Ile red cherry do 25l?

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Lunatyk
Posty: 24
Rejestracja: 26 sty 2008 9:26
Lokalizacja: Gniezno

Ile red cherry do 25l?

Post autor: Lunatyk »

Ile red cherry do 25l i jakie roślinki i jakie można rybki dorzucić czy lepiej ich nie łączyć???
Awatar użytkownika
Badger
Początkujący pomocnik
Posty: 102
Rejestracja: 05 lis 2007 14:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Badger »

Ogranicz się do krewetek. Roślinki to wszelkie mchy, np JAVA MOSS żeby krewetki miały się gdzie chować. A ile tych krewetek? Myślę że 20 to max
Veni, vidi ..... i oczom nie wierzę.
_________
Cayman 80 Professional 120 L
filtr TetraTec EX700
oświetlenie: T8 2 x 18 W + T5 24 W
CO2 + PG Macro + PG Ferro+
Neonki i krewetki
Lunatyk
Posty: 24
Rejestracja: 26 sty 2008 9:26
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: Lunatyk »

Tak właśnie sobie tak pomyślałem wkońcu to mam być krewetkarium.
A jeszcze jakies roślinki nie ma żadnych które mogą zaszkodzić??????
Awatar użytkownika
Badger
Początkujący pomocnik
Posty: 102
Rejestracja: 05 lis 2007 14:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Badger »

Nie słyszałem o jakiś szkodliwych dla krewetek roślinach.
Ja mam u siebie rotale, żabienice, anubiasy i microsorium. Krewetki żyją i mnożą się na potęgę.
Veni, vidi ..... i oczom nie wierzę.
_________
Cayman 80 Professional 120 L
filtr TetraTec EX700
oświetlenie: T8 2 x 18 W + T5 24 W
CO2 + PG Macro + PG Ferro+
Neonki i krewetki
Awatar użytkownika
wiewiór
Pomocnik
Posty: 827
Rejestracja: 15 lut 2007 20:33
Lokalizacja: lbn

Re: Ile red cherry do 25l?

Post autor: wiewiór »

Lunatyk pisze:Ile red cherry do 25l i jakie roślinki i jakie można rybki dorzucić czy lepiej ich nie łączyć???
z rybek to tylko małe gat razbor ale jeśli zależy Ci przedewszystkim na krewetkach to bez rybek
słyszłem że soki anubiasa mają jakieś szkodliwe działanie na krewetki ale to chyba w wysokim stężeniu
z roślinek do krewetkarium poleca się drobnolistne co przy nie dużym baniaku i przemyślanej aranżacji daje niezły efekt wizualny (optyczne powiększenie baniaka) :D
pozdrawiam
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

hmmmmmmmm ile krewetek :) 25l to jednak duzy baniak :) mysle, ze jak dasz kolo 60 ale jak dasz wiecej to tez nie zaszkodzi :) krewetek jeszcze bedzie za malo i bedziesz je rzadko widywal :) Kumpel z czestochowy w 100l ma okolo 400 krewetek :) A co do roslin. Nie popelni tego samego bledu co ja. Najlepiej zrob cos takiego bo wogole nie bedziesz ich widywal. Ja mam kolo 100 w 45l i widze moze ze 20 :)
Obrazek
Pozdrowienia dla Krzyśka Kijanowskiego.

jesli ci sie ten baniaczek nie podoba to roslinki mozesz dac jakie chcesz tylko nie cryptokoryny i nie anubiasy bo one wydzielaja szkodliwe kwasy dla krewetek(szczawiany) jakie rosliny stosowac ?:mchy, echinodorus tennelus, eleocharis, sagitaria. Rosliny w ktorych chowaja sie mlode krewetki: glossostigma elatinoides, vesicularia dubyana, riccica

co do ryb to nie dodawaj. Beda ci sie lepiej mnozyc.

