p.ramirezi

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
misiek_sk-ce
Posty: 13
Rejestracja: 20 cze 2005 22:54
Lokalizacja: Skierniewice

p.ramirezi

Post autor: misiek_sk-ce »

mam pytanie..mam samiczke ramireza (samczyk padł pod moją nieobecność..tak to jest jak zostawia się akwa pod opieką braciaka:()i chciałem jej dokupić samczyka i tu pojawił się problem,w sklepie gdzie są ramirezki mają tylko odmiane długopłetwą.Chciałem spytać czy możliwe jest łączenie zwyłej razmirezki z weloniastą odmianą i czy będzie możliwe ich rozmnażanie ??? osobiście myśle ,że jest to możliwe ,w końcu ramirezka to ramirezka,ale chcę się upewnić w moim przekonaniu,tak więc zwracam się do Was drodzy akwaryśc :)

pozdrawiam

(zamieściłem wtej części forum,ponieważ chodzi głównie o możliwości rozrodcze tak połączonych rybek)
"marzenia...dzięki nim wszystko się zmienia"
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Nie widze wiekszych problemów przy krzyzówce,tylko co z tego wyrosnie to nie wiem :lol: .
Pozdrawiam
Przemek
atusia
Pomocnik
Posty: 243
Rejestracja: 12 maja 2005 10:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: atusia »

Chciałem spytać czy możliwe jest łączenie zwyłej razmirezki z weloniastą odmianą i czy będzie możliwe ich rozmnażanie ?
Możliwe jest łączenie, ale z tego co wiem ramirezki odmiany weloniastej nie opiekują się potomstwem. Podobno ta odmiana zatraciła instynkty macierzyńskie. Masz zamiar kupić samczyka, ale to właśnie samiec po tarle opiekuje się ikrą i narybkiem...i jeśli będzie on odmiany weloniastej to być może nie będzie potrafił opiekować się ikrą.
Pozdrawiam Beata
Obrazek

240l-paletki
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Ja osobiscie nie słyszałem nic takiego choc nie wykluczm takiej mozliwosci.W sumie odmiana weloniasta nie jest naturalna.
Pozdarwiam
Przemek
Awatar użytkownika
misiek_sk-ce
Posty: 13
Rejestracja: 20 cze 2005 22:54
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: misiek_sk-ce »

dzięki wam za odpowiedzi,ja osobiście nie preferuje odmian weloniastych,chyba,że molinezje.przejde się znowu ,może jakaś dostawa była i będą ramimezy normal;)

pozdrawiam
"marzenia...dzięki nim wszystko się zmienia"
AMNESIAC
Pomocnik
Posty: 233
Rejestracja: 11 wrz 2004 10:32
Lokalizacja: gdynia

Re: p.ramirezi

Post autor: AMNESIAC »

misiek_sk-ce pisze:mam pytanie..mam samiczke ramireza (samczyk padł pod moją nieobecność (...) i chciałem jej dokupić samczyka (...) Chciałem spytać czy możliwe jest łączenie zwyłej razmirezki z weloniastą odmianą i czy będzie możliwe ich rozmnażanie?
Jako właścicielka weloniastego samca Ramirezki i 'normalnej' samiczki (dobrana para) dementuję pogłoski jakoby ta odmiana nie opiekowała się ikrą. Tatuś jest wyjątkowo opiekuńczy i podczas tarła rozstawia po kątach resztę obsady. Raz nawet doczekał dnia narodzin małych przecinków :)
Na Twoim miejscu martwiłabym się raczej czy wdowa zechce nowego męża :wink:
pozdrawiam, katarzyna
63L mała Tanganika
212L w drodze
atusia
Pomocnik
Posty: 243
Rejestracja: 12 maja 2005 10:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: atusia »

Tatuś jest wyjątkowo opiekuńczy i podczas tarła rozstawia po kątach resztę obsady
Gratuluję takiego tatuśka :) tym bardziej, że większość ramirezek odmiany weloniastej urządza sobie ucztę z ikry i ani myślą o opiece nad młodymi.
Pozdrawiam Beata
Obrazek

240l-paletki
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

skoro ikra jest zjadana to zaraz po zaplodnieniu jej przez samca nalezy ikre odlowic wraz z kamieniem czy korzeniem na ktorym byla ona zlozona.ja tak robilem gdy rozmnazalem swoje ramirezy a i przy takim sposobie rozrodu wiecej mlodych mozna otrzymac z jednego tarla.
pozdrawiam serdecznie
ODPOWIEDZ