rozmnażanie pielęgniczki ramireza

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vitesse7
Posty: 176
Rejestracja: 10 sie 2005 11:59
Lokalizacja: Lublin

rozmnażanie pielęgniczki ramireza

Post autor: vitesse7 »

Witam niedawno zakupiłem parke pielęgniczek ramirez i mam wiele pytań odnośnie nich. jednym z tych pytań jest to: jakie potrzebuje warumki ta rybka do rozmnożęnia w jakich miejscach składa ikre (jakieś kamienie jaskinie kokos czy cos takiego?) ile trzeba trzymać ikre by sie wykluła czy samiec lub samica jedzą ikre wszystko na ten temat. Czy można ikre przenosić do kotnika oczywiście po poprzednim wlaniu wody z głównego akwa i przeniesienia ikry nie wyjmująć z wody. czy trzeba tak jak dla skalarów zakrywać kotnik by ikra miała ciemno? z góry dzięki. pozdrawiam. :roll: :?
" Gdy tylko umiera człowiek,
umiera jego fotografia "

ViTeSSe 7

Obrazek
Awatar użytkownika
vitesse7
Posty: 176
Rejestracja: 10 sie 2005 11:59
Lokalizacja: Lublin

Post autor: vitesse7 »

ludzie napiszcie coś bo nie moge sie doczekać nowego wylęgu pzdro 8)
" Gdy tylko umiera człowiek,
umiera jego fotografia "

ViTeSSe 7

Obrazek
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

"Coś".Napisałem zadowolony :?: :lol:
Przemek
Awatar użytkownika
Czubek
Posty: 228
Rejestracja: 28 wrz 2005 19:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Czubek »

rozmnażanie
Pielęgniczka Ramireza jest gatunkiem monogamicznym, jajami i potomstwem opiekują się oboje rodzice. Optymalna dla rozwoju jaj jest temperatura wody 24-26°C, pH 6,0-7,0 i twardość nie wyższa niż 1°dCH. Samica składa na twardym podłożu 200-400 żółtawoszarych jaj o średnicy około 1 mm; są one zapładniane przez samca w miarę ich składania. Larwy wylęgają się czwartego dnia, a po następnych ośmiu dniach zaczynają swobodnie pływać. Jaja można także przenieść do osobnego akwarium; obecność pary rodzicielskiej przy wylęgu nie jest niezbędna. Młode powinny z początku otrzymywać larwy solowca i widłonogów, później normalny żywy pokarm. Nawet przy najlepszym, obfitym karmieniu młode rosną wolno.
Człowieniu...znasz coś takiego jak google??? nie??? to zapoznam Cię z nim :D kliknij jak będziesz miał problemy z obsługą tak skomplikowanej wyszukiwarki to daj znać napewno pomogę :D:D:D
Jestem trochę frajer,
Wiem, taki superfrajer
Taki jak ja nie ma,
Czego szukać u Ciebie, wiem
Jestem trochę rozmazany,
Choć patrzę Ci w oczy teraz
atusia
Pomocnik
Posty: 243
Rejestracja: 12 maja 2005 10:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: atusia »

Pozdrawiam Beata
Obrazek

240l-paletki
Awatar użytkownika
vitesse7
Posty: 176
Rejestracja: 10 sie 2005 11:59
Lokalizacja: Lublin

Post autor: vitesse7 »

CZUBEK :evil: Człowieku!!!!!!! jak by mi chodziło o teksty z książki i byle jaki epodpowiedzi i odpowiedzi to bym wpisał w gogle i bym znalazł. Ale po to jestem na tym forum żęby móc kożystać z doswiadczeń ludzi którzy jush mieli stryczność z czymś takim tzw. professionalistów. Więc jeśli dla Ciebie jest to jakaś trudność odpowiedzenie na pytanie to dziękuje możeesz mi nie odpowiadać obędzie są inni normalni ludzie. Nie pozdrawiam :evil: :evil:
" Gdy tylko umiera człowiek,
umiera jego fotografia "

ViTeSSe 7

Obrazek
Awatar użytkownika
Czubek
Posty: 228
Rejestracja: 28 wrz 2005 19:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Czubek »

Albo robisz ze mnie idiotę albo z siebie... sformułowałes pytania czysto ksiązkowe więc tak ja Ci odpowiedziałem...myślałem że Ci pomogłem bo nikt Ci nie odpowiadał...no ale sorry jezeli uraziłem Twoją wybitną inteligencje tekstem o google...uraziłeś się jakbym wyzwał Twoją matkę...uspokój sie...moja wypowiedź zajęła Ci miejsce na dysku?? czy co?? że to taki problem??
Jestem trochę frajer,
Wiem, taki superfrajer
Taki jak ja nie ma,
Czego szukać u Ciebie, wiem
Jestem trochę rozmazany,
Choć patrzę Ci w oczy teraz
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Panowie SPOKOJNIE :!: :!: Do vittese7 na forum jest opcja szukaj :arrow: http://www.akwapark.aplus.pl/akwaforum/search.php.Nikt na forum nie ma zamiaru Cie urazic.Nikt Ci nie odpowiedział na pytanie :?: To kto jest temu winny :?: Całe forum czy TY lub twoja wypowiedź :?: czubek podał Ci bardzo tresciwa i zgodna z prawda wypowiedx a ty jeszcze sie na niegom wsciekasz i oczekujesz od innych pomocy jeszcze.Zastanów sie teraz kto bedzie chciał Ci pomóc :wink: .To tyle w tym temacie.W razie dlaszych kłotni zaykam temat i wyciagam konsekwencje z kieszeni :lol:
Pozdrawiam tych co chca byc pozdrowieni :wink:
Przemek
ODPOWIEDZ