oświetlenie roślinnego - jakei świetlówki ??

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maciek[S]
Pomocnik
Posty: 448
Rejestracja: 24 kwie 2007 18:37
Lokalizacja: Kraków\Cieszyn w przyszłości Karaiby :P

oświetlenie roślinnego - jakei świetlówki ??

Post autor: Maciek[S] »

Witajcie :)
zamówiłem sobie statecznik 2x39 i 1x39 do mojego przyszłego roślinnego 240L czyli będą 3 świetlówki T5 39W razem 117W mam nadzieje że wystarczy :) bo na dodatkowe oświetlenie już mnie nie stać ;] i moje pytanie jest takie jakie 3 świetlówki zastosować ?? niech to będą jakieś niedrogie świetlówki ?? jakie kombinacje ??
Proszę o pomoc :)

Pozdrawiam.
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

Awatar użytkownika
Maciek[S]
Pomocnik
Posty: 448
Rejestracja: 24 kwie 2007 18:37
Lokalizacja: Kraków\Cieszyn w przyszłości Karaiby :P

Post autor: Maciek[S] »

takie zestawienie będzie dobre ??

Świetlówka T5 Plant Grow
marka: Aquamedic
http://www.rybarium.pl/sklep/akwarystyk ... 04113.html

Świetlówka GROLUX T5
marka: Sylvania
http://www.rybarium.pl/sklep/akwarystyk ... 01810.html

Świetlówka AQUASTAR T5
marka: Sylvania
http://www.rybarium.pl/sklep/akwarystyk ... 01808.html

ma znaczenie w jakiej kolejności je poustawiam ??

prosze o odpowiedzi

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
emiloos
Akwarysta
Posty: 483
Rejestracja: 07 mar 2007 11:30
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: emiloos »

Taki układ dla roślin będzie całkiem niezły ale będziesz miał dość różowo w akwarium bo obie świetlówki: glorlux i plant grow świecą na różowo pięknie wybarwiając ryby.
Co do ustawiania to zależy jaki efekt chcesz osiągnąć w akwarium i jak będziesz miał rozłożone rośliny. Jeśli chcesz oświetlić równomiernie i jasno całe akwarium i będziesz miał dość wymagający trawnik to daj aquastar na środek a różowe po bokach a jak zależy Ci na tajemniczym tyle i tam będziesz miał większość roślin oraz jasnym przodzie to daj aquastar na przód.
Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl
Awatar użytkownika
Maciek[S]
Pomocnik
Posty: 448
Rejestracja: 24 kwie 2007 18:37
Lokalizacja: Kraków\Cieszyn w przyszłości Karaiby :P

Post autor: Maciek[S] »

emiloos to jakie świetlówki polecasz żeby nie było różowo ?? chce żeby podkreślało naturalny soczysty zielony kolor roślin i żeby ryb też wyglądały naturalnie. Ostatecznie rośliny będą tylko z tyłu jakieś wysokie w gromadach ;] a przód będę zaciemniał jakimiś pływającymi roślinami i może jakieś niewymagające małe rośliny z przodu
Awatar użytkownika
emiloos
Akwarysta
Posty: 483
Rejestracja: 07 mar 2007 11:30
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: emiloos »

Jeśli chcesz tak mało roślin to daj jedną gro lux na środek dla roślin, aquastar i jakiegoś philipsa 865 >>link<< po bokach.

PS. 3x39 W nieźle już daje :wink:
Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl
Awatar użytkownika
Hagrid
Posty: 7
Rejestracja: 17 paź 2007 20:55
Lokalizacja: z Łodzi

Re: oświetlenie roślinnego - jakei świetlówki ??

Post autor: Hagrid »

zamówiłem sobie statecznik 2x39 i 1x39 do mojego przyszłego roślinnego 240L czyli będą 3 świetlówki T5 39W razem 117W mam nadzieje że wystarczy :) bo na dodatkowe oświetlenie już mnie nie stać ;] i moje pytanie jest takie jakie 3 świetlówki zastosować ?? niech to będą jakieś niedrogie świetlówki ?? jakie kombinacje ??

----------------------------------------------------------------------------------

Proponuję abyś zamontował AQUASTAR Sylvanii, PLANT GROW AquaMedic albo GROLUX Sylvanii (to jedna i ta sama świetlówka produkowana w tym samym miejscu ale z różnym nadrukiem) i jako trzecią tanią LuxLinePlus 865 albo droższą ReefWhite 10K AquaMedic.
I w takiej kolejności patrząc od szyby przedniej.
Przy montażu oświetlenia staraj się aby jak najwięcej światła było z przodu baniaka.
Jak znajdę fotki baniaków z tymi świetlówkami to uzupełnię informację.
ODPOWIEDZ