ile amano

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

no ja też mam znajomego. Jak byśchciał wielkie sztuki (dorosłe) do 2zl :) i daje super gratisy. Ma tez na zbyciu wgłębke. 4440091 jego gg.
kujawa
Posty: 177
Rejestracja: 31 gru 2007 21:37

Post autor: kujawa »

dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Panowie wyżej mają tylko ryby wiec oni niech sie nie wypowidaja.
Przepraszam bardzo, ale oprócz ryb tez posiadam krewetki i w czasie karmienia widze jak sie schodzą w miejsce podawania pokarmu 'kradną' płatek i sobie z nim kawałek odpływają po czym go jedzą
Chemik4 zna się na krewetkach, bo ma krewetkarium
A tam od razu sie znam... mam krewetki od jakiegoś czasu i poprostu widze jak sie zachowują, jak przyjmują pokarm (zawsze sie im dokładnie przyglądam).
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

chemik masz racje. ALe ile krewetek nie jest przy jedzeniu tylko siedzi gdzieś z drugiej strony baniaczka to sobie nawet nie wyobrażasz :) Sama obserwacja jak jedzą to trochę za mało.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Jak narazie moge to sobie wyobrazić ;)

Mam 6 amano i 20 Red Cherry (malutkie, ok 0,5-1 cm, kupiłem je niecałe 2 tygodnie temu od znajomego), przy jedzeniu są zawsze wszystkie amano i ok 12-15 Red Cherry.

Dobra, nie róbmy OT.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

hehehe no mnie krewetki pochlonely :) staram sie wiedziec o nich wszystko.
6 amano ? zdobyles samca ?? nie wiem czy wiesz ale znalesc samca w Polsce to jak znalezienie polityka ktory nie kreadnie :) Redki zanim beda sie zwracac :) minie jeszcze jakies 2miesiace moze troszke wiecej :)

ps ja kupilem sobie amano tylko i wylacznie, ze byly trzymane ze szklistymi. Krewetki szkliste sa jedne z najbardziej agresywnych i terytorialnych ryb. Jak je kupilem to jedna jest bez oka i pare konczy druga natomiast tylko stracila konczyny. Podczas wylinki napewno odrosna ale co do oka to mam watpliwosci. Ale wiesz jak mi ulzylo jak ich opierniczalem(w zoologicznym)
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

6 amano ? zdobyles samca ?? nie wiem czy wiesz ale znalesc samca w Polsce to jak znalezienie polityka ktory nie kreadnie
Mi wyglądają na 4 samiczki i 2 samce (wyraźnie mniejsze, ok 2/3 wielkości tych wiekszych), krewetki nawet już nosiły jaja i sie wykłuły młode (padły po 3-4 dniach - potrzebują słonej wody).

Czyli mam niezłe szczęście :)
Krewetki szkliste sa jedne z najbardziej agresywnych i terytorialnych ryb.
To ciekawe... nie wiedziałem, że krewetki to ryby ;)

Wiem... znowu sie czepiam ^^
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

tak czepiasz sie :) wiem, że potrzebują słonej wody. Natomiast nie to jest problemem. Największy problem stanowi, przeniesienie już po nie kąt przeobrażonych larw do słodkiej wody. Trwa to czasem od paru godzin do kilkunastu. Większość akwarystów polega właśnie na tym.
ODPOWIEDZ