Krewetki i pstrążenice?

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
glonojad20
Posty: 18
Rejestracja: 23 lip 2007 20:47

Krewetki i pstrążenice?

Post autor: glonojad20 »

Zastanawiam się nad zmianą obsady w swoim krewetkarium (w tej chwili mam pseudomugil gertrudae i tęczanki werneri), chciałbym kupić pstrążenice marmurkową i pstrążenice małą. Proszę o podpowiedź czy pstrązenice nie zjedzą mi ikry krewetek (mam dużą ilośc mchów i roślin w akwarium), odżywiają się przecież larwami komarów, czy dorosłe pstrążnice mają duży otwór gębowy?
Awatar użytkownika
wiewiór
Pomocnik
Posty: 827
Rejestracja: 15 lut 2007 20:33
Lokalizacja: lbn

Post autor: wiewiór »

co prawda o pstrążnicach nie wiem nic ale ikry krewetek napewno nie zjedzą :D
one chyba trzymają się blisko lustra wody tak więc młode krewetki mają jakieś szanse

ja osobiście jestem za tym by w krewetkarium nie było ryb tylko wtedy jest szansa dostrzec ich naturalne kolorki (rybka zawsze bedzie stresować mniej lub bardziej krewety)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
trok
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1818
Rejestracja: 13 kwie 2007 16:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: trok »

Pstrążenice nie podnoszą pokarmu z dna ale żerują głównie z powierzchni, więc raczej Ci żadnych jaj nie wyzbierają.
A przy okazji wymagają długiego zbiornika, od 80cm.
Ostatnio zmieniony 25 mar 2008 11:41 przez trok, łącznie zmieniany 1 raz.
A czas leci...
Awatar użytkownika
PABLO11
Specjalista ds. krewetek
Specjalista ds. krewetek
Posty: 218
Rejestracja: 07 sty 2008 17:34

Post autor: PABLO11 »

jakiej ikry krewetek ? krewetki trzymaja ikre zawsze ze soba. Porod odbywa sie takze 'w matce'.
Awatar użytkownika
Formel
Posty: 11
Rejestracja: 26 lis 2007 9:23

Re: Krewetki i pstrążenice?

Post autor: Formel »

glonojad20 pisze:Proszę o podpowiedź czy pstrązenice nie zjedzą mi ikry krewetek (mam dużą ilośc mchów i roślin w akwarium), odżywiają się przecież larwami komarów, czy dorosłe pstrążnice mają duży otwór gębowy?
Mam u siebie i pstrążenice srebrzyste i krewetki - nie ma żadnych problemów. Pstrązenice pływają pod powierzchnią wody i nie interesują sie tym co jest niżej.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Powtórzę za PABLO: jakiej ikry??????????????????
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
wiewiór
Pomocnik
Posty: 827
Rejestracja: 15 lut 2007 20:33
Lokalizacja: lbn

Post autor: wiewiór »

dla tego naskrobałem że "napewno nie zjedzą ikry:D ' z prostego powodu krewetki inkubują jajka :D

wychodzi na to że pstrążenice będą najlepszą obsadą rybią(po za otoskami) do krewetkarium (odpowiednich rozmiarów) nawet szczupieńczyki karłowate 'schodzą' na dno za maluchami...
pozdrawiam
ODPOWIEDZ