Problem z Fluval 104!

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Problem z Fluval 104!

Post autor: Kubencki »

Witam!
Dzisiaj stałem się posiadaczem używanego ( przez ok 2 miesiące ) filtra Fluval 104. Był on cały czas zalany ale znajdowała sie w nim tylko gąbka.
Koszyki są puste. gdy próbowałem go odpalić coś nie działało. filtr sie włącza ale woda nie leci. Wydaje mi się że jest zapowietrzony. Nie wiem jednak jak go odpowietrzyć i przygotować do odpalenia.
jak ktoś wie to proszę o info.


Ps. Czym i w jakiej kolejności zapełnić te koszyki?


Pozdrawiam!!!
Kuba.
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Awatar użytkownika
M-cz77
Pomocnik
Posty: 534
Rejestracja: 15 wrz 2007 9:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: M-cz77 »

Hmm.. ja miałem filtr fluval 404 przez 3 lata i bardzo często nie chciał się zapalić. Raz musiałem cały śilnik wymienić. Czy w modelu 104 jest taki starter tzn. taka mała pompka? Normalnie to zapalałem filtr, on tylko bzyczał :D i musiałem przez kilka minut pompować aż załapał wodę i przcował normalnie... Co do wkładów to tak zbytnio się nie znam ale polecam wkłady torfowe.
Awatar użytkownika
Kunni
Akwarysta
Posty: 526
Rejestracja: 03 sty 2007 9:53
Lokalizacja: BB

Post autor: Kunni »

Mój fluval 205 odpalił od razu, tyle że musiałam długo pompować. Wkłady możesz dać od dołu prefilter (drobniejsze rurki ceramiczne), potem ceramikę, zeolit i na wierzch watę. U mnie tak jest oprócz prefiltra i się sprawdza.
Pozdrawiam
Kinga
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

We fluvalu będzie gąbka i ceramika, może dam tez zeolit. będzie on pracował jako biologiczny. N750 będzie pełnił rolę mechanicznego.

Mam pytanie. Do filtra nie dostałem tych kolanek na rurki co sie mocuje na ścianie. czy mógłbym zamiast nich zastosować kolanka eheim? Problem tkwi w tym ze one maja mniejsza średnicę niż węże. obmyśliłem już patent jak je ze sobą połączyć ale nie wiem czy to może tak być. Nie będzie jakich problemów?
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Awatar użytkownika
M-cz77
Pomocnik
Posty: 534
Rejestracja: 15 wrz 2007 9:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: M-cz77 »

Z pewnością nie będzie.. Ja wziąłem rury do filtra Fluval FX5 o średnicy 1" odo kolanek z filtra fluval 404(ok 0,5") Kolanka są tylko po to, by rura się nie zaginała i nie blokowała przepływu wody. Dobry pomysł z zeolitem i ceramiką :D
Powodzenia z rurami (ja zawsze mam z nimi pecha- rury od mojego filtra ledwo się przepychają przez dziury na kable a kolanka of FX5-masakra)
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

Już wszystko złożyłem. Działa, filtr sie nie zapowietrza, nie ma spadku wydajności.

na razie jest w nim tylko ceramika.
juro go podłącze do akwa.
Pozdrawiam!!!
Kuba.
ODPOWIEDZ