Badger na tym zdieciu juz widac, ze nie masz racji:) takie pomaganie w ciemno nie przynosi efektow. Do tego na zdieciu masz crystale ...
Awatar użytkownika
krabiczek
Akwarysta
Posty: 500
Rejestracja: 29 gru 2006 21:14

Post autor: krabiczek »

Badger pisze:Nie słyszałem o jakiś szkodliwych dla krewetek roślinach.
Ja mam u siebie rotale, żabienice, anubiasy i microsorium. Krewetki żyją i mnożą się na potęgę.
Dokładnie. Mam u siebie ogromną kryptokorynę i 8 anubiasów. Krewetki żyją i rozmnażają się bez najmniejszych problemow. Kotnych samic juz nawet nie odławiam bo krewet jest juz za dużo.
Obrazek
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

po co odlawiac kotne samice ?? co do szczawianow to nie jest udowodnione w jakim stopniu szkodza i co ma na to wplyw. Przypuszcza sie, ze:
-wielkosc akwarium
- gatunek krewetek, gdyz nie wszystkie musza byc w jednakowym stopniu wrazliwe na szczawiany
- gatunki kryptokoryn czy anubiasow
- warunki w akwarium temperatura
- ilosc roslin w akwarium Niektore rosliny moga pochlaniac czesc lub nawet calosc toksyn w wodzie
Lunatyk
Posty: 24
Rejestracja: 26 sty 2008 9:26
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: Lunatyk »

A co robicie z małymi krewetkami?????
Awatar użytkownika
Badger
Początkujący pomocnik
Posty: 102
Rejestracja: 05 lis 2007 14:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Badger »

60 krewetek w 25 litrach??!!??!!??!!??
Pablo Ty chyba jesteś szalony. Już wcześniej pisałeś rzeczy, które świadczyły o twojej niepoczytalności, dodatkowo obrażałeś innych kolegów - mianowałeś się wielkim znawcą od krewetek a ewidentnie nie masz bladego pojęcia o tym co mówisz.

Jak chcesz to w akwarium 25 l upchniesz nawet ... 25 litrów krewetek - tylko czy będzie im dobrze.

A co ja mam w swoim akwarium to wiem - nie musisz mnie uświadamiać.
Veni, vidi ..... i oczom nie wierzę.
_________
Cayman 80 Professional 120 L
filtr TetraTec EX700
oświetlenie: T8 2 x 18 W + T5 24 W
CO2 + PG Macro + PG Ferro+
Neonki i krewetki
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

czlowieku zastanow sie co mowisz :) nie poczytalnosci :) czy wiedza to nie poczytalnosc :) ?? ty sobie poczytaj. Krewetki to zwierzeta stadne. Jesli mi nie wierzysz to sobie policz na tym zdieciu ile jest crystalek. TO jest baniak 20l :) Wiec przepraszam ale jutro pojde do lekarza bo jestem niepoczytalny :D o nieeee :)

ps moje porady sa wziete mojego dosiwadczenie i z doswiadczenia hodowcow ktorzy hodują krewetki od paru lat. Nie wiem czy kojarzysz krzyska(to zdiecie to jego zbiorniczka), lukiblack(czestochowa), ambasador(wrocław),Allex(poznań),lukaszja(czestochowa),fresz33(torun) czy lambade, jeden z najwiekszych hodowca w europie. Sprowadzil jako pierwszy do polski yellow. Czasem ma swoje okazy na necie. Jestes z warszawy wiec powinienes znac. Bo on tez warszawiak. wiec nie obrazaj mnie. Nie chcesz sluchac to nie sluchaj !!! Ale ja swoja teorie podepre faktami, a ty ?
Obrazek
to ta po lewej jak byśnie wiedział :D
Lunatyk
Posty: 24
Rejestracja: 26 sty 2008 9:26
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: Lunatyk »

No to odpowie ktoś??? Czy będziecie się kłÓcić i wyzywać??
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

Sprzedajemy!!!
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Lunatyk
Posty: 24
Rejestracja: 26 sty 2008 9:26
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: Lunatyk »

Ale gdzie???
Skoro tak szybko się mnożą???
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

przez pierwszy miesiac - dwa, nie będą sie tak szybko mnożyć. Kup sobie na poczatek kolo 15 krewetek i niech sie same rozmnażaja. Po miesiącu dokup 5 z innego zrodla, zeby odswieżyć geny i bedzie dobrze.
ODPOWIEDZ