Który filtr RO wybrać ?

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
szwejknet
Posty: 50
Rejestracja: 13 sty 2007 17:47
Lokalizacja: Lublin

Który filtr RO wybrać ?

Post autor: szwejknet »

Witam

Przymierzam się do kupna filtra RO ale iż będzie to mój pierwszy tego typu filtr chciałbym prosić o rade.

Na allegro znalazłem takie filtry który z nich byście mi polecili.

Filtr 1

Filtr 2

Filtr 3

Zamierzam wydać do 200 zł ale czy filtr w tej cenie są dobre ?

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
jabol
Pomocnik
Posty: 478
Rejestracja: 10 lis 2005 12:07
Lokalizacja: Łódź

Re: Który filtr RO wybrać ?

Post autor: jabol »

szwejknet pisze:Witam

Przymierzam się do kupna filtra RO ale iż będzie to mój pierwszy tego typu filtr chciałbym prosić o rade.
wszystkie 3 filtry wydaja sie byc podobne. wszystkie 3 maja jak widac z opisu membrany (a to najwazniejszy elelment RO) - made in USA.

wiec sila rzeczy ja bym wzial te z dodatkowym bajerem jakim jest podwojny filtr weglowy
radek jablonski - jabol
GSM: 693 74 85 47
skype: radekjablonski
D4ni3l
Posty: 20
Rejestracja: 03 sie 2007 11:33
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: D4ni3l »

Jezeli filtry nie roznia sie duzo cena, takze polecam podwojny filtr weglowy.
Zawsze weglowy mozna bedzie zastapic wkladem mechanicznym co zmniejszy prawdopodobienstwo "zapchania" membrany osmotycznej
viewtopic.php?t=6926 < moje paletkarium :)
szwejknet
Posty: 50
Rejestracja: 13 sty 2007 17:47
Lokalizacja: Lublin

Post autor: szwejknet »

Dziękuję za odpowiedź. Wybiorę tak jak radzicie ten z podwójnym filtrem węglowym.

Jeszcze jedno pytanie czy taki filtr RO jest drogi w użytkowaniu ? Nie chodzi mi o wodę która się przez niego przeleje tylko o wkłady itd.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jabol
Pomocnik
Posty: 478
Rejestracja: 10 lis 2005 12:07
Lokalizacja: Łódź

Post autor: jabol »

szwejknet pisze: Jeszcze jedno pytanie czy taki filtr RO jest drogi w użytkowaniu ? Nie chodzi mi o wodę która się przez niego przeleje tylko o wkłady itd.

Pozdrawiam
na 1 czesc wody RO musisz dodac 3-4 czesci tzw spadu - tj wody ktora leci do scieku. czyli np jesli potrzebujesz 100 litrow wody z RO to faktycznie zuzyjesz (liczac w wersji maksymalnej) - 500 litrow wody z kranu
radek jablonski - jabol
GSM: 693 74 85 47
skype: radekjablonski
D4ni3l
Posty: 20
Rejestracja: 03 sie 2007 11:33
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: D4ni3l »

szwejknet pisze:Dziękuję za odpowiedź. Wybiorę tak jak radzicie ten z podwójnym filtrem węglowym.

Jeszcze jedno pytanie czy taki filtr RO jest drogi w użytkowaniu ? Nie chodzi mi o wodę która się przez niego przeleje tylko o wkłady itd.

Pozdrawiam
jabol pisze: na 1 czesc wody RO musisz dodac 3-4 czesci tzw spadu - tj wody ktora leci do scieku. czyli np jesli potrzebujesz 100 litrow wody z RO to faktycznie zuzyjesz (liczac w wersji maksymalnej) - 500 litrow wody z kranu
Jabol: Twoja odpowiedź na pytanie świadczy o tym, iż nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.

szwejknet: koszt utrzymania filtra nie jest drogi. Wkłady wymienia się raczej rzadko, a koszt jednego to ok. 13zl(allegro).
Sam uzywam filtra kilka miesięcy i nie zmieniałem jeszcze ani razu żadnego z wkładów.
viewtopic.php?t=6926 < moje paletkarium :)
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

Jabol w pewnym sensie ma racje. W końcu woda tez kosztuje.
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Awatar użytkownika
dismayer
Posty: 78
Rejestracja: 08 mar 2007 14:29
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: dismayer »

uzywam filtra ro od kilku miesiecy i dziala tak samo jak na poczatku. Kiedy membrana sie zapcha trzeba bedzie ja wymienic, ale to nie jest wielki koszt.

co do ceny wody, to nie przesadzajmy. wlasciwie nie ma o czym mowic, bo to centa ok.1-2zł za metr sześcienny (1000l)
Awatar użytkownika
august
Pomocnik
Posty: 529
Rejestracja: 30 paź 2005 10:35
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: august »

sorki za offtopic ale zaciekawił mnie ten spad wody do ścieków,
czy ta woda co leci do ścieków nie mogła by być czasem wykorzystana do akwariów typu Malawi ? oczywiście po oczyszczeniu przez węgiel aktywny, wtedy straty były by praktycznie zerowe a przy okazji mamy fajną twardą wode do Malawi. co wy na to czy moja teoria jest słuszna ?
Obrazek

Paletki od 28.01.2007r początki
Obrazek
Awatar użytkownika
dismayer
Posty: 78
Rejestracja: 08 mar 2007 14:29
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: dismayer »

Jak najbardziej tak. Spotkałem sie z takim zastosowaniem. Woda idąca do ścieku jest odrobinę twardsza od kranówki, co może troche pomóc. Niestety nie mam testów, więc nie powiem jaka jest różnica.
Może ktoś by to zbadał? 8)
Awatar użytkownika
pinx
Akwarysta
Posty: 803
Rejestracja: 14 wrz 2007 17:14
Lokalizacja: zależy dokąd poniesie

Post autor: pinx »

w malawi nie ma twardej wody!
pozdrawiam.

Obrazek
Awatar użytkownika
dismayer
Posty: 78
Rejestracja: 08 mar 2007 14:29
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: dismayer »

hm :? widac chodzilo mi o tanganike :)
Awatar użytkownika
jabol
Pomocnik
Posty: 478
Rejestracja: 10 lis 2005 12:07
Lokalizacja: Łódź

Post autor: jabol »

D4ni3l pisze:
Jabol: Twoja odpowiedź na pytanie świadczy o tym, iż nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.
w rzeczy samej :) chyba pojde sie powiesic z tego powodu :)
dismayer pisze:uzywam filtra ro od kilku miesiecy i dziala tak samo jak na poczatku. Kiedy membrana sie zapcha trzeba bedzie ja wymienic, ale to nie jest wielki koszt.
1) koszt DOBERJ membrany to okolo 50% kosztow calej osmozy (pi razy oko okolo 100 zl) - jednkaze wymeinia sie ja srednio co rok - w zaleznosci od tego jaka wode mamy w kranie

2)to czy jakosc wody sie pogorszyla czy tez nie po jakims tam czasie, mozna faktycznie stwierdzic ino miernikiem TDS

Edytuj swe posty, Chemik4
radek jablonski - jabol
GSM: 693 74 85 47
skype: radekjablonski
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

membrana 100 dokładnie 100zł kupiłem to wiem podobno przy dobrym dbaniu to jest wymianie prefiltrów co pół roku powinna wytrzymać ok 5 lat
ODPOWIEDZ