Destylarka zamiast RO ??

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
CYNIG
Posty: 19
Rejestracja: 06 sty 2008 13:52
Lokalizacja: G. Śląsk

Destylarka zamiast RO ??

Post autor: CYNIG »

Witam,
przegladajac forum nie da sie nie zauważyć ilości wątków dotyczących RO. Zastanawiam sie dlaczego tak mala popularnoscia ciesza sie destylarki?? Wode dostajemy podobnie jak z RO pozbawiona wiekszosci zbędnych dodatkow, Zuzycie wody zdecydowanie mniejsze (brak odpadu do kanalizacji). Oczywiscie dochodzi oplata za prad, ale to juz sprawy groszowe.

Gdzie jest blad w moim rozumowaniu - RO = destylarka tylko taniej i wydajniej??

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
trok
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1818
Rejestracja: 13 kwie 2007 16:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: trok »

Nie ma błędu.

Opłaty nie takie znowu groszowe, bo żeby oddestylować 1 litr wody, trzeba zagotować przez pewien czas ok 2 litrów. poza tym destylarka chłodzona wodą ma zuzycie wody wieksze niz RO, i hałasuje i jest mniej bezpieczna. I chyba jest droższa - ale tego nie sprawdziłem.

Ale za to nie trzeba wymieniać wkładów.
A czas leci...
Awatar użytkownika
Garbus
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 3172
Rejestracja: 18 cze 2007 18:59
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Garbus »

trok pisze:Ale za to nie trzeba wymieniać wkładów.
I membrany :wink: Destylarkę możesz kupić jako odpad w np. elektrociepłowni. Wyjdzie Cię to moim zdaniem taniej niż zakup i konserwacja RO.
Pozdrawiam Garbus!!
Krzysiek
Awatar użytkownika
trok
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1818
Rejestracja: 13 kwie 2007 16:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: trok »

chyba się niejsno wyraziłem... Nie jestem przeciwnikiem destylarki.
Uważam, ze tobardzo ciekawy pomysł. Osobiscie uzywam wody destylowanej, do której mam dostep poza domem, ale nie wyobrazam sobie destylarki u mnie pod zlewem... :mrgreen:
Chociaż ostatnio widziałem malutka zgrabniutką nie większa od filtra kubełkowego.

Ale jak ktoś ma gdzie ja ustawić i jeszcze najlepiej ma wodomierz i zbiornik na wodę do podlewania ogrodu, to super sprawa. Tylko trzeba by sobie to przekalkulować. Pewnie wyjdzie taniejod RO.
A czas leci...
Awatar użytkownika
Garbus
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 3172
Rejestracja: 18 cze 2007 18:59
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Garbus »

Hej!
W 1 Twoim poście w pełni Cię zrozumiałem :)
Krzysiek
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Wg mnie destylarka to nie jest dobry pomysł.

U mnie w pracy (laboratorium analityczne) stoi destylarka, jak jest załączona to w jej pobliżu ciężko jest rozmawiać (jest głośna), pobiera dużo prądu (5kW), na napełnienie zbiornika 20 litrowego potrzebuje jakiś 2-3 godzin, na każdy litr wody destylowanej zużywa ok 10 litrów wody do chłodzenia i jest ogromna (80cm średnicy, 60 cm wysokości).
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
ODPOWIEDZ