Co, jak i gdzie odławiać...

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
wado1
Pomocnik
Posty: 552
Rejestracja: 19 sie 2007 16:40
Lokalizacja: Żywiec

Co, jak i gdzie odławiać...

Post autor: wado1 »

Jako, że jezioro mam praktycznie pod nosem, niedaleko do rzeki oraz kilku strumieni zastanawia mnie jaki pokarm mógłbym z nich uzyskać, gdzie go szukać i jak go "złapać".
Porozmawiajmy o wirtualizacji!
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

Z całą pewnością na wiosnę możesz złapać larwę komara,znajdzie również dafnia(rozwielitka).Jak to złapać?Robisz gęste sitko np.z pończochy.Trochę podawanie takiego pokarmu jest ryzykowne,gdyż w jeziorze są ryby,a te mogę mieć różne choroby,które przyniesiesz do swojego zbiornika.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
wado1
Pomocnik
Posty: 552
Rejestracja: 19 sie 2007 16:40
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: wado1 »

A czy odpowiednie spreparowanie pokarmu temu nie zapobiegnie?
Btw. gdzie tego szukać? w toni, przy powierzchni czy np. pod kamieniami?? Tzn. czy są jakieś miejsca w których szansa na znalezienie konkretnego pokarmu jest większa...
Porozmawiajmy o wirtualizacji!
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

Larwa komara jest na płytkich,szybko nagrzewających wodach.Aby w jakimś stopniu zmniejszyć ryzyko przyniesienia czegoś niepożądanego możesz pokarm potraktować nadmanganianem potasu.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

do odławiania np oczlików bedziesz potrzebował raczej siatki z szyfonu przez ponczochę wiekszosc po prostu przeleci zostaną te największe czyli larwy komarów ,rozwielitki i to te najwieksze,jezeli chcesz mniejsze skorupiaki to proponuje właśnie szyfon ale proponuje zaopatrzyć się również w sitko ,gdyż w jeziorze są ryby więc prawdopodobnie również splewka taka wsza rybia która później trudno zdjąć z ryby :lol:
Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
Ekspert akwarysta
Posty: 6591
Rejestracja: 11 lis 2007 11:11
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: mariuszzawadzki »

Jeszcze jedna rada,na Mazurach jest sporo płyciutkich rozlewisk,gdzie nie ma ryb,zbiorniczki te występują sezonowo.Ja proponowałbym właśnie w takich zbiornikach szukać larwy komara.Z takiego źródła gdzie nie ma ryb jest mniejsze prawdopodobieństwo przytargania czegoś złego do akwarium.
Sam kiedyś śmigałem na wiosnę po lokalnych rozlewiskach z sitkiem za larwą komara,za dafnią.Bawiłem się również w płukanie ochotki rureczniaka.
te dwa ostatnie pokarmy,które wymieniłem są znacznie trudniejsze do zdobycia(bardziej pracochłonne),dla niektórych ryb również zabronione,dla tego iż mogą przenosić pasożyty.Jednak ja przy poprzednich obsadach akwarium takimi pokarmami karmiłem ryby i nic sie nie działo.Jednak mimo wszystko ja zwolennikiem żywego pokarmu nie jestem.
Mariusz

Palety to jest to, co w akwarystyce najpiękniejsze.

Obrazek
ODPOWIEDZ