same problemy z akwarium :/

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
playerradom
Posty: 11
Rejestracja: 21 sie 2005 21:52
Lokalizacja: radom

same problemy z akwarium :/

Post autor: playerradom »

nie wiem czemu ale kilka neone inessa ma slabsz ubrawienie czerwone, blednie im to. jedna juz prawie tego nie ma inne maja w mniejszym lub wiekszym stopniu. sa rowniez okazy w pelni mocno ubarwione. slyszale ze jest choroba u neonek nieuleczalna ktora sie tym wlasnie ujawnia ale rowniez objawami mialy byc biale plamy i postrzepione pletwy a tego tu nie ma
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
playerradom
Posty: 11
Rejestracja: 21 sie 2005 21:52
Lokalizacja: radom

Post autor: playerradom »

pisze ten post bo juz do tamtego nie moglem dorzucic reszty zdjec
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
raf74
Posty: 42
Rejestracja: 04 lut 2005 13:06
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: raf74 »

Moim zdaniem to nie choroba, różnice w ubarwieniu moga być spowodowane genetycznie (rybki mogą być od różnych rodziców), ponadto niektóre rybki mogą być trochę słabsze i są gonione przez inne (nie podałeś obsady), a wtedy tracą tymczasowo intensywność koloru.
Poza tym ubarwienie w dużym stopniu zależy od pokarmu (też nic nie napisałeś), podaj im jakiś wybarwiający pokarm np. dla czerwonych paletek.

PS. Po co tyle zdjęć i to jeszcze tak niewyraźnych :wink:
112l, 3*kardynałek, 7*neon innesa, 1*czarny neon, 2*zbrojnik, 1*brzanka sumatrzańska, 1*kirysek, 1 molinezja- black, 3 gupiki, 1 ramirezka (drugą dokupie jak skończą się problemy w akwa), 2 kosiarki, 2 otoski
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

No co prawda to prawda,zdjecia tu zaprezentowane sa koszmarnej jakosci i nie wiele mozna z nich wywnioskowac.Jesli to jest choroba bystrzyków neonowych to dpiero w poczatkowym stadium.jesli jest to uwarunkowane genetycznie jak pisał przedmówca to raczej niewiele da sie z tym zrobic.Radze jednak zebys podejzane ryby odizolował na pewien czas i bacznie obserwował.
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
Majchert
Posty: 58
Rejestracja: 30 wrz 2005 12:51

Post autor: Majchert »

spróbój podawać też pokarmy poprawiające kolor. A najlepiej kup pokarm specjalny dla neonków.
Awatar użytkownika
kropi
Akwarysta
Posty: 662
Rejestracja: 19 maja 2005 9:33
Lokalizacja: Mniasto Uć

Post autor: kropi »

Kiedyś przerabiałem tę francę neonową :evil: - jak najszybciej odizoluj te blaknące, o ile i tak nie jest zbyt późno - u mnie było niestety i padły mi wszystkie neonki :cry:
100 l: reaktywacja
Obrazek
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Hmm pamietaj o tym ze nosicielem choroby bystrzyków neonowych moze byc kazda ryba (bez biotopu malawi i tanganiki).Obserwacja napewno wskazana.
Pozdrawiam
Przemek
ODPOWIEDZ