Który lepszy??

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
sargas
Początkujący pomocnik
Posty: 306
Rejestracja: 12 lis 2007 23:33

Który lepszy??

Post autor: sargas »

Byc moze juz był temat tego typu. Jesli tak to sorki. Który filtr zewnętrzny byłby najlepszy do akwa 250L(lub który poprostu polecacie):
1.JBL CRISTAL PROFI 250
2.TETRA TEC EX 700
3.Aquael fzn-3
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

Ja polecam tetre.
250 jbl są niedopracowane. często sie psują. A kaskadę możesz kupić jako filtr mechaniczny.
Pozdrawiam!!!
Kuba.
sargas
Początkujący pomocnik
Posty: 306
Rejestracja: 12 lis 2007 23:33

Post autor: sargas »

jako filtra mechanicznego mam zamiar uzyc mojego wysłuzonego i obecnego Aqua szutera Turbo (3W-wiem ze to troche malo jak na taki zbiornik ale powinno wystarczyc )
sargas
Początkujący pomocnik
Posty: 306
Rejestracja: 12 lis 2007 23:33

Post autor: sargas »

prosze o wiecej opinii na temat tych dwóch filtrów bo w tym tygodniu musze zadecydowac...a nadal nei wiem ktory wybrac...:/...a wiadomo ze wydatek 200-250zl to nie jest juz mala kasa...jesli nie ma sie stalego zrodla dochodow :]
Awatar użytkownika
ANATOM
Posty: 99
Rejestracja: 19 kwie 2006 18:08
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: ANATOM »

ja polecam filtr tetry, od lat jestem fanem ich sprzetu. od ponad 2 lat mam ex700 tetry i dziala niezawodnie.
gilliam
Akwarysta
Posty: 794
Rejestracja: 07 lis 2006 14:39
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: gilliam »

Filtry Aquael są niedopracowane, elementy trzeba dociskać, wpychać na siłę itp. Przez co filtr ten mi pękł i z korpusu zaczął wylewać wodę. Poza tym kaskady są głośne, chyba, że wylew jest na poziomie wody. I bardzo wzruszają powierzchnię wody, co, jeśli masz ryby trzymające się lustra, może im przeszkadzać.

Jak kupowałam Tetre Ex700, to miałam wątpliwości, czy oby JBL nie byłby lepszy, ale dużo szukałam i doszłam do wniosku, że Tetra jest lepsza. Przede wszystkim jest pożądniej wykonana, klamry są bardzo mocne. Powierzchnia filtracyjna tylko minimalnie mniejsza od CP 250. Ja jestem bardzo zadowolona z Tetry, filtr jest praktycznie niesłyszalny, dopiero słychać go, jak się podejdzie do akwarium. Jest bardzo prosty w obsłudze i w montażu, skoro ja potrafiłam go sama zamotnować w przeciągu pół godziny :D Jedyne co moim zdaniem wymaga zmiany, to wkłady filtracyjne dołączone do filtra. Ceramika jest bardzo gładka i jest jej za mało, za dużo czarnych gąbek, lepiej wymienić część na gęste niebieskie. Miałam ogromne wątpliwości, bo firmy Tetra jakoś nie lubię, ale jakakolwiek jest Tetra, to reklamują Tetra Tec jako swój najlepszy filtr, a JBL podpiera się Eheimem. Z czego w niosek taki, że jest tylko jego gorszą kopią. Poza tym Tetra to najlepiej sprzedający się kubełek, więc to o czymś świadczy.
Obrazek
Awatar użytkownika
trok
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1818
Rejestracja: 13 kwie 2007 16:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: trok »

A co myślicie o takiej alternatywie? Oczywiście można go dostać taniej...
Wyglada na solidniejszy od Aquael.

AQUA Szut SILENT 4

Jesli chodzi o głowice, to pewnie to samo, ale obudowa i plastik jest inna...
A czas leci...
gilliam
Akwarysta
Posty: 794
Rejestracja: 07 lis 2006 14:39
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: gilliam »

Alternatywa? Za podobną ceną można kupić Eheima na Allegro. W porównaniu z Tetrą duże przepłacenie. Nie ma podanej objętości, brak info o koszykach. A firma niestety... polska :? Oczywiście polskie produkty są bardzo dobre, ale zazwyczaj tylko te eksportowane :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
trok
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1818
Rejestracja: 13 kwie 2007 16:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: trok »

Dobra - moja wina -się pospieszyłem bo nie poszukałem informacji o cenie Tetry wcześniej... :roll:
Ale juz pogrzebałem i rzeczywiścieTetra EX 700 wygląda na dobry wybór.

A z tym polskim producentem mam dobre doświadczenia ale nie napiszę, że akurat ten filtr jest supeer (bo go nie uzywałem), tylko zrobił na mnie dobre wrażenie i chciałem go tu podłożyć jak kukułcze jajo, bo ciekaw jestem Waszej opinii...

Faktycznie na stronie producenta jest stanowczo za mało informacji -nie napisali nic o objętości - ale jest, że są cztery rodzaje wypełnienia, zawory i pompka.
I numer telefonu... :wink: ...z którego gnany poczuciem winy skorzystałem;
pojemność filtra to 4L (cztery kosze po 1L),
3 lata gwarancji door-to-door (transport filtra na koszt producenta)
i mozna go kupić za 210PLN.

Co w zasadzie niewiele zmienia ...

P.S. Żeby nie było watpliwości: nie jestem w zaden sposób zwiazany z Aqua Szut!
A czas leci...
gilliam
Akwarysta
Posty: 794
Rejestracja: 07 lis 2006 14:39
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: gilliam »

To ile dają wkładów filtracyjnych nie zawsze świadcczy o tym, że tyle samo będzie koszy. Tutaj się to akurat sprawdziło. A pojemność 4l to stosunkowo za mało, a w porównaniu do Tetry z pojemnością 6,6l... Tym bardziej, że oba filtry są przeznaczone do akwarii o pojemności 150-250l. Jak dla mnie kiepski rywal dla Tetry, pomimo że można go nabyć w podobnej cenie...
Obrazek
sargas
Początkujący pomocnik
Posty: 306
Rejestracja: 12 lis 2007 23:33

Post autor: sargas »

i pewnie kupie ta tetre...w polaczeniu z moim aqua szut wewnetrznym dadza rade w 240-250l... :] dzieki za opinie :]

p.s. jesli ktos ma inne zdanie lub cos chce dopisac to smiało :) mam jeszcze 2 dni do zakupów :]
ODPOWIEDZ