Czy to nowa choroba?

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Anita721
Posty: 82
Rejestracja: 02 wrz 2005 20:20
Lokalizacja: Bolesławiec

Czy to nowa choroba?

Post autor: Anita721 »

Cześć.Akwarium 120l.filtr zewnętrzny-gąbka,ceramika,zeolit(kamyki),napowietrzacz,ph6,8-7,temp26s.Ok 2mies.temu w moim akwa było podejrzenie flexibakteriozy padło troche rybek.Wszystko na szczęście wróciło do normy.Nie na długo,ostatnio zauważyłam na molinezjach delikatne kreseczkowate wrzerki nad pyskiem i jedna ma ubytki łuski na brzuszku (te łuski tonie wiem czy to sprawka pielęgnicy bo jest w okresie wychowu małych 2tyg)dodam że odchody są jakby przezroczyste czasem .Oddzieliłam je i zastosowałam akryflawine .Boje sie że to coś niebezpiecznego, z resztą ryb jest ok.Po za tym w zachowaniu nie ma nic niepokojącego.Czy to ja jestem przewrażliwiona czy to coś be .Proszę o pomoc .Pozdrowionka.
Anita pozdrowionka śle:>)
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

dobrze zrobiłas ze odddzialiłas ryby z obajwami chorobowymi poniewaz wyglada to na nawrót choroby.Akryflawina hmm moze lepiej było by zastosowac kapiele dłogotrwałe po 8 godzin(3 razy) w trypaflavinie, a do akwarrium ogolnego dac MFC,FMC zeby zapobiec dalszemu rozwojowi choroby.
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
Anita721
Posty: 82
Rejestracja: 02 wrz 2005 20:20
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: Anita721 »

No cześć.Jeżeli dodam MFC to nie zaszkodzi narybkowi pielęgnicy?Są w akwa ogólnym .Tydzień temu dawałam Biodesinal dla ochrony domniemam że mozna MFC już dodać i czekać na dalsze zachowanie rybeniek.Pozdrowionka.
Anita pozdrowionka śle:>)
ODPOWIEDZ