Zaworek do filtra RO - na 100% wiecie :)

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Peter
Pomocnik
Posty: 489
Rejestracja: 02 lut 2006 16:27
Lokalizacja: Szczecin

Zaworek do filtra RO - na 100% wiecie :)

Post autor: Peter »

Witam,
Jak mam podłączyć ten zaworek do węża zasilającego (ten z którego płynie woda z kranu). Mam taki zaworek:
Obrazek
Ale jak od góry podłącze wąż, to przecież woda wyleci z dołu... Tam jest normalna dziura... Co mam z tym zrobić?

W te klocki jestem zielony ;)
240L soon!
Pozdrawiam,
Piotrek
Awatar użytkownika
qba0
Posty: 96
Rejestracja: 18 gru 2006 18:16
Lokalizacja: poznań

Post autor: qba0 »

odkrecasz kran i wkrecasz ten zaworek tam gdzi jest zinma woda a tam gdzie ciepła powinienes miec taka przedluzke tp ja zaluz i na to przykrec kran
Awatar użytkownika
Peter
Pomocnik
Posty: 489
Rejestracja: 02 lut 2006 16:27
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Peter »

Przedłużki nie mam ale czegoś nie rozumiem, Przecież z kranu leci i ciepła i zimna woda...
a tam gdzie ciepła
Mógłbyś trochę jaśniej ?? ;) No zaworek nakręcam na kran ale przecież woda wyleci tą 2 stroną...

Pozdrawiam
240L soon!
Pozdrawiam,
Piotrek
Awatar użytkownika
Rybaczki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 580
Rejestracja: 02 mar 2006 1:58

Post autor: Rybaczki »

Nie wymyślaj utrudnień :lol:
Jak masz kompakt podłączony przez giętkie przewody to odkręcasz ten od zimnej wody nakręcasz tą przelotkę z zaworem i do niej przykręcasz ponownie giętki przewód
Jak nie masz miejsca przy kranie to spróbuj może koło wc
Ja moją trzymam za kibelkiem a ściek idzie prosto do zbiornika spłuczki
Gorącej wody nie podłączaj do membrany bo ją zniszczysz lepsza zimna chociaż powoduje że więcej wody płynie na ściek
Awatar użytkownika
Peter
Pomocnik
Posty: 489
Rejestracja: 02 lut 2006 16:27
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Peter »

Nie wymyślam żadnych utrudnień po prostu nie umiem tego zrobić. Pomijam jakąś banalną rzecz ... Uwaga raz jeszcze:

Mam zaworek z regulacją i podłączam do niego wężyk od fitlra. Zawór nakręcam na ten trójnik. Jedną część trójnika przykręcam na kran i odkręcam zimną wodę. Ale trójnik ma jeszcze jedną dziurę - co z nią zrobić? Przecież jak jej czymś nie zatkam to woda nie wpadnie do wężyka tylko wyleci przez nią. Do czego ją podłączyć? Nie powinienem mieść jeszcze 3 części która zablokuje ten wylot?
240L soon!
Pozdrawiam,
Piotrek
Awatar użytkownika
Rybaczki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 580
Rejestracja: 02 mar 2006 1:58

Post autor: Rybaczki »

Właśnie że robisz
Napisałem że ten trójnik dajesz pomiędzy przewody a w ogóle to pierwsze słyszę by ten 'kranik' służył jakiejś regulacji
On jest albo otwarty albo zamknięty i tyle
Wszelkie eksperymenty z pół przepuszczaniem wody zakończą się zabiciem membrany
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Peter
Pomocnik
Posty: 489
Rejestracja: 02 lut 2006 16:27
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Peter »

Rybaczki zrozum, ja kompletnie nie wiedziałem jak się do tego filtra zabrać. Piszesz między przewody - a ja właśnie nie wiem między jakie! Ktoś pisał na innym forum żeby jeden koniec trójnika przykręcić do kranu a drugi do węża od pralki. Ale ja się pytam po co? Czy nie może być jednego źródła wody czyli tylko kranu? Ty masz jeszcze jakąś dokręcaną część do tego trójnika (po lewej) a ja jej nie mam.

