Lublin

Post autor: szwejknet »

Serdecznie dziękuję za wyjaśnienie. Pójdę i kupie jakiś tani licznik bąbelków.


Załamałem się. Nie miałem dziś czau chodzić po sklepach ale zaszedłem do jednego ( zdaje mi się że jest to jeden z większych sklepów w Lublinie) zapytałem się o licznik bąbelków lub dyfuzor z licznikiem do CO2 dwóch sprzedawców mnie wyśmiało :/. Nie mieli pojęcia co to takiego i do czego służy poradzili mi żebym sobie kupił gotowy zestaw np Ferplast lub coś podobnego i nie będę miał żadnych problemów. Nie ma to jak fachowa obsługa :(
ODPOWIEDZ