male barwniaki help!!

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
gizmo-81
Posty: 68
Rejestracja: 17 lip 2005 19:33

male barwniaki help!!

Post autor: gizmo-81 »

czesc dzis rano zauwazylem male stadko barwniakow czerwonobrzuchych w akwarium tylko jest problem bo w zbiorniku tym jest jeszcze pare innych rybek min.pare brzanek rozowych 4 kiryski 6 neonek akwa 80litrow.czy jest szansa na ich wychowanie??jak to zrobic i czym je karmic??
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

No wiec tak.Zagrozenie dla nich stanowia teraz dla nich tylko brzanki rózowe.No i rodzice czasem tez moga je podskubac.jesli masz duzoroslin i gesto posadzone to jest szansza na przetrwanie czesci młodych.karmic je najlepiej pokarmem dla narybku,ewentualnie artemia jak mozesz gdzies kupic.
Teraz uwagi neonków masz za mało,ile masz dorosłych barwniaków w tym akwarium :?: Bo barwniaki to ryby agresywnae(szczególnie w czasie tarła).Sa to dlatego ze sa silnie terytorialne.
Pozdrawiam
Przemek
gizmo-81
Posty: 68
Rejestracja: 17 lip 2005 19:33

Post autor: gizmo-81 »

mam jedna pare barwniaków .dzieki za informacje juz odizolowalem maluchy od brzanek (prznioslem je do kotnika)
gizmo-81
Posty: 68
Rejestracja: 17 lip 2005 19:33

Post autor: gizmo-81 »

dziwna rzecz sie stala bo maluchy dalem do kotnika z bardzo drobnej siatki i regularnie codziennie brakowalo mi pere sztuk az do dzis kiedy zniknely ostatnie.wydaje mi sie ze siatka jest tak zadka ze niemogly przejsc na zewnatrz. tak ze skonczyla sie moja przygoda z maluchami.
Franca81
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2005 16:01

Post autor: Franca81 »

Hmm, dziwne. Zwykle kotniki dostępne w sklepach (te z siatki) maja bardzo małe oczka. Jeżeli twój miał dosyć duże to faktycznie nawiały z "azylu bezpieczeństwa". Poszukaj ich w akwa, może gdzieś siedzą pochowane.
Choć ja miałam przypadek, że karliki szponiaste wskakiwały mi do kotnika, ale ty o nich nic nie wspomniałeś.
A czym karmiłeś maluchy??
gizmo-81
Posty: 68
Rejestracja: 17 lip 2005 19:33

Post autor: gizmo-81 »

karmilem je artemia a siatka byla naprawde drobna
ODPOWIEDZ