Kirysek- chory?

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
ami
Posty: 2
Rejestracja: 10 paź 2004 17:15

Kirysek- chory?

Post autor: ami »

Od kilku dni kirysek przewraca się do góry brzuszkiem. Za pierwszym razem myślałam, że zdechł. Ale jak się go przestraszy, to odwraca się i zaczyna pływać jak dawniej. Tylko mniej buszuje w piasku w akwarium. I jakby mniej jadł. Na początku leżał do góry brzuszkiem w nocy. Teraz bez względu na porę dnia, ilość światła, itp. Czemu? Choruje? Jak mu pomóc?
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

Witamy na forum :) hmm napisz coś więcej, czy kirysek ma jakies plamki czy inne zmiany na skórze? w jakim jest wieku, może w akwarium była niedawno woda wymieniana?
ami
Posty: 2
Rejestracja: 10 paź 2004 17:15

Post autor: ami »

Na ciele kirysek nie ma żadnych zmian. Tylko mam wrażenie, że schudł.
Mam go od początku lipca, ale nie wiem w jakim wieku wtedy był (ale jak na kiryskowe rozmiary był niewielki). Całą wodę zmieniałam chyba 3 tygodnie temu. 4 litry podmieniałam w poniedziałek (robię to raz w tygodniu)- problemy z kiryskiem zaczęły się... wczoraj. O masz, a wcześniej napisałam, że to już kilka dni trwa. Tak mi się wydawało- nie ukrywam, że to moja ulubiona rybka i dlatego tak to przeżywam.
Takiego przewróconego widziałam go już 4-5 razy. Ale coś mogłam przeoczyć.
Nadal zdarza mu się leżeć normalnie- pod roślinką, na brzuszku. Jak lezy na plecach,to tam gdzie nie ma roślin, w rogu akwarium. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie.
Rybki karmię suchym pokarmem. Akwarium jest 25 litrowe. Temperatura wody 24 stopnie. Mam jeszcze drugiego kiryska i z tym się nic nie dzieje.
ODPOWIEDZ