Naprawdę pierwszy raz zaczynam grzebać w kranach i tym podobnych, wcześniej nie miałem z tym styczności - dla Ciebie to oczywiste a dla mnie nie, dlatego pytam.
240L soon!
Pozdrawiam,
Piotrek
Awatar użytkownika
trok
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1818
Rejestracja: 13 kwie 2007 16:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: trok »

Trójnik, to -jak wskazuje nazwa- coś co ma trzy otwory i służy do "rozgałęziena" węża... Zakładasz go na rurę z której woda wypływa (od strony wodociągu) a z drugiej możesz podłączyć na. dwa odbiorniki wody. Jednym z nich może być filtr a drugim np. bateria zlewozmywaka. Ten kranik słuzy do zamknięcia wody w wypadku awarii albo potzreby rozkręcena połączenia. Nie trzeba wtedy zamykać wody w całym domu. Nie nadaje sie do żadnej regulacji.
A czas leci...
Awatar użytkownika
Peter
Pomocnik
Posty: 489
Rejestracja: 02 lut 2006 16:27
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Peter »

Czyli woda przeznaczona do filtrowania ma lecieć nie z kranu a z rury ? Gdzieś czytałem że to ma być ta rura od pralki tak?
Zakładasz go na rurę z której woda wypływa
.

I po co 2gim odbiornikiem ma być bateria kranu? Przecież ona "daje" wodę a nie odbiera.. Sorry za takie pytania ale coś nie jarze ;p


Dzięki trok za cierpliwość ;)
240L soon!
Pozdrawiam,
Piotrek
Awatar użytkownika
trok
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1818
Rejestracja: 13 kwie 2007 16:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: trok »

ten trójnik zakłdasz pod zlewem, pomiędzy rurą ze ściany a rurą lecącą do baterii, czyli "przed" kranem od zlewu... który daje wode z jednej strony, ale odbiera z dołu z wodociągu. Ale u ciebie pewnie zamiast kranu bedzie pralka... Ten kran to był tylko przykład....
A czas leci...
Awatar użytkownika
Peter
Pomocnik
Posty: 489
Rejestracja: 02 lut 2006 16:27
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Peter »

Uff to już m brakuje 10% do zrozumienia ;) Ja będę podłączał do pralki. Mam taką fotkę:

Obrazek
I wystarczy mi tylko powiedzieć do czego jest podłączony trójnik w miejscu w kółeczku i jestem w siódmym niebie :!: :wink:

Pozdrawiam
240L soon!
Pozdrawiam,
Piotrek
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

jest podłączony do rury z wodą zasilającą pralkę to naprawdę jest proste pomyśl tak na spokojnie .masz jeden wlot wody i dwa wyloty jeden do RO drugi do pralki to w kółeczku to wlot wody prościej już tłumaczyć nie umiem.
Awatar użytkownika
Peter
Pomocnik
Posty: 489
Rejestracja: 02 lut 2006 16:27
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Peter »

a juz rozumiem czyli kie będą musiał za każdym razem zdejmować tego tylko zakręcić zaworek i już leci tylko do pralki ;) Czyli jak chcę wodę do RO to zakręcam zawór pralkowy a jak chcę prać zakręcam zawór RO tak?

P.S. po prostu nie wiedziałem że nie trzeba odłączać węża od RO za każdym razem kiedy chcę zrobić pranie, takie banalne to było ;p Pewnie już 90% myśli że ze mną coś nie tak :twisted:
240L soon!
Pozdrawiam,
Piotrek
Awatar użytkownika
Rybaczki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 580
Rejestracja: 02 mar 2006 1:58

Post autor: Rybaczki »

Nie wiem czy dobrze rozumie Twoją wypowiedz
Jeśli dasz ten nieszczęsny trójnik [ przelotkę] na przewód do pralki to nie będzie istotne czy pierzesz czy nie
Ten mały zaworek do którego podłączasz ro otwiera lub zamyka wodę jedynie na RO i tyle
Nie ma on nic wspólnego z zamykaniem dopływu wody do pralki
Awatar użytkownika
Peter
Pomocnik
Posty: 489
Rejestracja: 02 lut 2006 16:27
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Peter »

Tak to akurat wiem. Czyli żadnych zaworów do węża od pralki nie trzeba? Bo ja rozumuję tak:
Jeśli z kranu wleci woda do węża to część wpadnie do wężyka od filtra RO a część (nawet większa - większa średnica) do węża od pralki. I się zastanawiam czy nie jest potrzebny jest zawór zamykający dopływ wody do pralki...

[EDIT] pewnie pralka sama zamyka dopływ wody i więcej już nie popłynie, wszystko skręci do Ro, ale nie wiem w 100% czy tak jest ;)
240L soon!
Pozdrawiam,
Piotrek
ODPOWIEDZ