Ochotka

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
liseczek
Posty: 109
Rejestracja: 17 gru 2007 17:00

Ochotka

Post autor: liseczek »

Kupiłem wczoraj ochotke mrozona i podałem ryba jak wrzuciłem.To z tej kostki lodu ochotki(oczywiscie larwy ochotki tez były) zaczeły wysypywac sie jakby ziarnka piasku lub jaja slimaków co to moze byc! :evil: :evil:
________________________________

Lisek
Awatar użytkownika
PawelW84
Początkujący pomocnik
Posty: 197
Rejestracja: 22 paź 2007 20:10
Lokalizacja: Lublin

Post autor: PawelW84 »

nigdy nieslyszalem o czyms takim - moze to ziarenka piasku - ale tak dla pewnosci lepiej kup nowe jedzonko dla ryb :)
Obrazek
liseczek
Posty: 109
Rejestracja: 17 gru 2007 17:00

Post autor: liseczek »

no własnie to jest nowe jedzonko ale tez mi sie wydaje ze to ziarenka piasku ale cos wolno opadaja na dno jak na ziarna piasku 8) 8)
________________________________

Lisek
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

Jeśli chcesz mieć zdrowe ryby to zapomnij o ochotce,rureczniku i nnych robalach,zarówno mrożonych jak i żywych.Jedyny w miarę bezpieczny pokarm typu robale to wazonkowiec.Ochotka i rurecznik to główny sprawca zarażenia ryb pasożytami.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Pokarm mrożony najlepiej jest przed podaniem do akwarium rozmrozić i przepłukać. Ryby w naturze nie jedzą zamrożonego pokarmu (bardzo zimny po podaniu do zbiornika!!), więc lepiej jest w osobnym pojemniku w letniej wodzie poczekać, aż kosta się rozpuści, potem na gęstym sitku (np. do herbaty) wszystko wypłukać pod ciepłą bieżącą wodą i dopiero podawać do akwarium.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
liseczek
Posty: 109
Rejestracja: 17 gru 2007 17:00

Post autor: liseczek »

Dzieki bara juz tak zrobiłem
________________________________

Lisek
ODPOWIEDZ