Czy dobrze karmię?

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Enjooy
Pomocnik
Posty: 250
Rejestracja: 30 gru 2007 20:12
Lokalizacja: Łomża

Czy dobrze karmię?

Post autor: Enjooy »

Witam

Mam Neonki Innesa, Pielęgniczki Ramireza oraz Otoski karmię je produktami Tetry: TetraMin i TetraRubin. Czy to dobre produkty? Ewentualnie czym urozmaicić dietę rybek?

Obrazek
markus383
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1458
Rejestracja: 18 maja 2007 22:28
Lokalizacja: Otwock Mały

Post autor: markus383 »

Najlepiej jakby wymienione pokarmy przez Ciebie były tylko urozmaiceniem, ponieważ wszystkie pielęgniczki mają żołądki przystosowane do pokarmów mięsnych. Najlepiej podawać dwa razy dafnię lub inny pokarm żywy(poza larwą komara, ale o tym potem), a raz dziennie coś "sztucznego". Dzięki pokarmom żywym rybki będą szybko rosły i ich kolory będą piękne, a poza tym będą miały rozrywkę. Będa mogły pogonić coś do jedzonka po akwarium :lol: Jeśli chcesz doprowadzić do tarła ramirezek to podawaj przez cały czas np. dafnię, później kilkudniowa głodówa i następnie karmienie samymi larwami komara. W początkach pory deszczeowej w Amazonii ma miejsce masowy rozród komara. Jest to znak dla rybek tam żyjących, że nastaje dobry czas na rozmnażanie :wink:
Mam nadzieję, że pomogłem.
Tymi pokarmami można oczywiście karmić, ale zawsze lepsze dla naszych milusińskich jest coś żywego i ruchliwego :D
Awatar użytkownika
Enjooy
Pomocnik
Posty: 250
Rejestracja: 30 gru 2007 20:12
Lokalizacja: Łomża

Post autor: Enjooy »

I to się nazywa wyczerpująca wypowiedź. :wink:
Wielkie dzięki.
Właśnie dlatego pytałem, bo jak wsypuję pokarm to neony pływają w akwarium jak szalone, a ramirezy w ogóle nie zwracają uwagi na pokarm, a jak już coś zjedzą to zaraz wypluwają.
Kamil181
Początkujący pomocnik
Posty: 221
Rejestracja: 13 gru 2007 19:14
Lokalizacja: Wadowice

Re: Czy dobrze karmię?

Post autor: Kamil181 »

Enjooy pisze:Ewentualnie czym urozmaicić dietę rybek?
Ramirezy uwielbiają larwy komara, moje wręcz za tym przepadają...
Obrazek


60l
2x- Gupiki
4x- Kirysek Panda
3x- Otosek
9x - Neon Niebieski
markus383
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1458
Rejestracja: 18 maja 2007 22:28
Lokalizacja: Otwock Mały

Post autor: markus383 »

Jak będziesz karmiła żywcem to najlepiej zrób tak: daj najpierw "sztuczny" żeby neony się "zapchały", a później, gdy się trochę najedzą, daj żywy. Ja tak właśnie u mnie robiłem i pomagało. Neony z najedzonymi brzuszkami odpływały, a na stołówkę wkraczały pielęgniczki :wink:
Awatar użytkownika
Enjooy
Pomocnik
Posty: 250
Rejestracja: 30 gru 2007 20:12
Lokalizacja: Łomża

Post autor: Enjooy »

A moglibyście podać jakieś przykłady wyglądu opakowań z larwami komara i dafniami, bo znalazłem jakieś, ale nie wiem czy dobre.
markus383
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1458
Rejestracja: 18 maja 2007 22:28
Lokalizacja: Otwock Mały

Post autor: markus383 »

Ja dokładnego wyglądu nie pamiętam, ale kupowałem taki foliowy woreczek o wymiarach 10x5cm.
Ja tylko czekam na dafnię w jeziorach i zakładam hodowlę. Poza tym spróbuję karmić czerwonymi robakami wędkarskimi i może zdam relację w jakimś temacie :wink:

Tutaj jest link do ciekawej stronki o karmieniu pielegniczek:
http://www.apisto.pl/ -> Żywienie
Awatar użytkownika
Enjooy
Pomocnik
Posty: 250
Rejestracja: 30 gru 2007 20:12
Lokalizacja: Łomża

Post autor: Enjooy »

Więc tak kupiłem dziś mrożoną larwę komara czarnego oraz mix z dafnią, ochotkami i szpinakiem. Czy o taki pokarm chodziło?

Obrazek
Awatar użytkownika
Garbus
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 3172
Rejestracja: 18 cze 2007 18:59
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Garbus »

Hej!
Ja myślę, że takie coś powinno wystarczyć. Miałem kiedyś podobne larwy komara czarnego i rybki jadły z apetytem :wink:
Krzysiek
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Dokładnie o taki.
Przed podaniem do akwarium najpierw rozmroź kostkę lub jej kawałek (najlepiej na sitku od herbaty zanurzonym w filiżance z ciepłą - nie gorącą - wodą), potem przepłucz wszystko na sitku pod kranem i podawaj małymi porcjami (np. łyżeczką) do akwarium.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Garbus
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 3172
Rejestracja: 18 cze 2007 18:59
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Garbus »

Hej!
Dokładnie, bo przecież nie chciałbyś przywlec do akwarium jakiegoś paskudztwa. Nigdy nie wiadomo SKąd pochodzą te larwy.
Krzysiek
Awatar użytkownika
Enjooy
Pomocnik
Posty: 250
Rejestracja: 30 gru 2007 20:12
Lokalizacja: Łomża

Post autor: Enjooy »

Ramirez złożył ikrę! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Nie wiem czy to wpływ pokarmu, ale jak to zjadły to po jakimś czasie schowały się w roślinki i tam siedziały teraz spojrzałem a w kamieniach leży mnóstwo malusieńkich żółtawych jajeczek.
Awatar użytkownika
Garbus
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 3172
Rejestracja: 18 cze 2007 18:59
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Garbus »

Hej!
Wątpię czy coś z tego będzie, ale możesz spróbować :? A to wszystko przez hodowców, którzy lecą na kasę i nie pozwalają dorosłym wyprowadzić młodych tylko od razu do innego zbiornika ikrę przeławiają, albo dają rodziców do akwarium sterylnego na czas tarła. Zanika wtedy instynkt rodzicielski i te małe, które się wykluły, też kiedyś nie będą się opiekować swoim narybkiem.
Krzysiek
mójnowynick
Posty: 38
Rejestracja: 11 mar 2008 12:06
Lokalizacja: częstochowa

Post autor: mójnowynick »

hejka. a czy taki mrożony pokarm pasowałby barwniakom czerwonym?
Awatar użytkownika
Garbus
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 3172
Rejestracja: 18 cze 2007 18:59
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Garbus »

Hej!
Pewnie, że tak :wink:
Krzysiek
ODPOWIEDZ