Pilne mieczyki - pomocy

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
szynwelska
Posty: 54
Rejestracja: 21 wrz 2005 22:27
Lokalizacja: Maków Maz.

Pilne mieczyki - pomocy

Post autor: szynwelska »

witam. mam akwa 30 l a w nim trzy mieczyki (tzn juz teraz dwa) i 10 neonkow.i glonojada temp. 24-25 stopni. wczoraj jeden mieczyk dostal dziwnego "swira" zacczal plywac w kolko jak glupi i tak dziwnie potrzasac glowa a dzisiaj jakby zdychal - lezal na boku i co jakis czas zaczynal bardzo dynamicznie i szybko plywac by po chwili znow lezec na boku no i w koncu padl. czemu??? wczesniej byl tez bojownik ale ganial mieczyki to go odsadzilismy. czy to mozliwe ze zdechl ze strachu? wczesniej siedzial caly czas w koncie nawet jak juz nie bylo bojownika. a mzoe za duze swiatlo?? Mam zestaw Pearl 40 i tam swielowka chyba 11 W ale nie jestm pewna. POMOZCIE
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

Witaj, przede wszystkimto za małe akwairum dla takich i tej ilości ryb, a na skórze miał jakies odejścia od normy ? guzki, przebarwienia, nastroszenie łusek, czy postrzępienie płetw ?
Awatar użytkownika
szynwelska
Posty: 54
Rejestracja: 21 wrz 2005 22:27
Lokalizacja: Maków Maz.

Post autor: szynwelska »

nic a nic. dodam moze ze to moje akwarium ma 40cm wys 40 cm. szer i 30 gl. tylko ze ma wypukla szybe i ona zmniejsza litraz. ale te rybki naprawde maja gdzie plywac. pompa chodzi non stop. dodam moze ze byly dwa mieczyki czerwone i jeden czarny i tylko te czerwone tak wariuja a czarny sobie plywa i niczym sie nie przejmuje. tzn teraz top juz jeden czerwony bo tamten padl :(
MrMariusz
Posty: 65
Rejestracja: 03 wrz 2005 17:29
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: MrMariusz »

30 litrów to za mało na 3 mieczyki. W takim akwarium możesz trzymać 1 mieczyka, ewentualnie 2 ale nie 3. Przejdźmy do twojego problemu:
Czy neony zachowują się normalnie tzn czy są zdrowe? Musisz podać więcej informacji, może nieodpowiednio karmilas mieczyki? Podaj więcej informacji i okoliczności. :?
Moje akwaria:
33l - ogólne: gupiki, mieczyki, neony
15l - bojownik
Awatar użytkownika
szynwelska
Posty: 54
Rejestracja: 21 wrz 2005 22:27
Lokalizacja: Maków Maz.

Post autor: szynwelska »

prawde mowiac to dzisiaj u kilku neonkow (3) zauwazylam wieksze brzuchy - jakby polknely kamien. ale normalnie plywaja i nie sa apatyczne. probowalam tez zaobserwowac u nich ewentualne blakniecie czerwonego paska, ktory troszke przeswituej ale niestety nie umiem dokladnie okreslic czy wygladaly tak samo na poczatku (mam akwarium przez tyudzien). mieczyki juz sa 2 (bo jeden padl) i wiecej nie bedzie. a ryby karmie Ichtio-vitem Tropicala bo to dal mi pan w sklepie. Przepraszam jezeli robie cos zle, ale to moje pierwsze akwatrium . Jeszcze brazowieja mi rosliny - podobno od swiatla. wiem juz ze swietlkowka za slaba bo ma 11W ale taka byla w zestawie :( czy musze wymieniac na nowa? nie znam nazwy roslin - takie wysokie z rozszerzajacymi, owalnymi liscmi.
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Ja mam pytanie czy jak masz akwarium tydzien to przeszło ono okres dojrzewania przed wpuszczeniem ryb :?: To okres gdzie akwarium sie stabilizuje i zachodza w nim odpowiednie do dalszego rozwoju procesy biologiczne.Ryby moga byc dopiero po tym okresie wpuszczone do akwarium.To moze byc przyczyna padniec Twoich rybek.
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
szynwelska
Posty: 54
Rejestracja: 21 wrz 2005 22:27
Lokalizacja: Maków Maz.

Post autor: szynwelska »

no wlasnie nie :( wiem ze to nie dobrze ale dowiedzialam sie dopiero jak wpuscilam ryby. wczesniej nikt nie powiedzial ale to zadne usprawiedliwienie. tylko ze teraz to ja nawet nie mam co z tymi rybami zrobic - nie mam znajomych z akwarium zeby im na przechowanie dac. ono stalo puste dwa dni ale wiem juz ze to za malo :( a nie da rady juz tego naprawic?? moze jakims cuddem ryby przetrwaja? PS ja bym chciala tylko neony chodowac. tzn dopoki beda mieczyki to beda ale w planach tylko neony mam'
Awatar użytkownika
szynwelska
Posty: 54
Rejestracja: 21 wrz 2005 22:27
Lokalizacja: Maków Maz.

Post autor: szynwelska »

no i lux. dzisiaj poadl kolejny mieczyk. czy mozliwe jest ze neony sie przejadaja bo to po karminiu im sie guzki robia na brzuchu a po kilku godzinach znikaja.
Awatar użytkownika
andrzej konarzewski
Posty: 64
Rejestracja: 08 cze 2005 20:53
Lokalizacja: tychy

Post autor: andrzej konarzewski »

witam!
z tego co czytalem sadze ze kupilas juz chore rybki (mieczyki)
niestety ta choroba ma postac wirusowa zapalenie pecherza plawnego i przysadki mozgowej
to jest nie do uratowania .jezeli sie nastawilas na neony to przy zakupie zwroc uwage na ich zachowanie w akwarium w sklepie .czy nie maja tego pasma swiecacego przerwanego jezeli tak to nie kupuj w tym sklepie chorych ryb .
pozdrawiam
www.andcom.texasnet.pl
ODPOWIEDZ