Żarłooooczne Amano

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
wado1
Pomocnik
Posty: 552
Rejestracja: 19 sie 2007 16:40
Lokalizacja: Żywiec

Żarłooooczne Amano

Post autor: wado1 »

Mam problem z krewetkami Amano. Te łakomczuchy zamaist zjadać glony przerzuciły się na liście bacopy... Czy ktoś ma jakiś pomysł co może być nie tak??
Porozmawiajmy o wirtualizacji!
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

ja mam :) i to mnie dziwi, że jedzą liście. Pewnie coś na nich jest. Dokarmiaj je najlepiej jakims granulatem co moga wziąśc i jeść. Płatki troche niewygodny pokarm przy ich rozmiarze. Lubują sie w Shrimp Sticks.
wado1
Pomocnik
Posty: 552
Rejestracja: 19 sie 2007 16:40
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: wado1 »

U mnie ciężko je dokarmić - wszystko co spadnie na dno atakuje banda kirysków :)
Nie rozumiem tylko dlaczego akurat bacopa? glonów na niej niema na 100% Natomiast kamień jest lekko zagloniony (zielone nitki) i tego nawet nie ruszają...
Porozmawiajmy o wirtualizacji!
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

No to nie wiem musisz je dokarmiać. Bo sam widzisz co sie dzieje. Podawaj jedzenie gdzieś, gdzie jest gęsto i ryby nie wpłyna. Amano powinna dać rade.
No ja też niewiem. Wogóle pierwsze słysze, żeby amano jadła rośliny. U mnie co najwyżej siedzą na nich:) jestes pewny, że one zjadają tą rośline ? w jaki sposób sie to odbywa?
wado1
Pomocnik
Posty: 552
Rejestracja: 19 sie 2007 16:40
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: wado1 »

Jestem pewien bo zostały przyłapane na gorącym uczynku, cała sprawa wygląda tak: siada sobie taka Amano na listku i go wcina (wcześniej myślałem że je sobie glony ale później zauważyłem, że listka ubywa), nie jedzą całych liści tylko delikatnie obgryzają brzegi.
Porozmawiajmy o wirtualizacji!
Awatar użytkownika
Badger
Początkujący pomocnik
Posty: 102
Rejestracja: 05 lis 2007 14:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Badger »

Tak jak mówi PABLO11 - dokarmiaj je jakimś pokarmem, najlepiej ze spiruliną. Shrimps Sticks są bardzo dobre. Pewnie twoim krewetkom czegoś brakuje, jakiś witamin czy czegoś i szukają tego na siłę. Może znalazły brakujące składniki pokarmowe właśnie w liściach bacopy. A im pokarm podawaj gdzieś wyżej - wrzucaj na kępę mchu lub układaj na korzeniu (ja tak robię).
Ale fakt faktem - nigdy nie zauważyłem żeby moje amano wsuwały rośliny.
Veni, vidi ..... i oczom nie wierzę.
_________
Cayman 80 Professional 120 L
filtr TetraTec EX700
oświetlenie: T8 2 x 18 W + T5 24 W
CO2 + PG Macro + PG Ferro+
Neonki i krewetki
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

dokladnie Badger wkoncu sie zgadzamy hehehehe. Musisz je dokarmiac.
ODPOWIEDZ