pomocy!

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

kujawa
Posty: 177
Rejestracja: 31 gru 2007 21:37

pomocy!

Post autor: kujawa »

hey
dzis kupilem krewetki red chery i nie wiem co sie dzieje.?cały czas siedzą w kącie przy powierzchnii sie prawie wogle nie ruszaja .wode mam średnio twardą reszte nie mierze,temp 23*C,akwarium dojrzewało ok 2,5 tyg.prosze o szybką pomoc bo nie chce mieć zgonów.
Ostatnio zmieniony 11 mar 2008 16:59 przez kujawa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
M-cz77
Pomocnik
Posty: 534
Rejestracja: 15 wrz 2007 9:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: M-cz77 »

Trochę niska temp (ale to chyba nie jest tego wina). Możliwe że to jest miedź. Ja miałem miedź od tabletek na glony i krewetni znieruchamiały, a po jakimśczasie zdychały. Może podmień wodę :?:
Obrazek
kujawa
Posty: 177
Rejestracja: 31 gru 2007 21:37

Post autor: kujawa »

ok spróbuje ale wde zawsze daje odstaną około 3 dni .może to sprawa aklimatyzacji?
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

A ja bym nic nie kombinował.U mnie krewetki są od dłuższego czasu i również lubią siedzieć pod powierzchnią wody i nie śmigają po całym akwarium,a jak wiadomo w akwarium ma 30 stopni.
Tylko niech nikt nie mówi,że to za dużo.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
kujawa
Posty: 177
Rejestracja: 31 gru 2007 21:37

Post autor: kujawa »

ok dzieks zobacze jutro co sie bedzie działo jak coś sie stanie to napisze.a jak temperatura powinna być??????
Awatar użytkownika
Garbus
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 3172
Rejestracja: 18 cze 2007 18:59
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Garbus »

Hej!
Ja myśle, że 25*C powinno być OK :wink:
kujawa
Posty: 177
Rejestracja: 31 gru 2007 21:37

Post autor: kujawa »

ok ale jaką grzałke dać bo mam 10W bez termostatu i grzeje 27 stopni?może byc??w akwarium 23l
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

to na pewno nie jest wina temperatury mam w akwarium temp 22 i krewetki nie siedzą w kącie tylko urzędują w całym akwarium musi byc inna przyczyna jeśli byłaby to np miedź to też chyba raczej nie siedziałyby w jednym miejscu a raczej by pływały i to ostro,a masz jakies ryby w tym akwarium?
Awatar użytkownika
trok
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1818
Rejestracja: 13 kwie 2007 16:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: trok »

Daj im troche czsu... :wink:
A czas leci...
kujawa
Posty: 177
Rejestracja: 31 gru 2007 21:37

Post autor: kujawa »

tak mam tymczsowo 4 neonki gdzieś 3 cm i karlika szponiastego.i jest co raz gorzej :cry: krewetki albosie gdzieś przyczepią albo leżo na podlożu bokiem i sie nie ruszają prosze pomocy to moja pierwsza przygoda z krewetkami i tu taki problem
ps już jest jeden zgon :cry:
Awatar użytkownika
M-cz77
Pomocnik
Posty: 534
Rejestracja: 15 wrz 2007 9:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: M-cz77 »

wojtass9 pisze: jeśli byłaby to np miedź to też chyba raczej nie siedziałyby w jednym miejscu a raczej by pływały i to ostro,a masz jakies ryby w tym akwarium?
Jakoś moje Atyje po wpuszczeniu do akwarium gdzie była miedź (szkoda że dowiedziałem się o tym dopiero po fakcie) chodziły, było ok, a po kilkunastu godzinach były jak sparaliżowane. Nie ruszały się, a tylko lekko drgały. I w ten sposób zmarły następnego ranka po wpuszczeniu do akwarium. Więc Twoja teoria nie wyklucza zatrucia Cu.
Obrazek
kujawa
Posty: 177
Rejestracja: 31 gru 2007 21:37

Post autor: kujawa »

ale czym zbić tą miedz bo co do tego to nicnie wiem??prosze napiszcie
Awatar użytkownika
trok
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1818
Rejestracja: 13 kwie 2007 16:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: trok »

Przenieś je do odstanej kranówki, jak akurat masz. Podmieniaj połowę wody w akwa.
A czas leci...
kujawa
Posty: 177
Rejestracja: 31 gru 2007 21:37

Post autor: kujawa »

o kurcze to musze wlaćdo michy 10 l wody i niech sie odstoi ale nie wiem cz nie bedzie za póżno?
Awatar użytkownika
M-cz77
Pomocnik
Posty: 534
Rejestracja: 15 wrz 2007 9:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: M-cz77 »

Jedynym sposobem jaki ja znam to podmiany. Najlepiej by było jakbyś Kupił test na Cu. Ale Miedź nie bierze się znikąd. Nie pojawia się tak po prostu w akwarium. Najprawdopodoniej była w jakimś preparacie akwarystycznym, leku, nawozie itp(jeżeli to jest miedź).
Obrazek
ODPOWIEDZ