czy zaraza się przeniesie?

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
qzior
Posty: 8
Rejestracja: 29 wrz 2005 9:35

czy zaraza się przeniesie?

Post autor: qzior »

przygotowuję akwa do restartu po ospie, pisałem o tym wcześniej, popełniłem kilka błędów ale nie o to mi chodzi. kilka rybek z aktualnej obsady chętnie bym zostawił i na czas dojrzewania akwarium po restarcie chcę dać rybki na przechowanie koledze, w związku z tym pytanie: czy przeniosą one ospę do jego akwa a następnie do mojego, odświeżonego? dodam iż po tych rybkach nie widać śladu choroby(skalary). :?:
atusia
Pomocnik
Posty: 243
Rejestracja: 12 maja 2005 10:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: atusia »

czy przeniosą one ospę do jego akwa a następnie do mojego, odświeżonego? dodam iż po tych rybkach nie widać śladu choroby(skalary).
Jest spore ryzyko, lepiej gdybyś miał osobne akwarium (izolatka) i tam umieścił rybki. Kulorzęsek (ospa) bywa czasami utajniona...może znów się odezwać. Zarazisz ryby kolegi...potem znów swoje. A tak apropo ile czasu minęło od choroby?
Pozdrawiam Beata
Obrazek

240l-paletki
qzior
Posty: 8
Rejestracja: 29 wrz 2005 9:35

Post autor: qzior »

choroba jeszcze trwa. zarażone rybki są chyba już na wymarciu. czekam, albo padną albo nie:-/ skalary przetrzymają a potem restart. zobaczę co da się zrobić, może załatwię skądś inne akwarium na izolatkę. dzięki.
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

qzior pisze:choroba jeszcze trwa. zarażone rybki są chyba już na wymarciu. czekam, albo padną albo nie:-/ skalary przetrzymają a potem restart. zobaczę co da się zrobić, może załatwię skądś inne akwarium na izolatkę. dzięki.
Ospa tylko nie leczona prowadzi do smierci ryb.Wylecz swoje ryby bo tłumaczenie ze skalry iu tak przettrzymaj nic Ci nie pomoze bo choroba nie leczona bedzie sie dalej rozwijac.
Przemek
qzior
Posty: 8
Rejestracja: 29 wrz 2005 9:35

Post autor: qzior »

połowa rybek zdechła niestety. zostały mi skalary i po jednym gupiku i mieczyku. tydzień czasu minął jak nie widać po nich śladu choroby, wyglądają pięknie zdrowo. I tak chcę się ich pozbyć i restartować, czy duże będzie ryzyko wprowadzenia choroby(może utajnionej?) do innego akwa? chcę oddać te rybki koledze.
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Powiedziałbym 70%.Kulorzesek ma dosc długi cykl rozwojowy wiec tydzien jeszcze o niczym nie swiadczy.
Pozdrawiam
Przemek
ODPOWIEDZ