"Warczenie" filtra (JBL CP 250)

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krabiczek
Akwarysta
Posty: 500
Rejestracja: 29 gru 2006 21:14

"Warczenie" filtra (JBL CP 250)

Post autor: krabiczek »

Witam!

Mam problem z filtrem. Tak jak napisałem w temacie- pracuje strasznie głośno- słychać warkot, tak jakby wirnik obijał/ocierał się o ściany. Filtr ma niespełna tydzień :? Jak go odpaliłem pierwszy raz było podobnie tylko ciszej... Potrzepałem nim troche zeby go odpowietrzyc i "warczenie" jakby przycichło, ale nie do konca. Dzisiaj rozmontowałem filtr, odkręciłem wirnik żeby sprawdzić czy nie ma tam jakiś zabrudzen (nic nie było), zmontowałem wszystko na nowo i teraz warczy jeszcze głośniej ! :? :? Odpowietrzanie nic nie dało..
Miał może ktoś podobny przypadek? Co mam robic? Ehhh długo sie filtrem nie nacieszyłem :cry:

Pozdrawiam,
Marcin! :(
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

Skoro go dopiero kupiłeś to jest na gwarancji.Głośna praca na pewno jest spowodowana jakimś luzem między elementami,sam na to nic nie poradzisz.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
Awatar użytkownika
krabiczek
Akwarysta
Posty: 500
Rejestracja: 29 gru 2006 21:14

Post autor: krabiczek »

Zgadza sie- jest na gwarancji. Tylko slyszalem, ze trzeba czekac 2-3 tygodnie na samo rozpatrzenie czy usterka podlega gwaracnji :?
Filtr kupilem na allegro (sklepmalawiPL). Wie ktoś może jak u nich "wygląda" gwarancja?

Teraz wylaczylem filtr bo boje sie, zeby cos sie nie spalilo :?
Awatar użytkownika
Maciek[S]
Pomocnik
Posty: 448
Rejestracja: 24 kwie 2007 18:37
Lokalizacja: Kraków\Cieszyn w przyszłości Karaiby :P

Post autor: Maciek[S] »

mój jbl tez hałasował potrzepałem nim trochę żeby odpowietrzyć i chodził tak cicho że czasem myślałem że się zepsuł :D potem w nim grzebałem dosypywałem ceramiki i na samym dnie miałem te biobale wysypałem je z siateczki i zostawiłem luzem i one strasznie się tłuką jak dam przepływ na maksa ;] ale że mam jbl 500 przy 240Litrowym akwa to przepływ wody mam zmniejszony i biobale nie latają ;] może ty też je wysypałeś z woreczka ?? a może nie zalałeś go dokładnie tam nie wystarczy wlać wody przez ten otwór do tego przeznaczony ja montowałem węże wsadzałem do akwa i wężem wlotowym jeszcze butelką dolewałem wody ;] tak żeby woda zapeniłą cały filtr i rury bo jakoś mi nie chciał ruszyć jak w rurach było powietrze i też się tłukł
Ostatnio zmieniony 15 lis 2007 13:33 przez Maciek[S], łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krabiczek
Akwarysta
Posty: 500
Rejestracja: 29 gru 2006 21:14

Post autor: krabiczek »

Potrząsanie w moim przypadku nic nie daje. Biokulki sa w siatecce. Co wiecej- u mnie jest na odwrot- jak zmniejszam przeplyw wody to tlucze sie jeszcze bardziej..... (@%@$%# motyla noga!) :? :? Zapowietrzony nie jest... Filtr zalewam dokladnie tak jak mowisz.
ODPOWIEDZ