Zmiana filtra

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marceli
Posty: 17
Rejestracja: 09 paź 2007 13:07
Lokalizacja: Gryfino

Zmiana filtra

Post autor: Marceli »

Czesc wszystkim
Mam mały problem, nie wiem czy zmieniac filtr w moim baniaczku (240l) w ktorym plywaja moje pociechy a mianowicie 6x neon innesa, 4xkirysek pstry, 3x kakadu(1+2) 2x gurami złociste 1x zbrojnik niebieski, 5x gupik, 5xkrewetki. Aktualnie mam filtr kaskadowuy Aquel FZN3 9,8W, jestem w posiadaniu jeszcze jednego filtra kubełkowego EHEIM 2326 180W. Jest mały problem a mianowicie mam za mało wiadomości na temat tego drugiego wiltra zeby sam podejmowac decyzje o zmianie wiec prosze was o pomoc , powiedzcie mi cos na temat tego filtra i czy jest wogole jakis sens zamieniac te filtry.
Pozdrawaiam Marceli
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
marceli
[240] ogólne
[112] czarne wody
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Posiadam ten sam model EHEIM tylko bez grzalki. (E2026) To rewelacyjny filtrt. A tej kaskady nie mozna nawet porownac co do filtracji i jakosci.
Zostaw przez jakies 2-3 tygodnie obydwa filtry w akwa aby EHEIM wytworzyl w sobie dosc bakterii nitryfikacyjnych. Potem mozesz wyjac kaskade lub pozostawic jako filtr mechaniczny.
Marcin!
Awatar użytkownika
Marceli
Posty: 17
Rejestracja: 09 paź 2007 13:07
Lokalizacja: Gryfino

Post autor: Marceli »

dzieki marcin za podpowiedz zobaczymy co da sie zrobic :D .
Mam jeszcze jedno pytanie co do warstw filtrujacych. Sa w nim trzy warstwy u mnie jest tak w pierwszej sa (nie wiem jak to sie fachowo nazywa) kuleczki z otworkami, druga warstwa to albo wata akwarystyczna albo cienka gąbka. Niewiem czy tylko z tego skladaja sie warstwy? i nie wiem jaka powinna byc ich kolejnosc? Prosze o pomoc
marceli
[240] ogólne
[112] czarne wody
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Te kuleczki z dziurkami to ceramika. Powinny byc calkiem na dole.
W srodkowej warstwie zastosuj Siporax firmy SERA. Maja ogromna powierzchnie dla osiedlania sie bakterii nitryfikacyjnych (1l Siporaxu = 34l ceramiki) i wlasnie ta cienka warstwe gabki. W trzecim koszyku stosuje kilka warstw gabki a na sama gore warstwe filterwatty.
Marcin!
ODPOWIEDZ