Rzeżucha

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cyco1992
Posty: 11
Rejestracja: 02 sty 2010 0:05
Lokalizacja: Szczytno

Rzeżucha

Post autor: Cyco1992 »

Przejrzałem mniej więcej forum i nie spotkałem się z tym zagadnieniem, więc zastanawiam się nad roślinkami łatwymi w hodowli, takimi jak rzeżucha jako pokarm - tylko ona przyszła mi do głowy - jeżeli macie jakieś sprawdzone pomysły, to czekam na odpowiedź.
Awatar użytkownika
Kosi
Akwarysta
Posty: 2479
Rejestracja: 04 gru 2008 19:23
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Kosi »

A jakie ryby chcesz tym karmić?
Awatar użytkownika
Skalar.j
Posty: 46
Rejestracja: 25 gru 2009 13:43
Lokalizacja: Miętne

Post autor: Skalar.j »

A które mogą to jeść ?
Awatar użytkownika
Cyco1992
Posty: 11
Rejestracja: 02 sty 2010 0:05
Lokalizacja: Szczytno

Post autor: Cyco1992 »

Gupiki i glonojad, może w niedalekiej przyszłości neonki lub danio. Znaczy w sumie najbardziej mnie interesuje czy to im nie zaszkodzi.
Awatar użytkownika
Kosi
Akwarysta
Posty: 2479
Rejestracja: 04 gru 2008 19:23
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Kosi »

Ale po co kombinować jak są inne sprawdzone pokarmy roślinne. :roll:
Awatar użytkownika
Cyco1992
Posty: 11
Rejestracja: 02 sty 2010 0:05
Lokalizacja: Szczytno

Post autor: Cyco1992 »

A bo lubię kombinować, a po za tym chciałbym karmić ryby pokarmem pochodzącym nie tylko ze sklepu, bo wydaje mi się, że chyba zdrowiej.
Awatar użytkownika
Kosi
Akwarysta
Posty: 2479
Rejestracja: 04 gru 2008 19:23
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Kosi »

Sałata, szpinak, marchewka to sprawdzone pokarmy roślinne, ale jak chcesz wytłuc obsadę to kombinuj...
Awatar użytkownika
tompior111
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 6127
Rejestracja: 15 mar 2008 18:30
Lokalizacja: Toruń

Post autor: tompior111 »

Czemu od razu wytłuc?? IMHO możesz próbować, a nóż ci się powiedzie ;) jednak jak zauważysz jakieś niepokojące znaki, to podmień wodę jak najszybciej. Rzeżucha jest zdrowa, posiada wiele witamin (przynajmniej tak mi mama mówiła, jak jej nikt na święta nie chciał jeść ;) ) więc chyba warto spróbować ;) a marchewkę jako pokarm odradzam, sałatę raczej też, chyba, że masz własną działkę, bo ta w sklepach czy targowiskach, to ogromne źródło chemii...
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
fiebik
Akwarysta
Posty: 1032
Rejestracja: 25 paź 2009 21:11
Lokalizacja: iława

Post autor: fiebik »

nigdy rzeżychą nie karmiłem swoich ryb, ale znalazłem taką lekturkę:
http://fatcat.ftj.agh.edu.pl/~amisiarz/smaczne.html

dodatkowo w naszym sklepie znalazłem pokarm pod tytułem "rzeżucha akwariowa". :)
właściciel sklepu sam ją hoduje, potem sparza, suszy i dość mocno kruszy na małe cząstki i w takiej formie sprzedaje. w większości kupują ją właśnie akwaryści.
podobno wspomaga przy leczeniu wielu chorób. jest też wspaniałym uzupełnieniem w przypadkach odbudowy witaminowej ryb.
w każdym razie trujące dla ryb nie jest, kwestia, że nie wszystkie gatunki chcą taki pokarm pobierać i nie wolno przesadzać z ilością - raczej traktować jako dodatek do pokarmów głównych.
Ryby wód krajowych - okonie (esej)
Zapraszam do lektury ;)

"Gdy twoim jedynym narzędziem jest młotek, wszystko zaczyna ci przypominać gwoździe."
Autor: Abraham Maslow
Awatar użytkownika
Cyco1992
Posty: 11
Rejestracja: 02 sty 2010 0:05
Lokalizacja: Szczytno

Post autor: Cyco1992 »

Ok, chodziło mi właśnie o to czy nie zaszkodzi. Narazie nie będę kombinował bo akwarium stoi od nie dawna i na razie wolałbym nie ryzykować. Ale w niedalekiej przyszłości najprawdopodobniej spróbuje.
ODPOWIEDZ