wybór zestawu akwariowego

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Luken
Posty: 5
Rejestracja: 24 lis 2015 12:29

wybór zestawu akwariowego

Post autor: Luken »

Witam Serdecznie - wszystkich forumowiczów, jestem tu po raz pierwszy i z góry przepraszam za ewentualne błędy w temacie. Chciałem kupić zestaw akwariowy dla początkującego: Zastanawiam się pomiędzy 3 zestawami:
1) http://allegro.pl/akwarium-pr-mega-wypo ... 54079.html

2) http://allegro.pl/akwarium-leddy-54l-me ... 54256.html

3) http://allegro.pl/zestaw-diversa-54l-pr ... 53876.html

Proszę o poradę w kilku kwestiach:

Pierwszy i drugi link przedstawia (podobno) stary i nowy zestaw firmy aquael. Tylko stary jest droższy mimo że nowy ma oświetlenie led, możecie powiedzieć patrząc na zestaw jaki może być powód ?? Ja próbując się czegoś dowiedzieć na google doszedłem do tego że może chodzi o filtr ?? Bo w starym był FAN 1 (320 l/h) z bardzo dobrymi opiniami użytkowników z nowym jest niby PAT MINI (400 l/h) ale ma słabe opinie, ludzie twierdzą że przez tą gompeczkę nadaje się do 30 l akwarium a nie do 54 l (inni piszą że to kwestia ustawienia).
No i kwestia 3 linku. opinie które znalazłem mówią że aquael jest dużo lepszy niż diversa. A inni pisali że jedni i drudzy mają wady i zalety w tym 3 zestawie osprzęt jest różny nie znalazłem wielu opinii na jego temat.

Proszę jeszcze o info czy oprócz któregoś z powyższych zestawów powinienem dokupić np napowietrzacz lub inny sprzęt czy taki zestaw wystarczy to dania godnego życia moim przyszłym rybkOM :) i cieszenia się ich szczęściem. A może uważacie że zamiast takiego zestawu lepiej skonfigurować całość samemu ?? jakieś rady co i jak ?? Pozdrawiam i dzieki za odp

poprawiłam temat - wykasowałam CAPS LOCKA - naruszyłeś Regulamin Akwaforum. Nie używaj wielkich liter, uznajemy je za krzyk, a nie warto jest od razu na nas krzyczeć. MOD BARA
konwid
Posty: 15
Rejestracja: 25 wrz 2015 11:34

Post autor: konwid »

Cześć, też niedawno zacząłem się zajmować akwarystką, oczywiście popełniłem kilka błędów. Nie kupuj zestawu, zdecydowanie lepiej kupić wszystkie części osobno - najlepiej u jednego sprzedawcy (jeden koszt wysyłki). A druga rzecz to n początek wybierz akwarium proste, w moim odczuciu profilowane daje tylko trudności w czyszczeniu, nic więcej.
Awatar użytkownika
fiebik
Akwarysta
Posty: 1032
Rejestracja: 25 paź 2009 21:11
Lokalizacja: iława

Post autor: fiebik »

Sporo zależy, co w tym akwarium planujesz trzymać...
Generalnie, moim całkowicie subiektywnym zdaniem z podanych opcji wybrałbym tylko i wyłącznie nr1.
Argumenty...
1. Filtr - sam wspomniałeś o różnicach w filtrach i jest to prawda i bardzo poważny argument.
2. Światło - do tradycyjnej świetlówki (której rodzaj zawsze można sobie podmienić w zależności od potrzeb) zawsze będzie można dołożyć (prosto i wygodnie) drugie źródło światła (właśnie choćby takie ledowe jak w opcji drugiej). Natomiast jeśli wybrałoby się opcję drugą, to ewentualne dołożenie świetlówki tradycyjnej będzie bardzo kłopotliwe.

Trzeciego zestawu w ogóle nie biorę pod uwagę. Nic nie mam do Diversy, ale sprzedawca kompletujący ten "zestaw" "pojechał za daleko"....
1. Kłamstwo - akwarium profil nie ma 54 litrów (w tak małym akwarium każdy litr ma znaczenie)
2. Sprzeczność - akwarium profil, a podkładka prostokątna no coments. ;)
3. Filtr "CLARO" (co z tego że z deszczownią) w porównaniu z FAN1 to absolutna sieczkarnia.
4. Grzałki Aquaela na początku produkcji miały wiele do życzenia. Ale obecne grzałki mają bardzo wysokie statystyki stosunku jakości do ceny.
5. W zestawie jest jakiś nawóz, ale roślinki sztuczne.... szkoda gadać.
6. Sprzedawca sprzedający dokłada do zestawu uzdatniacz i pisze o nim tak:
po zastosowaniu Aqua Safe woda natychmiast staje się wodą akwariową
- to normalnie powinno być karalne... :)


Jeśli to Twoje pierwsze akwarium w życiu, to koniecznie poczytaj TUTAJ KLIK

No i witamy na akwaforum :)
Ryby wód krajowych - okonie (esej)
Zapraszam do lektury ;)

"Gdy twoim jedynym narzędziem jest młotek, wszystko zaczyna ci przypominać gwoździe."
Autor: Abraham Maslow
Luken
Posty: 5
Rejestracja: 24 lis 2015 12:29

Post autor: Luken »

Wielkie dzięki za odpowiedź - tak jak myślałem coś za tani był ten nowszy zestaw :)
Jacob_sSs
Pomocnik
Posty: 312
Rejestracja: 16 wrz 2015 10:43
Lokalizacja: Koluszki

Post autor: Jacob_sSs »

