artemia z kąd ją moge dostać karmienie żółtkiem co jak i ile

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vitesse7
Posty: 176
Rejestracja: 10 sie 2005 11:59
Lokalizacja: Lublin

artemia z kąd ją moge dostać karmienie żółtkiem co jak i ile

Post autor: vitesse7 »

witam mam problem rozmnożyły mi sie skalary i nie mam czym karmić malutkich. słyszałem że jest do tego dobra artemia ale nie mam pojęcia z kąd ja wziąść. prosze o sugestje i porady. a czy wiecie może o co chodzi z karmieniem narybku żółtkiem. jak coś wiecie to wszelkie instrukcje milewidziane.
" Gdy tylko umiera człowiek,
umiera jego fotografia "

ViTeSSe 7

Obrazek
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

No wiec tak zacznijmy od jajka.Z ugotowanego na twardo jajk zosawiasz tylko zółtko,wkładasz je do słoiczka,kubka itp nalewasz przegotowanej wody i mieszasz az powstanie zawiesina.zawiesine podajesz rybkom do akwarium.Ile to zalezy od ilosci rybek.Ale nie przesadzaj z tym.Artemie mozesz kupic albo mrozona,alboi samemu ja wychodowac na specjalnej soli z kupionych wczesniej jajeczek.Uprzedzam nie jest to wbrew pozorom tanie rozwiazanie.No i przeciez mozesz karmic skalary pokarmem dla narybku ktory moim zdaniem jest tez bardzo dobrym rozwiazniem(i zawiera jakis tam procent artemi)
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
andrzej konarzewski
Posty: 64
Rejestracja: 08 cze 2005 20:53
Lokalizacja: tychy

Post autor: andrzej konarzewski »

czesc !
jeszczeci doloze :P
jak karmisz zoltkiem wprowadz malego slimaka kupisz w sklepie.a utrzymie ci czystosc
jezeli to masz w akwa ogolnym ze zwirkiem i innymi bajerami zapomnij o zoltku .narobisz sobie tylko klopotow z utrzymaniem akwa
rozwiazani albo atremia lub jezeli masz blisko staw mozesz lowic pokarm sam tzw.pyl i innego rodzaju oczlik daphnia ktore z checia zjadaja i inne ryby
pozdrawiam
www.andcom.texasnet.pl
Awatar użytkownika
vitesse7
Posty: 176
Rejestracja: 10 sie 2005 11:59
Lokalizacja: Lublin

Post autor: vitesse7 »

dużeo tej wody wlać? pół szklanki? czym to podawać łyżeczką? gdzieś czytałem że ktoś dawał w jakichś kulkach duzym skalarom opłaca sie to? czytałem też że mętnieje woda więdz tylko w kotniku najlepiej dawać to?
jak wyglądają te oczliki i coś tam to ze stawu? bo woqł mnie jest wiele stawów i mógł bym cos połowić i poeksperymentować. masz możę foto?

Uczymy sie korzystac z opcji edytuj :?
Owl
" Gdy tylko umiera człowiek,
umiera jego fotografia "

ViTeSSe 7

Obrazek
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Tak wody dac pól szklanki,najlepiej podawac to strzykawka przynajmniej ja tak robiłem.mozna dawc uformowane kulki skalarom a czy to sie opłaca to sam muszi ocenic.Woda metniej tylko jak przesadzisz z karmieniem jajkiem i Nie masz wystarczajacej liczby czyscicieli w akwarium.
Pozdrawiam
Przemek
ODPOWIEDZ