Wstrętne ślimaki pomocy!!!!!!

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Tar
Posty: 11
Rejestracja: 06 sie 2005 23:08
Lokalizacja: Jaworzno

Wstrętne ślimaki pomocy!!!!!!

Post autor: Tar »

Jak pozbyć się ślimaków ze zbiornika bo mam ich tam całe stado ciut ciut i jeszcze troche??
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

jakich slimaków to jest pytanie pierwsze.Przypuszczam ze to sa zatoczki.Ja walczyłem z nimi na dwa sposoby:
1)kawałek gotowanej marchewki w akwarium na nopc.nad ranem wyóawiamy marchewke "obrosnieta"slimakami.Czynnosc powtarzamy az do skutku :D
2)wygotowujemy cały żwir z akwarium płuczemy rosliny(kazda z osobna)pod bierzaca ciepła woda odsc długo.Czekamy na to ze slimaki sioe nie pojawia.
Niestety żaden ze sposobów przezemnie zamieszczonych nie moze zagwarantowac 100% pozbycia sie slimaków.Czasami poprostu nie jestesmy w stanie wypłukac rosliny az tak dokładnie.
Alternatywnym sposobem moze byc zakupienie kilku bocji ale do tego trzeba miec odpowiednio duze akwarium.
Pozdrawiam
Przemek
Tar
Posty: 11
Rejestracja: 06 sie 2005 23:08
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Tar »

niema nikt już żadnego pomysłu?? A ta zabawa z baterią 4.5V?? czy to działa a jeśli tak to czy nie zagraża rybkom??
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Hmm "zabawa" z bateria dziala,aler zagraza rybom.Nie zawsze ale czesto sie zarza ze ryby wrazliwzsze,chore,narybek moga pasc.I to nie z powodu napiecia w wodzie ale dlatego ze podczas tego"zabiego" uwalniane sa szkodliwe dla ryb zwiazki miedzi.
Przemek
ODPOWIEDZ