Ja kupiłem ostatnio zestaw robizoo, bo tańszy(180) ma niby 60l, a tak na prawdę 54l. Jestem z niego zadowolony. Tylko grzałka średnio z temperaturą, ale jest dobrze. Ten 1 aquela spokojnie kupuj. Na początek przygody będzie idealny. Na starcie nie ma sensu, żebyś sam wszystko kompletowal. Ale pomyśl... Jeśli masz miejsce na większe akwa to dawaj większe, bo na żałuję, że tylko 60l mi się zmieściło.
[60l] neony simulans, proporczykowce kap lopez
[25l] krewetkarium (bez krewetek)
Luken
Posty: 5
Rejestracja: 24 lis 2015 12:29

Post autor: Luken »

Wiadomo że kasa się liczy - zwłaszcza że na osprzęcie się nie kończy- podałem te 3 przykłady bo o tych 2 firmach sporo słyszałem. Chetnie bym kupił np taki zestaw: http://allegro.pl/aqc3752-zestaw-akwary ... 70006.html
o którym pierwszy raz usłyszałem od przedmówcy, też nie chciałbym no name, który za tydz. spali się grzałka a filtr będzie trzeba kupić lepszy bo z zestawu nie wydoli, ale wiadomo wolałbym wydać troszkę mniej niż na ten najdroższy zestaw ale jak nie ma innej opcji ;) to nie ma :)
konwid
Posty: 15
Rejestracja: 25 wrz 2015 11:34

Post autor: konwid »

Luken pisze:nie chciałbym no name, który za tydz. spali się grzałka a filtr będzie trzeba kupić lepszy bo z zestawu nie wydoli, ale wiadomo wolałbym wydać troszkę mniej niż na ten najdroższy zestaw ale jak nie ma innej opcji ;) to nie ma :)
Filtry wewnętrzne w zestawach nie wydolą na 100%. :)
Luken
Posty: 5
Rejestracja: 24 lis 2015 12:29

Post autor: Luken »

Czyli może faktycznie lepiej kupić akwarium z przykrywą i osobno wybrać filtr, grzałkę i termometr i pomniejsze akcesoria + chemie bo jak mam wydać 330 zł + 20 przesyłka i tak dokupić do niej filtr za powiedzmy 60 zł to chyba przestaje się ten zestaw opłacać kupować, dziwi mnie tylko po co producent jeszcze tak renomowany tworzy taki zestaw w różnych rozmiarach gdzie filtry są niby adekwatne do wielkości zestawu
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Luken pisze:Czyli może faktycznie lepiej kupić akwarium z przykrywą i osobno wybrać filtr, grzałkę i termometr i pomniejsze akcesoria + chemie bo jak mam wydać 330 zł + 20
Akwarium 63l (70x30x30) - koszt 80zł, do tego grzałka 50W (20zł), filtr następne 20zł. - piszę o nowych rzeczach, ale nie markowych. Do tego kawałek szybki, jakaś świetlówka albo kilka diod i za mniej niż połowę ceny masz akwarium, w którym możesz już trzymać pielęgniczki.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Awatar użytkownika
AriRaph
Posty: 67
Rejestracja: 13 paź 2015 8:33
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: AriRaph »

To ja Ci tylko dodam, że mam ten zestaw II Aquael (ten niby nowszy) kupiony w sklepie na pośpiechu, ale o tym możesz sobie poczytać w mojej Galerii....

Odradzam - odradzam na 100% Szkło jest ok. I do grzałki nie mam zastrzeżeń. Filtra nie zastosowałem bo marnie wyglądał.
Ale to pompka + trochę gąbki. Może i pompka przepompuje te wymagane ilość litrów na godzinę - ale oprócz gąbki nic nie masz.
W kwestii konstrukcji to ten FAN 1 - nie wiele się różni. Gąbka jest po prostu w obudowie z tworzywa. Ale jak nadmieniłem - na filtrach się nie znam.

Natomiast to co chciałem Ci przekazać - to że w tym zestawie światło to pomyłka. Taka mała lampka z kilkoma diodami na środku klapy.
Lampka ta nie jest w stanie oświetlić nawet całej powierzchni dna akwarium.

Po prostu na środku masz plamkę światła a dookoła jest ciemno.
Jestem w trakcie przerabiania tego zestawu na coś innego i jak wspomniałem z zestawu ostanie się szkło i grzałka.
Pozdrawiam,

Akwarium roślinne, towarzyskie 180l
Akwarium roślinne to nieustanna nauka na własnych błędach
Luken
Posty: 5
Rejestracja: 24 lis 2015 12:29

Post autor: Luken »

Ok super to już wiem żenie ma co na niego wwydawać to może polecicie fajny filtr wewnętrzny na ok 60 l w cenie dla początkujących
Awatar użytkownika
AriRaph
Posty: 67
Rejestracja: 13 paź 2015 8:33
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: AriRaph »

Ja zainwestowałem w filtr zewnętrzny kanistrowy MINIKANI 80, ale tańsza opcja to Resun CY-20 .
Tylko z tego co widać na allegro do Resun'a załączony jest wkład węglowy - musiałbyś go wymienić na coś innego.

EDIT: Resun CY-20 nie jest polecanym sprzętem. Poszperałem w necie i jest bardzo dużo narzekań na tą firmę i ten sprzęt.

Na przyszłość nie będę polecał czegoś czego nie znam.
Pozdrawiam,

Akwarium roślinne, towarzyskie 180l
Akwarium roślinne to nieustanna nauka na własnych błędach
ODPOWIEDZ