bocje i krewetki

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 141
Rejestracja: 26 lis 2007 19:27
Lokalizacja: Gdańsk

bocje i krewetki

Post autor: Sir_Yaro »

Mam pytanie czy mozna trzymac (przez krotki czas) bocje w zbiorniku z krewetkami (amano i redy) i ampulariami. Chcialbym na tydzien czy dwa wpuscic 2 bojcje aby pozbyc sie slimakow ktorych nie jestem w stanie wyeliminowac w 100% innymi metodami...
900l, były:375l, 375l
Obsada: Copadichromis borleyi kadango 1+3, Astatotilapia calliptera 2+5, 5xCyrtocara moorii, 5x Labidochromis Caeruleus, 6xAulonocara, 24x Protomelas taeniolatus Boadzulu Red.
W planach Synodontis lucipinnis, Pundamilia nyererei
Awatar użytkownika
Badger
Początkujący pomocnik
Posty: 102
Rejestracja: 05 lis 2007 14:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Badger »

Ja trzymam krewetki amano, fire red i tiger razem z bocjami striata i żyją. Tylko striata to nie to samo co bocja wspaniała
Veni, vidi ..... i oczom nie wierzę.
_________
Cayman 80 Professional 120 L
filtr TetraTec EX700
oświetlenie: T8 2 x 18 W + T5 24 W
CO2 + PG Macro + PG Ferro+
Neonki i krewetki
Awatar użytkownika
kordare
Akwarysta
Posty: 343
Rejestracja: 17 lut 2006 10:39
Lokalizacja: radom-londyn

Post autor: kordare »

Witam
W moim akwarium bocje wspaniale zyly w zgodzie z amano,tylko ze amano byly dorosle a bocje okolo6-7cm.
Pozdrawiam
'Bog stworzyl czlowieka, bo nie spodobala mu sie malpa.
Dalszych eksperymentow zaprzestal'
Awatar użytkownika
dax1990
Posty: 118
Rejestracja: 27 sty 2008 13:20
Lokalizacja: Połaniec / Kraków

Post autor: dax1990 »

Wątpię czy krewetki i ślimaki to przeżyją. Ja mam bocje wspaniałe u siebie i żadnego ślimaka w akwa chociaż żyją sobie w filtrze zewnętrznym. Nie przeszkadzam im. Zawsze coś zostaje po czyszczeniu. A bocje przynajmniej smacznie sobie je zjedzą. :P A co do krewetek nie wiem bo ich nie miałem ale użyj opcji wyszukaj...
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

zalezy od charakteru rybki. Naprawde duzo jest osob co trzyma bocje z kreweciami. Krewetki potrafia przeplynac po bocji i ta nie ruszy. Wiec póki nie sprawdzisz nie bedziesz wiedzial ... . Ale czy warto ... ?
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 141
Rejestracja: 26 lis 2007 19:27
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Sir_Yaro »

no wlasnie staram sie oszacowac czy warto. bo niestety mechaniczne zwalczanie nie daje takich efektow jak sie spodziewalem... Powolutku ich liczba wzrasta.... :(
900l, były:375l, 375l
Obsada: Copadichromis borleyi kadango 1+3, Astatotilapia calliptera 2+5, 5xCyrtocara moorii, 5x Labidochromis Caeruleus, 6xAulonocara, 24x Protomelas taeniolatus Boadzulu Red.
W planach Synodontis lucipinnis, Pundamilia nyererei
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

Ja mam u siebie i bocje wspaniałe i krewetki(bocje raczej do małych nie należą)i wszyscy sobie żyją.Nie zauważyłem aby moje bocje interesowały się krewetkami.Za to świderki wytępił mi co do jednego.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
Awatar użytkownika
Leniwiec
Posty: 14
Rejestracja: 11 lut 2008 13:15

Post autor: Leniwiec »

Może już trochę po fakcie odpowiedam, no ale... Mam u siebie kilka bocji i kilka krewetek - od dłuższego czasu żyją sobie razem i nikomu się krzywda nie dzieje...
ODPOWIEDZ