ile amano

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
M-cz77
Pomocnik
Posty: 534
Rejestracja: 15 wrz 2007 9:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: M-cz77 »

Tak jak pisał Garbus. Około 8.
A pokarm to może być np. Tetra Wafer Mix, Tropical SPIRULINA, Tropicah SHRIMP STICKS.
Obrazek
kujawa
Posty: 177
Rejestracja: 31 gru 2007 21:37

Post autor: kujawa »

a jakieś mrożonki typu oczlik,dafnia,ochotka,wodzień,czarna larwa ??
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Raczej nie, krewetki są głównie roślinożerne
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
kujawa
Posty: 177
Rejestracja: 31 gru 2007 21:37

Post autor: kujawa »

acha dzięki.a moge podawać(jak nie bedzie glonów)brokuła spażonego,marchewke lub szpinak?
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Możesz, ale nie obiecuje, że krewetki to bedą jadły (moje marchewki nie lubią)
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

to sa duże krewetki. Nie da rady ich wykarmic. Z krewetka nie tak jak z rybą, ze znajdzie jedzenie. Krewetki maja w glowie skubanie. Wiem po sobie. Daje im jedzenie, a mimo wszystko lataja po szybie, korzeniach itp itd. Nawet warzyw juz nie chca jesc. Ja bym zrobil tak. Poczekal az zaglonieje akwarium. Warzywama stosuj jako podiweczorek. Na główne danie, dawaj im pokarmy bogate w spiruline.

ps wolałbym trzymać crystale jak amano :] droższe ale szybko sie to zwraca.
kujawa
Posty: 177
Rejestracja: 31 gru 2007 21:37

Post autor: kujawa »

a moze krewetka babaulti.czy jest trudna w utrzymaniu i jaka jest jej cena
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

chyba najłatwiejsza. Amano nie kupuj. Bo one sie nie rozmnazaja i są dużymi krewetkami wiec nie bedzie im fajnie w 25l w takiej ilości. Panowie wyżej mają tylko ryby wiec oni niech sie nie wypowidaja. Jest całkiem inna specyfika hodowli krewetek, a ryb. Niech sprobuja bo ja tego nie potrafie wytlumaczyc.

Masz juz baniak ?? Daj ciemno dno. Najlepiej bazalt, korzeń i nie dawaj cryptokoryn. Poniewaz zawierają szczawiany, które są szkodliwe dla krewetek.

chemik- marchewke sie daje, tylko ta ze swojego ogrodka. Bez chemii. Przez marchew mozesz sobie wykonczyc całe stado krewetek. Po co wogóle dajesz im maarchew ? co masz za krewetki ?
kujawa
Posty: 177
Rejestracja: 31 gru 2007 21:37

Post autor: kujawa »

akwarium już mam po gupikach bo je likwiduje(znaczy sie sprzedaje).na dno bazaltowy żwirek.może jakieś korzenie.ile kosztuje ta babaulti.prosze o odp.
Awatar użytkownika
Badger
Początkujący pomocnik
Posty: 102
Rejestracja: 05 lis 2007 14:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Badger »

łatwe?? Kup sobie Fire Red zwane też Red Cherry. I możesz je karmić np Tropical Shrimp Sticks albo dowolny inny pokarm ze spiruliną.
Veni, vidi ..... i oczom nie wierzę.
_________
Cayman 80 Professional 120 L
filtr TetraTec EX700
oświetlenie: T8 2 x 18 W + T5 24 W
CO2 + PG Macro + PG Ferro+
Neonki i krewetki
Awatar użytkownika
M-cz77
Pomocnik
Posty: 534
Rejestracja: 15 wrz 2007 9:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: M-cz77 »

PABLO11 pisze: Panowie wyżej mają tylko ryby wiec oni niech sie nie wypowidaja. Jest całkiem inna specyfika hodowli krewetek, a ryb. Niech sprobuja bo ja tego nie potrafie wytlumaczyc.
Coś tutaj odczuwam sarkazm... :? Ryb miałem dużo (przyznaję) lecz miałem masę krewetek; wszystkie miały się dobrze, karmiłem je <o dziwo> i jedynie miałem problem z atyjami gabonesis. Miałem za dużo związków Cu (Algostop depot)), np. Chemik4 zna się na krewetkach, bo ma krewetkarium :D
Fire red kosztują <w sklepach jak Kakadu> 10zł, na Allegro 2,50zł. Mało wymagające, ładne i małe.
A balamuti kosztują tyle samo co redki (rosną większe lecz nie mają takich soczystych barw).
Obrazek
kujawa
Posty: 177
Rejestracja: 31 gru 2007 21:37

Post autor: kujawa »

dzięki
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

u mnie red cherry kosztuja 2,50, babaulti tez. Na necie kupuje za 1,60 :) + przesyłka to ze 2 zl wyjdzie :) Chemik może i sie zna. Ale co on ma za krewetki :) bo babaulti i red cherry to watpie, zeby miał jakies wieksze pojęcie od moiej 9 letniej siostry :)oczywiście nie mam nic złego na myśli. TYlko, że babaulti nie baluti czy jakos tak i red cherry:) jest tak prosta krewetka, że wystarczy dać im wode odstaną i beda żyć.

Red Cherry i Fire Red to takie same synonimy jednego gatunku jak Hummel-Bumblebee, Biene-Bee, Rainbow-babaulti-zeylanica itp.
kujawa
Posty: 177
Rejestracja: 31 gru 2007 21:37

Post autor: kujawa »

a może znacie jakiegoś dobrego sprzedawce krewetek z alegro??bo u mnie krewetki wysoko ''stoją'' :)
Awatar użytkownika
Garbus
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 3172
Rejestracja: 18 cze 2007 18:59
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Garbus »

Hej!
jbfirehawk. Ma krewetki po 1,50zł do 2zł za większe sztuki. Ma red cherry (fire red) oraz babaulti.
Krzysiek
ODPOWIEDZ