Młode barwniaków szmaragdowych

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
gilliam
Akwarysta
Posty: 794
Rejestracja: 07 lis 2006 14:39
Lokalizacja: Słupsk

Młode barwniaków szmaragdowych

Post autor: gilliam »

Barwniaki szmaragdowe zrobiły mi niespodziankę. Bardzo miłą niespodziankę w postaci wielu maluszków :wink:

Problem mam z karmieniem narybku, otóż znalazłam informację, aby karmić w pierwszych dniach "pyłem, fluidami". O karmieniu pyłem nie ma mowy przy moich motylowcach (chyba, że jest jakiś szybkotonący pył?). Fluid... Nie mam pojęcia co to jest, aczkolwiek moje zdolności kulinarne troszkę się popisały, mianowicie chwyciłam za moździeż i rozmrożoną artemię utarłam na zupkę-krem :wink: Było tłoczno przy jedzeniu, więc chyba smakowało.

Czy coś takiego jest odpowiednie do wyżywienia młodych?
Obrazek
markus383
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1458
Rejestracja: 18 maja 2007 22:28
Lokalizacja: Otwock Mały

Post autor: markus383 »

Według mnie takie coś starczy :wink: Najlepiej jest podawać za pomocą strzykawki w okolice pyszczków małych rybek o ile to możliwe.
PS.
Gratuluje przychówku!!
gilliam
Akwarysta
Posty: 794
Rejestracja: 07 lis 2006 14:39
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: gilliam »

Najlepiej jest podawać za pomocą strzykawki w okolice pyszczków małych rybek o ile to możliwe.
Tak robię! :wink:

Właśnie wyczytałam, że są specjalne pyliste pokarmy dla narybku pielęgniczek (Tetry). Kupować, nie kupować?

W zasadzie to rodzice są zdecydowanie mięsożerni, jedynie przy pierwszych karmieniach przyjmowały pokarmy roślinne. Teraz już są bardziej wybredne! :D
Obrazek
markus383
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1458
Rejestracja: 18 maja 2007 22:28
Lokalizacja: Otwock Mały

Post autor: markus383 »

Według mnie mięsne pokarmy lepiej stymulują wzrost rybek, więc zdecydowanie lepiej stosuj tą artemię. Słyszałem, iż rybki czasami nie chcą jeść "sztucznych" pokarmów.
gilliam
Akwarysta
Posty: 794
Rejestracja: 07 lis 2006 14:39
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: gilliam »

Słyszałem, iż rybki czasami nie chcą jeść "sztucznych" pokarmów.
Tak mam z barwniakami! Nie mam im tego za złe, dla mnie to nie problem. Dostają 6 rodzajów mrożonek, a z żywym też nie ma problemu (mieszkam szczęśliwie od 2 lat na wsi). Co dziwne, motylowce, które mam gardzą KAŻDĄ mrożonką, oprócz wodzenia (nawet jeśli artemia, czy larwy komara dryfują po powierzchi- nie ruszą!). Są też wybredne, jeśli chodzi o żywy pokarm. Zjadają raczej tylko ruszający się, najchętniej komary i muchy. Na grube pająki, świerszcze i ćmy jeszcze dla nich za wcześnie! A co dziwne- sztuczny pokarm granulowany uważają za rarytas!

Aha, odbiegam od tematu :wink: Młodym jednak spróbuję kupić ten specjalny pyłek do wykarmiania narybku pielęgniczek. I co im jeszcze trzeba? Czy konieczne jest karmić "często"? Ja mogę karmić najwyżej 3 razy dziennie. W dodatku 1-2 dni w tygodniu muszę robić przymusową głodówkę, bo nie ma mnie w domu. Ew. jeśli trzeba mogę zmienić tryb życia, byle dogodzić małym barwniaczkom :D

Przy okazji powiedzcie mi też, kiedy mode już będą gotowe na opuszczenie rodzinnego domu? Czy już wtedy, kiedy będzie można odróżnić płeć?
Obrazek
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Tak 2-3 razy dziennie wystarczy. A ten fluid to jest firmy jbl i nazywa sie chyba Nobil fluid. na bazie Artemii
Marcin!
ODPOWIEDZ