Rozmnożyły się krewetki :)

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ewik
Posty: 21
Rejestracja: 06 cze 2005 6:40
Lokalizacja: Wrocław

Rozmnożyły się krewetki :)

Post autor: Ewik »

HEj, kupiłam kiedyś 4 krewetki red cherry. Na drugi dzień już ich nie zobaczyłam. Po 3 miesiącach odnalazły sie 2 z tym że jedna jest czerwona a druga taka przezroczysta. A teraz chyba mi sie skrzyżowały bo wczoraj zaczeły po akwarium rozprzestrzeniac sie małe. Na razie wypatrzylam 5 ale może jest ich wiecej. Naprawde niespodziewałam sie że może mi sie to udac, tzn nie mi tylko im moim krewetkom. I to jest drugie stworzenie po gupikach które rozmnożyło sie w moim akwa.
moje 54l - krewetki red cherry ok 20 szt i gupiki narybek + 6 samic
moje 200l
2-zbrojnik (para); naście-gupik; 3-gurami złote 4-kiryski pstre; 4-bocje pręgowane
atusia
Pomocnik
Posty: 243
Rejestracja: 12 maja 2005 10:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: atusia »

Gratulacje :P Czekam na dalsze wieści o maluszkach.
Pozdrawiam Beata
Obrazek

240l-paletki
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Gratuluje ,choc jesli krewetki maja odpowiednie parametry,czasem przydaje sie tez zasolenie lekkie to wcale nie takie trudne.Ja tez ze swoich krewetek dochowałem sie potomstwa bez jakis szczególnych zabiegów.Ale mimo to jeszcze raz gratuluje.
Pozdarwiam
Przemek
Awatar użytkownika
Thom (AS)
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 758
Rejestracja: 09 lis 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Thom (AS) »

Gratulacje, niech młode się dobrze chowają :wink:


Edit : Co u maluszków :?: rosną :?:
Awatar użytkownika
szkamil
Posty: 4
Rejestracja: 01 lis 2004 13:50
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: szkamil »

Nie skżyżowały się tylko ta czerwona do red cherry samica a to jasniejsze to samiec red cherry
:)
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

czesc znawcy krewetek :D mam pytanko jeszcze nigdy nie mialem krewetki w akwa i teraz cos mi sie zachcialo.mam miec zmienione akwa z 100 na 200 albo 300 litrow a obsada to min zbrojniki bocje wsp. skalary kiryski sizowe jakies kasaczowate i gurami(taka planuje miec obsade) :lol: czy to dobre towrzystwo dla krewetek (bo chce kilka kupic) ale nie wiem jakie gatunki czy filtrujace czy jakies inne jesli mozecie po mi pomozcie.podajcie kilka ciekawych gatunkow(z zaznaczeniem czy to sa filtrujace czy jakie)a i czy moja obsada(planowana)ich nie zje??
no i co im dawac do jedzenia?? z gory dziekuje :P
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

To tak,krewetki nie wymagaja zbyt duzego zbiornika.To pierwsza sprawa.Druga to to ze przy bojcach mozesz zapomniec o krewetkach.Zostana one wytepione do cna.Zyworodnych tez nie polecam choc widziałem krwetkaria gdzie plywały gupiki.O ile filtrujace pewnie by sobie poradziły(dosc duze sa) to krewetki karłowate juz raczej nie.
Pozdrawiam
Przemek
ODPOWIEDZ