Kable grzewcze

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
M-cz77
Pomocnik
Posty: 534
Rejestracja: 15 wrz 2007 9:13
Lokalizacja: Warszawa

Kable grzewcze

Post autor: M-cz77 »

Witam,
wysyłam ostatnio tyle topiców (chcę mieć 100% pewność przed zakupami) i mam teraz wątpliwości na temat ogrzewania.
Czy zamiast tradycyjnej grzałki mogę mieć coś lepszego, np. kabel grzewczy? Słyszałem że są lepsze od grzałek...
Interesuje mnie jaki rodzaj kabla mogę kupić (na allegro nie ma żadnych kabli do akwariów) i ile Watt ( na tej stronie jest napisane że kabel o mocy 50W wystarczy a na stronach sklepowych piszą że do akwarium 375l potrzeba 200W)(Chcę mieć temp. około 25-26 st., w domu mam 22 st.).
Proszę o propozycje kabla i mocy (ile takie kable mogą kosztować?). A jako termoregulator to kupiłbym termoregulator RT 2.
Pozdrawiam
ps. akwarium 375l :D
Obrazek
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Kable grzewcze uzywa sie aby roslinki nie mialy "zimnych nozek" :wink:
Lepsza cyrkulacja wody i tlenu w podlozu. Nie nadaja sie do ogrzewania zbiornikow. Chyba, ze bardzo malych tak do 30-40L
Marcin!
Awatar użytkownika
M-cz77
Pomocnik
Posty: 534
Rejestracja: 15 wrz 2007 9:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: M-cz77 »

Czyli tak;
mogę kupić kabel, rozłożyć pod podłożem, kabel ma być cały czas włączony a regulacją temperatury wody ma zająć się grzałka (+- 300W).?
Jeśli kabel nie nadaje się do nagrzewania zbiorników to chyba nie jest mi potrzebny...
Obrazek
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Tak. Niektorzy wlaczaja kabel tylko w dzien, razem z oswietleniem.
Do ogrzewania sie nie nadaje.
Marcin!
Awatar użytkownika
M-cz77
Pomocnik
Posty: 534
Rejestracja: 15 wrz 2007 9:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: M-cz77 »

Trudno, zapomnę o kablach... Wczoraj jak zobaczyłem cenę kabla JBL do akwa. 120 L (miał 2m.) to pomyślałem że nie ma sensu... W sumie musiałbym wydać 510zł na 3 komplety kabli do mojego akwarium...
A chciałem mieć akwarium całkiem profesjonalne (ale nie będzie, bo nie mam też OW :wink: ).
Obrazek
ODPOWIEDZ