To straszne 8o

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

gabyyy
Posty: 209
Rejestracja: 24 paź 2007 18:49
Lokalizacja: Wesoła

To straszne 8o

Post autor: gabyyy »

Patrzcie co znalazłem w sieci. Jak to oglądałem to mnie ciarki przeszły: http://pl.youtube.com/watch?v=7fZxP5kOP2A :( :shock: :cry: http://pl.youtube.com/watch?v=KcBVMw28VlY
Ostatnio zmieniony 08 lis 2007 16:14 przez gabyyy, łącznie zmieniany 1 raz.
prl
Posty: 13
Rejestracja: 05 lis 2007 12:51
Lokalizacja: warszawa

Post autor: prl »

za coś takiego można iść do pierdla to sie nazywa znęcanie nad zwierzetami
Awatar użytkownika
michal92
Posty: 96
Rejestracja: 22 paź 2006 11:22
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: michal92 »

Piranie muszą coś jeść... przecież nie będziesz chodził do sklepu i im kurczaki kupował...
Akwa 240l:
- 20 neonów innesa
- 5 bystrzyków ozdobnych
- 7 kirysków pstrych
- 5 zbrojników niebieskich
- 6 platek (na wydaniu)
- 2 piskorki
- dużo roślin... :)
45l Afryka:
w styczniu :)
gabyyy
Posty: 209
Rejestracja: 24 paź 2007 18:49
Lokalizacja: Wesoła

Post autor: gabyyy »

No muszą coś jeść, ale żeby te welony były martwe a nie żywe. A patrzcie na tego potwora, nie chcielibyście takiego spotkać http://pl.youtube.com/watch?v=VdfAXNDppVc :twisted:
Awatar użytkownika
Maciek[S]
Pomocnik
Posty: 448
Rejestracja: 24 kwie 2007 18:37
Lokalizacja: Kraków\Cieszyn w przyszłości Karaiby :P

Post autor: Maciek[S] »

jak by ta welonka była martwa to by sie nią piranie nie zainteresowały bo one reagują na ruch

poza tym ktoś chyba na tym forum wstawiał filmiki jak piranie zjadają mysz i jakoś nikt się nie przejmował :D choć mysza pływała bez jednej nogi po chwili ;]

fakt że nie jest to przyjemny widok i ja bym nie mógł hodować piranii ale takie są prawa natury
Awatar użytkownika
michal_1m
Ekspert akwarysta
Posty: 2151
Rejestracja: 07 maja 2007 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: michal_1m »

Rozumiem, że takie są prawa natury, ale akwarium to nie naturalne środowisko i rybom można coś innego podrzucić "pod nos", np. jakie kolwiek mięso ze sklepu... :evil:
Awatar użytkownika
Maciek[S]
Pomocnik
Posty: 448
Rejestracja: 24 kwie 2007 18:37
Lokalizacja: Kraków\Cieszyn w przyszłości Karaiby :P

Post autor: Maciek[S] »

michal_1m pisze:Rozumiem, że takie są prawa natury, ale akwarium to nie naturalne środowisko i rybom można coś innego podrzucić "pod nos", np. jakie kolwiek mięso ze sklepu... :evil:
dziwne że swoim rybą próbujesz odwzorować jak najbardziej naturalne warunki i dajesz im żywy pokarm a tym co mają piranie to już nie pozwalasz ;] fakt że jest to brutalne i ja na to nie mogę patrzeć ale nie krytykuję tych ludzi bo na wolności te piranie też by zjadały żywe stworzenia ;]
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Okropne to... tak brzydkich akwarii jeszcze nie widziałem, w pierwszym kompletny brak roślin i wystroju, a w drugim tylko 1 pirania, która jest rybą stadną i kolorowy zwirek... bee
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
M-cz77
Pomocnik
Posty: 534
Rejestracja: 15 wrz 2007 9:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: M-cz77 »

Ja bym tego kolesia chyba zatłukł :twisted:
Może i w naturze tak się dzieje ale to jest okrutna śmierć.
Z niewielu ryb których nie lubię piranie są na 1 miejscu.
(ciągle się boję że brat mi kiedyś wrzuci do akwarium jak się z nim pokłucę- już coca-colę mi wlał i inne świństwa :evil: )
Awatar użytkownika
Kunni
Akwarysta
Posty: 526
Rejestracja: 03 sty 2007 9:53
Lokalizacja: BB

Post autor: Kunni »

Trudno mi nie myśleć, że ludzie trzymający zwierzęta uznane za niebezpieczne (amstafy, piranie itp)mają coś nie tak ze swoim poczuciem wartości. A przypuszczam, że karmiąc je żywymi zwierzętami doznają niezdrowych emocji. Choć sama przez długie lata chciałam mieć pytona, ale jak się dowiedziałam, że on nie zje mięsa, tylko musi sam zabić i trzeba mu dostarczać świnki morskie i szczurki to wymiękłam :?
Pozdrawiam
Kinga
gabyyy
Posty: 209
Rejestracja: 24 paź 2007 18:49
Lokalizacja: Wesoła

Post autor: gabyyy »

MaciekMalawi, kiedyś w TV był program, w którym przedstawiano najsprawniejszych zabójców świata przyrody; wśród nich znalazły sie piranie. Facet siedział sobie na łódce i miał zdechłą kaczkę przywiązaną do sznurka, włożył ją do rzeki i po chwili wyciągną sam szkielet; kaczka była martwa więc chyba sie nie ruszała. Więc jeżeli piranie na wolności zjadły martwe zwierze to w akwa też by zjadły więc czy jest potrzeba dawania im żywych ryb?? Gdyby były głodne może ruszyły by nieruszające się mięso.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

czy jest potrzeba dawania im żywych ryb?
Nie, mój wujek miał piranie i karmił je martwymi płociami co kilka dni
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
inos
Posty: 5
Rejestracja: 04 lis 2007 23:16
Lokalizacja: Warszawa-Grochów

Post autor: inos »

Kunni
Ja mam amstafa i zapewniam że z moim poczuciem wartości jest wszystko ok.
Moja amstafka to przemiły piesek ,który kocha człowieka i na pewno nikomu krzywdy nie zrobi .
Amstaf to pies jak każdy inny, wkurzają mnie takie wypowiedzi jak wyżej...
Każdy pies jest potencjalnie niebezpieczny i nie powinno się uogólniać że amstaf jest zły a np.dalmatyńczyk dobry...widziałam w akcji dalmatyńczyka jak szarpał innego psa i widziałam owczarka coli w podobnej sytuacji - a to przecież łagodne psy(PODOBNO)
******
Wojtek14
Początkujący pomocnik
Posty: 157
Rejestracja: 03 lut 2006 23:14
Lokalizacja: Goszczanów

Post autor: Wojtek14 »

Oglądając ten film prawie sie popłakałem akurat słuchałem nastrojowej piosenki :cry: .Uważam że nie powinno się tak robić i nie ma co się zastawiać prawami natury bo ta złota rybka była pod losem człowieka i nie musiała zginąć a on tak zadecydował i nie zrobił tego dla zaspokojenia głodu tylko pewnie własnej przyjemności .Przecież mógł im dać jakieś mięso rybie ze sklepu ale jak widać niektórzy lubią się napawać widokiem śmierci
Pozdrawiam
_______
126-welony
53-krewetkarium
112-Morskie w trakcie budowy :)
Wojtek14 Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Co do psów to wg mnie to zależy od wychowania czy jest groźny czy nie.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
ODPOWIEDZ