Krewetkowy problem... szukam experta

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
martinezms
Posty: 11
Rejestracja: 07 cze 2005 14:35
Lokalizacja: Wrocław

Krewetkowy problem... szukam experta

Post autor: martinezms »

Witam,

Szukam kogoś, kto zna sie na krewetkach , a konkretnie na chorobach krewetek. Wiem, ze na ten temat niewiele wiadomo ale moze ktos mial taki problem jak ja i sobie z tym poradzil....

Mam akwa od maja i zyly sobie w nim w zupelnej zgodzie neony inessa, neony czarne, kryski panda i gloncie a obok nich mnozyly sie krewetki fire red :-)) poczatkowo 5 a potem pzrestalem liczyc...... wiec z zamiarem zalozenia w koncu krewetkarium kupilem 10 sztuk babaulti i 10 szklistych i.......po prawie 2 tygodniach padly szkliste po 2 sztuki dziennie, myslalem, ze moze sie nie zaaklimatyzowaly ale wlasnie wylowilem pierwsze red cherry, ktore do tej pory byly zupelnie zdrowe!!!!! Jaka cholera przylazla ze szklistymi??? Brak jakichkolwiek objawow np. pekniecie pancerzyka itp.. zupelnie nic, przechodza wylinke wiec jest niby ok ale padaja mlode redy jakbz pryed wzlinka i pryed urodzeniem mlodych, bo dzisiaj wylowilem martwa z jajami...:-(((((

Co to moze byc??? czy ktos mial cos takiego??? Boje sie, ze mi reszta padnie :-(((((

Nawet nie wiem, czym to leczyc - juz przejrzalem wszystkie strony o krewetkach i nic tam nie ma takiego, co by pasowalo ......


Parametry:
zbiornik 70l, pH-6.68-7,05, temp.27-29, reszty nie monitoruje (ale raczej w normie, bo problemy pojawily sie kilka dni temu, podmiana 25% raz w tygodniu, na odstana tydzien kranowke:dejonizowana RO, w stos. 3,4:1
ryby: 10xiness, 5xczarny, 5xpanda, 2xglonojad,

HELP!!!!!!!!!


a i jeszcze z innej beczki (sorry w kierunku ekipy administrującej :-))) co proponujecie : fluvala204 czy tetre 700????? a moze cos innego???
70l

neon innesa - 10
neon czarny - 5
kirys panda - 5
gloncie - 2

i krewecie red cherry i babaulti - coraz mniej i nie wiem jak dlugo jeszcze :-((((((((
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Słuchaj moim zdaniem chjodzi o zasolenie wody, i zbyt mała jej kwasnosc.Spróbuj dodac do akwarium kwasów humukusowych,i 7 łyzeczek płaskich soli niejodowanej.Red chery rozmnazaja sie w wodzie słonawej wiec to moze byc przyczyna.jesli chodzi o krewetki i ich leczenie w gre nie wchodzi zadna chemia(krewetki jej nie toleruja).Nie wiem co Ci jeszcze doradzic,jesli masz piasek w akwarium sprawdź czy nie utworzyły sie strefy beztlenowe,mozesz takze zwiekszyc napowietrzanie.
Pozdrawiam
Przemek
ODPOWIEDZ