112l is back!

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Peter
Pomocnik
Posty: 489
Rejestracja: 02 lut 2006 16:27
Lokalizacja: Szczecin

112l is back!

Post autor: Peter »

Witam,
Dziś strasznie napaliłem się na 112l po zobaczeniu pewnego akwarium z małymi kępkami mchu tajwańskiego ,który bo 4 miesiącach zarósł caałe akwarium i wyglądało to xxx Regulamin fajnie :twisted: :!: Teraz zastanawiam się, jakie do tego akwa dać oświetlenie. Największą moc świetlówki o długości 59,5 cm to widziałem 20w. 40w/112 l chyba nie wystarczy.. A może flora-glo z power glo tak? Jak dobrać świetlówki? Z czym flora-glo najlepiej współdziała, jeśli zależy mi najbardziej na poprzecznym, mniej na długościowym wzroście roślin? A może są jakieś lepsze świetlówki?

Pozdrawiam
240L soon!
Pozdrawiam,
Piotrek
Awatar użytkownika
krabiczek
Akwarysta
Posty: 500
Rejestracja: 29 gru 2006 21:14

Post autor: krabiczek »

POWER-GLO + SUN-GLO = jasne światło przy dużej skuteczności źródła
POWER-GLO + AQUA-GLO = uwypuklenie kolorystyki ryb (niebieski)
POWER-GLO + FLORA-GLO = kontrola wzrostu roślin w przypadku bardzo wysokich wymagań wobec pierwszego i drugiego planu
POWER-GLO + LIFE-GLO = Duża energia świetlna + wysoka temperatura barwy

FLORA-GLO + AQUA-GLO = podkreślenie kolorystyki ryb, przyspiesza wzrost poprzeczny roślin, stymuluje proporcjonalny rozwój wzdłużny i poprzeczny flory ;)

Opis ze strony allegro aklepu "malawipl"
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

A może zwykłe 865 840 też będzie dobre a za zaoszczędzone pieniądze kupisz odbłyśniki albo oprawki na trzecią świetlówkę

PS . A tak przy okazji to krabiczek na fotce stoi po lewej czy prawej?
Awatar użytkownika
krabiczek
Akwarysta
Posty: 500
Rejestracja: 29 gru 2006 21:14

Post autor: krabiczek »

Heheh :D na zdjęciu a avatarze są dwa krabiczki ;) Krabiczek Marcin i jego żona Monika ;)
Awatar użytkownika
Peter
Pomocnik
Posty: 489
Rejestracja: 02 lut 2006 16:27
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Peter »

Krabiczek, znałem te kombinacje, tylko wiesz jak to jest jak producent pisze. Chciałbym wiedzieć jaka kombinacja jest najlepsza od kogoś z forum.
andypl33 - kase mam , tylko nie wiem jak zainstlować 3 świetlówkę...

Dobre by to było: ?
FLORA-GLO + AQUA-GLO ?

ktoś ma takie combo?

Pozdrawiam
240L soon!
Pozdrawiam,
Piotrek
Awatar użytkownika
krabiczek
Akwarysta
Posty: 500
Rejestracja: 29 gru 2006 21:14

Post autor: krabiczek »

A ja to niby skąd jestem? :D Akutar co to tych świetlówek i poszczegolnych kombinacji to zgadza się z opisem. Wiem z praktyki bo znajomy ma. Także takie polaczenie bedzie ok. Co do trzeciej świetlówki to wszystko zalezy jaki masz statecznik.
Awatar użytkownika
Kunni
Akwarysta
Posty: 526
Rejestracja: 03 sty 2007 9:53
Lokalizacja: BB

Post autor: Kunni »

Ja mam taką kombinację i dobrze się sprawdza. Światło jest tylko takie różowawe i wyraźnie ciemniejsze niż przy standardowych świetlówkach. Minusem jest cena. Producent podaje trwałość flora-glo na 5000 godzin, przy świeceniu 10 godz/dzień wychodziłoby ok 500 dni. Do flory raczej aqua-glo, jak chcesz power-glo możesz ją dodać jako trzecią.
Oczywiście nie zastąpi to nawożenia, żyznego podłoża i ilości W/litr przy bardziej wymagających roślinach. Ale jako dodatkowy czynnik widmowy jest ok.
Pozdrawiam
Kinga
Awatar użytkownika
Kunni
Akwarysta
Posty: 526
Rejestracja: 03 sty 2007 9:53
Lokalizacja: BB

Post autor: Kunni »

dubel :evil:
Pozdrawiam
Kinga
ODPOWIEDZ