Ślimaczki czy krewetki?

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marcjan
Posty: 22
Rejestracja: 28 lut 2008 13:51
Lokalizacja: Niemcy

Ślimaczki czy krewetki?

Post autor: marcjan »

Bardzo lubię malutkie akwaria, więc kupiłem 12 litrowe. Co poradzicie? Kupić jakieś ślimaczki, czy krewetki? Duża ilość nie wchodzi oczywiście w grę, choć mam malutki filtr wewnętrzny. Bardzo lubię ampularie, choć w takim akwarium pewnie mógłbym trzymać jedną lub najwyżej 2 , a jak z krewetami? Chyba, że inny rodzaj ślimorów.
Awatar użytkownika
wiewiór
Pomocnik
Posty: 827
Rejestracja: 15 lut 2007 20:33
Lokalizacja: lbn

Post autor: wiewiór »

neritiny to pikne ślumoczki :)
ostatecznie krewetki np red cherry w nie dużej ilości imo 4-5 max + młode wydawane cyklicznie... do tak małego akwarium lepszym wyjściem była by mała kaskada bo nie zabiera i tak małego miejsca wewnątrz zbioniczka ważny jest też by zbirnok był dojrzały przed wpuszczeniem krewetek
Z roślin najlepiej jeden góra dwa gatunki (niski i wysoki) większą ilosć jest bardzo trudno zaaranżować w takim maleństwie by nie pomniejszyć go jeszcze bardziej, optycznie... :D
pozdrawiam
Awatar użytkownika
marcjan
Posty: 22
Rejestracja: 28 lut 2008 13:51
Lokalizacja: Niemcy

Post autor: marcjan »

Chyba zdecyduję się jednak na krewetki. Potrwa jednak trochę zanim je wpuszczę. Dzięki!
Awatar użytkownika
Blue Tiger
Akwarysta
Posty: 905
Rejestracja: 28 sie 2007 10:12
Lokalizacja: Borek k. Bochni

Post autor: Blue Tiger »

Jeśli krewetki to może urządzisz im mcharium, przy dobrym oświetleniu mech bardzo szybko się rozrośnie a krewetki uwielbiają siedzieć w mchu.
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2008 13:55 przez Blue Tiger, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
marcjan
Posty: 22
Rejestracja: 28 lut 2008 13:51
Lokalizacja: Niemcy

Post autor: marcjan »

Dzięki! Zastanawiałem się właśnie nad florą w krewetkarium.
ODPOWIEDZ